ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Listopad 2018

Tanečníci hledali inspiraci v televizi

27. listopadu 2018, 17:19, ok
Tradiční předvánoční vystoupení taneční skupiny Dance Club Juniors se letos uskuteční v kulturním domě v Zábřeze pod názvem Tajemství obrazovky. Malí i velcí tanečníci se totiž tentokrát nechali inspirovat hudbou, která zní z televize, a diváky tak zavedou mezi bájné trolly, za pohádkově krásnou dívkou Locikou nebo do říše snů a rebelů.

Pankáči oslaví Mikuláše v Lesnici

27. listopadu 2018, 17:19, ok
Další parádní akci pro všechny, kdo se nebojí hlasité muziky, připravili pořadatelé v Lesnici. Tentokrát si v místním kulturáku dají dostaveníčko punkové kapely v čele s legendárními E!E. Hudební večírek, který dostal název právě podle headlinera MikulášskE!E punkování, se uskuteční v sobotu 1. prosince od 18 hodin. Vedle „Ééček“ rozezní zvukovou aparaturu skupiny Vision Days, VPV, Falešný obvinění, Zákaz Vjezdu a Železný Zábradlí. Vstupné je 250 korun.

Dvě přednášky za dva dny

27. listopadu 2018, 17:17, ok
Dvě atraktivní přednášky během dvou dnů uspořádá mohelnická Galerie Lautner. Ve středu 28. listopadu v 17 hodin zde začne vyprávění o historii obce Třeština a Pochodu smrti přes Třeštinu. O významných událostech vesnice, pozoruhodných osobnostech a válečných útrapách vězňů bude přednášet Jiří Nesét a Milena Městecká.

Desítky miliónů míří na venkov

27. listopadu 2018, 14:14, BH
Třetí kolo dotací pro rozvoj venkova díky podpoře z EU nyní otevírá Místní akční skupina Horní Pomoraví, o.p.s. na Hanušovicku a Zábřežsku. K dispozici budou desítky miliónů korun. Proto by zájemci z řad obcí, škol, neziskových organizací, podnikatelů a poskytovatelů sociálních služeb neměli váhat a od listopadu do ledna předkládat své projekty, na něž mohou získat zajímavou finanční podporu.

Vánoce v Šumperku 2018

25. listopadu 2018, 15:07, red, oh
Čas adventu a Vánoc se nezadržitelně blíží. I v letošním roce si město Šumperk pro Vás připravilo řadu akcí. Vánoční atmosféru jako první naladí Adventní podvečer s Divadlem ve středu 28. listopadu na Hl. třídě u budovy divadla. Tradiční Vánoce na Točáku v Šumperku budou zahájeny slavnostním rozsvícením vánočního stromu v pátek 30. listopadu po 17. hodině. Dále se připravuje druhý Adventní podvečer s divadlem, Vánoční farmářské trhy a také třetí ročník Adventních dnů splněných přání.

Krajské autobusy najezdí příští rok více kilometrů

21. listopadu 2018, 17:48, red, ek
Téměř dvaadvacet miliónů kilometrů najezdí příští rok po Olomouckém kraji linkové autobusy, jejichž provoz dotuje hejtmanství. Ze svého rozpočtu na ně přispěje více než půl miliardou korun. Oproti letošku najezdí spoje o tisíce kilometrů více.

Dying Passion představují dva nové klipy

20. listopadu 2018, 16:49, red
Úspěšná šumperská kapela Dying Passion letos na podzim nejen hojně koncertuje, ale navíc si její členové našli čas také na tvorbu nových vizuálů. Fanoušci rockmetalové formace najdou na jejím Youtube kanále hned dva nové videoklipy:

Taneční odpoledne s Vaškem a Pepou

20. listopadu 2018, 07:55, ok
Pro zpříjemnění nedělního odpoledne 25. listopadu zahraje k tanci i poslechu v sále zábřežského kulturního domu oblíbené duo Vašek a Pepa. Taneční dýchánek má začátek ve 14 hodin, občerstvení pro návštěvníky je zajištěno, vstupné činí obvyklou padesátikorunu. Další taneční pořad připravila Zábřežská kulturní na neděli 17. února, kdy do kulturáku zavítá populární Holóbkova mozeka z Protivanova. Také na tuto akci jsou vstupenky již v prodeji.

Výstavu maleb a grafik zakončí zpěv

19. listopadu 2018, 17:56, ok
Eagle Gallery pořádá dernisáž autorské výstavy Víta Johna z Olomouce s názvem Theatrum Mundi (Divadlo světa). Akce určená všem příznivcům výtvarného umění se uskuteční ve čtvrtek 22. listopadu od 19 hodin. Malíř, grafik a v případě dernisáže také příležitostný zpěvák Vít John uzavře v šumperské galerii soubornou kolekci maleb a grafik, které představují lidský život jako hru napsanou a řízenou bohem, štěstím a osudem. Pořadatelé slibují kromě uměleckého zážitku také ochutnávku výtečných svatomartinských vín.

