ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Listopad 2017

Retro rozpumpuje metalová ikona

28. listopadu 2017, 08:57, ok
Ještě před beznadějně vyprodaným pražským koncertem, který se uskuteční v dubnu příštího roku, uvolnila americká kapela Metallica na jeden večer do českých kin projekci svého nezapomenutelného koncertu Metallica Quebec Magnetic.

Krásy Jeseníků ve fotografiích

27. listopadu 2017, 18:56, ok
Kulturní dům Bludov a místní svaz ochránců přírody zvou na výstavu fotografií Jiřího Hejtmánka. Šumperský muzikant a fotograf, široké veřejnosti známý spíše pod přezdívkou Pitrýs, představuje v Bludově kolekci snímků Jeseníků, kde působí jako člen horské služby. Výstava je k vidění v prostorách kulturního domu do 20. prosince.

Vánoční strom se v Šumperku rozsvítí 1. prosince

27. listopadu 2017, 10:20, red, OH
Čas adventu a Vánoc se již nezadržitelně blíží. I v letošním roce si pro Vás město Šumperk připravilo řadu vánočně laděných akcí. Jednou z nich je i symbolické zahájení Vánoc v podobě rozsvícení vánočního stromu na Točáku, které se uskuteční první prosincový den od 17 hodin.

Strom splněných přání v Informačním centru Šumperk

21. listopadu 2017, 18:24, red, OH
Milý Ježíšku... tak asi budou za malou chvíli psát svá přání naše děti a budou doufat, že jim Ježíšek nadělí vysněné dárky. Ne však všechny děti mají to štěstí, že mohou být na Vánoce doma s rodiči a že dostanou nějaké dárky. A právě z tohoto důvodu vznikla charitativní akce Strom splněných přání, která má v Šumperku již několikaletou tradici. Zapojte se i Vy a nadělte dětem z Dětského centra Ostrůvek a Azylového domu v Šumperku dáreček. Charitativní sbírka se letos bude konat opět v Informačním centru v Šumperku v budově divadla na Hlavní třídě a začíná 4.12., kdy v 17:00 hodin slavnostně rozsvítíme Strom splněných přání a pověsíme na něj přání, která si napsaly samy děti, nebo jim s nimi pomohli vychovatelé. Od 4.12. do 21.12. máme pak všichni příležitost přijít do informačního centra a vzít si ze stromečku jakékoliv přání, které si myslíme, že jsme schopni splnit. Zabalené a popsané dárečky se poté odevzdávají spolu s přáním do informačního centra. Sbírku pořádá informační centrum ve spolupráci s Ing. Lucií Hoškovou.

Václav odehraje Poslední doutník

19. listopadu 2017, 19:43, red
Komedii Poslední doutník odehrají 26. listopadu od 17 hodin v Areálu zdraví ve Velkých Losinách herci divadla Václav. Vstupné činí 90,- Kč. Vstupenky: IC Velké Losiny, 582 248 248. Občerstvení zajištěno, přijďte se pobavit, srdečně Vás zveme!

Retro zve na cestu po Střední Asii

15. listopadu 2017, 07:49, ok
Na diashow cestovatele Tomáše Kubeše pozve zábřežské kino Retro ve středu 15. listopadu. Známý fotograf a novinář zavede milovníky dálek a exotických míst do Kazachstánu, Uzbekistánu, Kyrgyzstánu a Tádžikistánu, tedy dosud málo objevených cestovatelských destinací.

Festival dechovek slaví 20. výročí

15. listopadu 2017, 07:48, ok
V Katolickém domě v Zábřeze se uskuteční tradiční setkání milovníků dechové a lidové hudby. Akci pořádanou za podpory města Zábřeh a Olomouckého kraje zahájí prvními tóny již v 10 hodin dopoledne skupina Classic Band. Festival dechovek se letos uskuteční již podvacáté, ovšem to nebude jediný důvod k oslavě. Domácí Veselá kapela totiž při svém vystoupení připomene 30. výročí svého založení. V programu se dále představí dechová hudba Přespolanka z Uničova, Postřelmovská muzika a dechová hudba Moravští muzikanti. Vstupenky si mohou zájemci rezervovat na telefonu 731 465 717.

