ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Listopad 2019

Městským architektem se stane šumperský rodák

12. listopadu 2019, 14:51, red, ss
O koncepci rozvoje města se bude starat šumperský rodák Štěpán Tomas, který se od ledna stane městským architektem v Šumperku.

Pětka představí novou fasádu

12. listopadu 2019, 04:49, red, ss
Slavnostní odhalení zrekonstruované fasády školní jídelny 5. základní školy Šumperk ve Vrchlického ulici se uskuteční ve čtvrtek 14. listopadu od 12.15 hodin.

Na zastávkách je panorama Šumperku

11. listopadu 2019, 14:50, red, ss
Město Šumperk se pustilo do zvelebování autobusových zastávek. „Nelíbilo se nám, jak jsou škaredé a počmárané od sprejerů. Proto jsme se rozhodli je vyčistit a na ty, které mají skleněné plochy, umístit polepy s panoramatickými fotografiemi Šumperka,“ uvedla vedoucí oddělení komunálních služeb Eva Nádeníčková. Dnes, ve čtvrtek 7. listopadu, budou tímto způsobem upraveny tři zastávky u mototechny, do konce roku získají novou tvář další dvě u hřbitova. Úprava jedné zastávky přijde na zhruba 15 tisíc korun, polepy zajišťuje šumperská firma Printima.

Město už vybralo vánoční strom

11. listopadu 2019, 14:39, red,ss
Vánoční strom, který bude zdobit náměstí Míru v Šumperku, dorazí na místo určení v pondělí 25. listopadu v dopoledních hodinách. Smrk pochází ze Šumperku, stojí v místě, kde jeho kořeny způsobovaly havárie kanalizace a vodovodu, navíc byl napaden kůrovcem, takže měl být z tohoto důvodu pokácen.

Divadlo apeluje na seniory. Dejte pozor, kdo volá!

11. listopadu 2019, 08:41, red, jv
Olomoucký kraj připravil ve spolupráci s divadlem Tramtarie a Krajským ředitelstvím policie Olomouckého kraje komentované divadelní představení pro seniory s názvem „Víš, kdo volá?“

Šumperské Blues Alive začíná ve čtvrtek, nabídne i dokument o světoznámém výrobci kytar Peteru Jurkovičovi

10. listopadu 2019, 19:45, red, mh
Od čtvrtka tři dny a tři noci bude žít severomoravský Šumperk bluesovou hudbou. Již dvacátý čtvrtý ročník mezinárodního festivalu Blues Alive nabídne světové hvězdy nejen tohoto žánru, přední domácí jména, mladé naděje, filmové projekce i noční jam-sessiony. Ze zahraničních jmen vystoupí například letošní držitel nejprestižnější ceny bluesového světa Blues Music Award v kategorii současného blues, louisianský multiinstrumentalista a zpěvák Kenny Neal, nejlepší současná pianistka podle týchž cen Marcia Ball, jeden z nejvýznamnějších představitelů střední generace chicagského blues Ronnie Baker Brooks či mimořádně úspěšná gospel-bluesová zpěvačka Lizz Wright.

Další chodníky v Zábřeze dostaly nový povrch

10. listopadu 2019, 14:35, red, lm
Přes pět a půl milionů korun letos investovalo město Zábřeh do oprav a budování nových chod-níků. Nejenže město navazuje na rozsáhlou investici kanalizace i dalších správců sítí, ale snaží se budováním nových chodníků zajistit bezpečný pohyb pěších.

Vánoce se z Točáku stěhují k radnici

10. listopadu 2019, 14:33, red, ss
Hned několik novinek připravuje město Šumperk na vánoční a předvánoční čas. Tou největší ale ne jedinou změnou bude právě místo konání. Vánoční trhy se z Točáku přesunou k radnici na náměstí Míru.

V Pohádce na to jdou jinak! Projekty dělají dětem atraktivní

10. listopadu 2019, 14:28, Lenka Komárková
Tematický celek je ucelený projekt, v mateřské škole Pohádka v Šumperku se jedná většinou o týdenní plán na určité téma. Bramborový týden skýtá možnost mnoha činností, pro děti atraktivních.

Na husu do Bludova

6. listopadu 2019, 16:38, BH
Na Svatomartinské posezení zvou Lázně Bludov společně s obcí Bludov v neděli 10. listopadu. Akce se uskuteční od 12 do 15 hodin v areálu lázní venku ve vyhřívaných stanech. Zájemci si však musí předem rezervovat místa.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes hrajeme o celkem čtyři volné vstupenky na dva koncerty šumperského Domu kultury. Odpovědět je potřeba na každou zvlášť, a to pod číslem a písmenem otázky. Výherce zveřejníme v příštím čísle novin.

Otázka č. 1: (Festival Horování, sobota 23. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce Radek Jaroš zdolal vrchol osmitisícové hory Nanga Parbat?
1a) 2001
1b) 2003
1c) 2005

Otázka č.2: (Vánoční koncert Janka Ledeckého, čtvrtek 28. 11., DK Šumperk)
Ve kterém roce vyšlo sváteční album Sliby se maj plnit o Vánocích?
2a) 1995
2b) 1996
2c) 1997

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)


VYHODNOCENÍ:
Dvojvstupenku na slavnostní koncert u příležitosti státního svátku se světoznámým virtuosem a houslovou legendou Václavem Hudečkem, konaný v neděli 17. listopadu v zábřežském kostele sv. Barbory vyhrává Alois Drážný z Kolšova. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v pokladně zábřežského kulturního domu.