Tříkrálová sbírka dvacetiletá

19. listopadu 2018, 17:54, ok
Na vernisáž výstavy pořádané k dvacátému výročí Tříkrálové sbírky pozve zábřežská Charita do galerie kina Retro v úterý 20. listopadu. Výstava provede historií i současností sbírky, která probíhala v zábřežském regionu mezi prvními. Ke zhlédnutí budou fotografie z koledování, kostýmy, kuriozity nalezené v kasičkách koledníků, ale také třeba plakáty a kolednické potřeby. V doprovodném programu vernisáže se začátkem v 17 hodin vystoupí s tematickým pásmem žáci ZUŠ Zábřeh. Výstava v kině potrvá do 9. prosince.

Mikuláš může přijít i k Vám domů!

19. listopadu 2018, 13:37, red, bf
Čert, anděl a Mikuláš vždy byli neodmyslitelnou součástí adventu, 5.prosince jich ale po Šumperku chodí stále méně. Tuto pomalu zanikající tradici už tři roky oživuje spolek Jokes&Games. Bude tomu tak i letos?

Ze života hmyzu

14. listopadu 2018, 18:25, ok
Kulturní dům v Postřelmově pozve v sobotu 24. listopadu na komponované představení Ze života hmyzu. Taneční vystoupení Divadla Bufo začne v 19 hodin. Cena vstupenky v předprodeji je 200 korun, v den akce lístek podraží o padesátikorunu, děti zaplatí pouze 50 korun.

Via Lucis zamíří na Antarktidu

13. listopadu 2018, 18:25, ok
Další exkluzivní host přijal pozvání od pořadatelů cyklu komorních setkání Via Lucis. Do Šumperka má tentokrát namířeno polárník a vědec Pavel Kapler. Manažer České vědecké stanice J. G. Mendela v Antarktidě vystoupí v sále Střediska volného času Doris v úterý 20. listopadu od půl sedmé večer. Vstupné je 50 korun.

Zdobení adventních věnců

13. listopadu 2018, 06:24, ok
Na sobotu 24. listopadu připravilo Pradědovo muzeum v Bludově další tematickou tvořivou dílnu pro děti. Malí šikulové si tentokrát vyrobí vlastní adventní věnec, a to od 11 do 18 hodin. Korpusy a dekorace budou k dispozici na místě.

Léčba astrálního těla konstelací

12. listopadu 2018, 18:23, ok
Galerie Lautner v Mohelnici pořádá přednášku Konstelace. Na co konstelace jsou, proč fungují a jak tato technika může pomáhat, odpoví posluchačům Lumír Krkonoška ze Šumperka, který se zabývá léčením astrálního a emocionálního těla. Pořad se uskuteční ve čtvrtek 22. listopadu od 17 hodin. Vstupné je 50 korun.

Galerie otevře výstavu o Třeštině

6. listopadu 2018, 19:57, ok
Galerie Lautner v Mohelnici připravila výstavu o historii i současnosti obce Třeština. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 8. listopadu od 17 hodin. Zároveň pořadatelé vyhlásí výsledky soutěže Cena Galerie Lautner 2018.

To nejlepší ze Srí Lanky

6. listopadu 2018, 19:57, ok
Na příběhy plné dobrodružství doplněné o unikátní fotodokumentaci a videoprojekci se mohou těšit příznivci exotických destinací ve středu 7. listopadu, kdy do zábřežského kina Retro zavítá cestovatel Jakub Frank. Zkušený dobrodruh navštívil ostrovní stát Srí Lanka v jihovýchodní Asii opakovaně a návštěvníkům přednášky nabídne povídání o zdejší kultuře, zvycích a životech obyčejných lidí. Vstupné na akci se začátkem v 17 hodin je dobrovolné.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 5 vstupenek na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Hrozivé události způsobené Thanosem, který vyhladil polovinu života ve vesmíru a silně oslabil Avengers, vedou zbylé superhrdiny k tomu, aby ve strhujícím finále 22 filmů studia Marvel zvaném Avengers: Endgame sebrali poslední síly a pokusili se vrátit úder.

Poslední díl série se jmenuje:

A) Avengers: Endgame
B) Avengers: Infinity War
C) Avengers: Intimity bar

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Volné vstupenky na velikonočně laděný den v šumperském muzeu ve čtvrtek 18.dubna od 9 do 16 hodin vyhráli: Lucie Šafářová z Brníčka a Lenka Valentová z Bohutína. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den konání akce na recepci muzea.