S kováři na cestách

15. listopadu 2017, 07:48, ok
Výstavu věnovanou kovářskému řemeslu otevře ve čtvrtek 16. listopadu v 17 hodin Muzeum silnic ve Vikýřovicích. Expozice, která kovářské řemeslo ukáže v souvislosti s jízdou povozů po našich cestách a silnicích, vznikla ve spolupráci s Technickým muzeem v Brně.

Ochotníci zapálí Poslední doutník

15. listopadu 2017, 07:47, ok
Areál zdraví ve Velkých Losinách pořádá divadelní představení Poslední doutník v podání divadelního souboru Václav. Úspěšní ochotníci z Václavova pobaví diváky v neděli 26. listopadu od 17 hodin. Vstupné je 90 korun.

Barborku rozezní tóny varhan

15. listopadu 2017, 07:46, ok
Koncert špičkové česko-německé cembalistky a varhanice nabídne zábřežský cyklus Bravo v neděli 19. listopadu. Barbara Maria Willi koncertuje na mnoha významných mezinárodních pódiích a je držitelkou řady ocenění za své nahrávky i muzikologickou činnost. V kostele sv. Barbory zazní od 16 hodin skladby J. S. Bacha, sonáta G. F. Händela nebo Nedělní hudba Petra Ebena.

Taneční odpoledne s Black Bandem

7. listopadu 2017, 18:03, ok
Taneční odpoledne se slovenským Black Bandem, který je známý především díky účinkování v televizi Šlágr, připravila Zábřežská kulturní na neděli 12. listopadu. Oblíbená kapela hraje písničky slovenského středního proudu, světové evergreeny, ale i lidové melodie. Jedinečný zvuk jí dodává Jana Apolenová se svým sametovým hlasem v doprovodu tří mužských vokálů. Příznivci dobré zábavy jsou zváni do kulturního domu v Zábřehu od 15 hodin, občerstvení je pro ně zajištěno.

Z Rapotína až do daleké Indie

7. listopadu 2017, 18:02, ok
Je Indie bezpečná? Jak se tam žije ženám? Jaké jsou zvyky, obřady a jak se po Indii cestuje samotné ženě? Na tyto a další otázky odpoví beseda s Ilonou Krobotovou, kterou pořádá KKC Rapotín ve čtvrtek 9. listopadu. Cestopis začne o půl šesté večer, vstupné je 30 korun.

Spolek Jokes&Games zve do Továrny na zábavu

7. listopadu 2017, 18:00, red, jg
Už jen málo dnů zbývá do vyvrcholení oslav 10. narozenin spolku Jokes&Games, který pořádá pro děti zábavu a akce v šumperském regionu. Velká oslava, během níž se bude promítat snímek Továrna na zábavu, se odehraje příznačně 10. listopadu v Kině Oko.

Středoškoláci se stali dobrovolnými dárci krve

5. listopadu 2017, 14:21, Vladimíra Krejčí
Pomoci lidem, kteří se neobejdou bez krevní transfuze, se rozhodli žáci Střední školy železniční, technické a služeb v Šumperku. Zapojili se do dobrovolného dárcovství krve.

Šumperští rodáci se podělí o zážitky z měsíční cyklovýpravy po Gruzii

5. listopadu 2017, 10:47, red
Zkušený šumperský cyklocestovatel Radek Čížek odletěl spolu s Danem Blaháčkem v červenci tohoto roku na svou dosud nejdobrodružnější cestu po Gruzii, kde se svými plně naloženými koly měsíc jezdili po venkově, odlehlých oblastech a hlavně po horách Kavkazu, kde postupně zdolávali nejvyšší horská sedla. Ve středu 15. listopadu v 18 hodin se podělí o své zážitky v šumperské Vile Doris.

Strašidelná dolina

1. listopadu 2017, 21:00, red
Pozvánka do Strašidelné doliny pro děti do 11 let a jejich rodiče.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.