ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Prosinec 2017

Silvestrovské setkání na Borůvkové hoře

27. prosince 2017, 11:31, BH
Pokud se hodláte na silvestra vydat na výlet v blízkém i vzdálenějším okolí, můžete zamířit například na Borůvkovou horu u Javorníku.

Kvalita MHD v Šumperku a Zábřehu půjde od ledna nahoru

21. prosince 2017, 10:21, red, IH
V Šumperku a Zábřehu se už brzy výrazně zvýší kvalita městské hromadné dopravy. Začne na ní platit standard Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (IDSOK) a s ním související výhody. Obě města se dohodla s Olomouckým krajem, který pro ně zakázku na MHD zorganizoval.

Divadlo radí Ježíškovi

20. prosince 2017, 07:44, ok
Pokud vám dochází nápady, čím obdarovat příbuzné a přátele na Vánoce, pak Divadlo Šumperk přichází s radou – darujte divadelní předplatné.

Vyhlídky z věže v Mohelnici

20. prosince 2017, 07:43, ok
Vyhlídková věž u kostela sv. Benedikta v Mohelnici bude během vánočních svátků přístupná 25. a 26. prosince vždy na pouhou hodinu od 14 hodin. Mimo uvedený čas si mohou zájemci do 21. prosince domluvit výstup na věž v místním infocentru. Nekomentované prohlídky se mohou účastnit skupinky o maximální velikosti 12 osob. Vstupné je 20 korun, děti a senioři zaplatí polovinu. Věž bude přístupná také 1. ledna, kdy se zde od 13 hodin uskuteční novoroční výstupy. Také na tuto akci je třeba zakoupit vstupenku do 21. prosince v infocentru.

V Lesnici budou řádit Debustrol a Törr

12. prosince 2017, 19:55, ok
Pořadatelé hudebních akcí v Lesnici v čele s Janem Knoblochem nechtějí být ani před Vánocemi v klidu a již tento pátek budou servírovat další plnotučnou porci ostrých kytarových riffů a chraplavého zpěvu. Do lesnického kulturního domu pozvali dvě legendární kapely, metalový Debustrol a black’n’rollovou formaci Törr. V programu vystoupí také V.A.R. z Vratislavic a skoromístní Archeonic z Mohelnice. Koncertní večírek začne 15. prosince v 19 hodin. Vstupné je 280 korun.

Muzejníci zvou na Vánoční den

12. prosince 2017, 19:54, ok
Vlastivědné muzeum v Šumperku pořádá ve čtvrtek 14. prosince Vánoční den. Pro děti muzejníci chystají zábavní stanoviště, například s výrobou vlastních loutek, pečením perníčků, tvořením vánočních přání nebo ozdob na stromeček. V rámci akce budou otevřené aktuální výstavy Loutky 100x jinak, Duhové obrázky Ireny Šafránkové a výstava Vánoční ozdoby. Vánoční den potrvá od 9 do 16 hodin, vstupné je 40 korun.

Dětské sbory pomůžou zpěvem

12. prosince 2017, 19:54, ok
Již pošestnácté podpoří prostřednictvím výtěžku z dobrovolného vstupného děti ze zábřežských mateřských a základních škol činnost Nadace pro transplantace kostní dřeně, jejímž cílem je napomáhat aktivitám směřujícím ke zlepšení osudu nemocných s nejtěžšími chorobami krve a zhoubnými nádory. Pásma vánočních koled zazpívají v pondělí 18. prosince zpěváčci z mateřských škol Pohádka, Strejcova a Zahradní a sbory ze základních škol Boženy Němcové, Severovýchod a Školská. Koncert pod tradičním názvem Adventní zpívání začne v 16 hodin v sále kulturního domu.

V Retru vystoupí youtubeři

12. prosince 2017, 19:53, ok
Skupina talentovaných a kreativních youtuberů se představí v sobotu 16. prosince od 16 hodin v zábřežském kině v pořadu nazvaném YouShow. Youtubeři, nahrávající videa na internetový server YouTube, sice nejsou klasickými celospolečenskými celebritami, ale na svou cílovou skupinu mívají větší vliv než slavné osobnosti z tradičních médií a jsou často také mnohem populárnější. Návštěvníky kina Retro čeká show, v níž budou účinkovat Denis Kubík alias DenisTV, Patrik Jareš alias Pjay a Naty Hrychová. Součástí pořadu bude i autogramiáda, lístek stojí v předprodeji 150 korun.

Živý betlém v Sudkově

10. prosince 2017, 16:14, BH
Obecní úřad Sudkov zve na Živý betlém v divadelním provedení, který je k vidění v Sudkově na „Malé straně“ v sobotu 16. prosince 2017 od 16.00 hod. Tradičně budou v betlému živá zvířata, včetně velblouda. Děti se budou moci povozit na oslících. Od 14 hodin se uskuteční vánoční trhy, kde si návštěvníci mohou zakoupit uzené výrobky, včetně zabijačkových pochoutek, domácích sýrů, ručních výrobků. Losování o vánoční kapry. Občerstvení připraveno. Vstupné dobrovolné. Všechny srdečně zve obecní úřad Sudkov.

Na výstavě Zábřeh v obrazech bude pokřtěn i unikátní kalendář města

6. prosince 2017, 21:12, red, lm
Ve čtvrtek 7. prosince potěší zájemce o výtvarné umění výstava prací výtvarné skupiny NASLISE a křest nového kalendáře města Zábřeha na rok 2018 Zábřeh v obrazech. Slavnostní vernisáž bude v galerii Tunklův dvorec zahájena starostou Františkem Johnem v 17 hodin. Hudební doprovod zajistí Komorní smyčcový orchestr Zábřeh a v minigalerii budou ke shlédnutí práce žáků Základní školy a Domu dětí a mládeže Krasohled Zábřeh.

Rok u Jílka zakončí Baba z lesa

5. prosince 2017, 13:50, ok
Galerie Jiřího Jílka pořádá ve středu 6. prosince od 18 hodin poslední letošní vernisáž. Stěny výstavní síně budou ke konci roku zdobit fotografie Leny Jakubčákové pod souborným názvem Baba z lesa. Výstava v Jílkově galerii skončí s letošním rokem.

Vánoční jarmark a balónkové odpoledne

5. prosince 2017, 12:49, ok
V pátek 8. prosince ožijí Velké Losiny celodenním programem, který odstartuje v 10 hodin na náměstí. Návštěvníci se mohou těšit na vánoční jarmark včetně zabíjačky, punče a svařáku. Po obědě vypukne balónkové odpoledne, během kterého plánují pořadatelé rozdat a nafouknout 600 balónků, které ponesou přání k Ježíškovi. V 16 hodin se ve Velkých Losinách slavnostně rozsvítí vánoční stromek za doprovodu písní v podání dětského pěveckého sboru Pramínek. Nabitý program zakončí v 18 hodin vánoční koncert ZUŠ Pamfilia v sále lázní.

Krajky z Mohelnice se vrací do Retra

5. prosince 2017, 11:48, ok
Vernisáž výstavy krajek a papírových betlémů, která se uskuteční v úterý 12. prosince v galerii zábřežského kina Retro, naváže na loňskou velmi úspěšnou akci mohelnického Spolku ručních řemesel.

První místo z Mistrovství MSKA ČR pro karatisty ze Zábřeha

1. prosince 2017, 16:42, red
V sobotu 25. listopadu se v Praze, v tělocvičně TJ. Sokol I., konalo Mistrovství České republiky MSKA 2017. Zábřežský oddíl karatistů, trénující pod ZŠ a DDM Krasohled Zábřeh pod vedením Aleny Bajerové, II. Dan, si z něj odvezl několik cenných kovů.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.