ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Říjen 2017

Fotografie představují autismus autenticky

31. října 2017, 20:31, ok
Šumperská fotografka Andrea Nogová se s autisty začala potkávat v průběhu loňského roku a výsledkem její narůstající fascinace lidmi zasaženými autismem je výstavní soubor s názvem Autismus autenticky, který je nyní možné zhlédnout v galerii kina Retro. Jeho cílem je ukázat světlé chvilky v životě autistických dětí a jejich asistentů z šumperského centra Dětský klíč.

Fotografie zvou na Rally Dakar

31. října 2017, 15:00, ok
Výstavu velkoformátových fotografií ze slavného závodu Rally Dakar zahájí ve čtvrtek 2. listopadu zábřežská Galerie Tunklův dvorec. Autorem kolekce snímků je zkušený cestovatel a vášnivý fanoušek motoristického sportu Ondřej Záruba. Vernisáž se uskuteční od 17 hodin a návštěvníci se mohou těšit vedle poutavých fotografií také na vystoupení hudební skupiny Black Birds. Výstava potrvá do 27. listopadu.

Blázinec s Miroslavem Táborským

31. října 2017, 15:00, ok
Populární herec Miroslav Táborský přiveze do kulturního domu v Postřelmově divadelní představení Blázinec, ve kterém ztvární hlavní roli. Pořad se uskuteční ve čtvrtek 2. listopadu od 19 hodin, vstupné činí v předprodeji 200 korun.

Knihovna otevře výstavu obrazů

31. října 2017, 14:59, ok
Městská knihovna v Šumperku zve na vernisáž výstavy Petra Morese. Kolekci obrazů s názvem Ticho po pěšině představí návštěvníkům osobně autor. Setkání příznivců výtvarného umění se uskuteční ve čtvrtek 2. listopadu od 17 hodin.

Na sever kraje míří obří investice

30. října 2017, 17:49, red
Lidé, kteří cestují z našeho regionu přes Hanušovice do Polska, se už nebudou muset trmácet po rozbitých cestách. Olomoucký kraj totiž získal dotaci na rekonstrukci silnice vedoucí z Hanušovic přes Staré Město až za hranice. Modernizovaná vozovka má posílit přeshraniční spolupráci a cestovní ruch. Stavět se začne přespříští rok a náklady přesáhnou 130 miliónů korun.

Úsovský zámek ožije po setmění

25. října 2017, 08:13, ok
V sobotu 28. října obsadí Zámek Úsov strašidla, aby s návštěvníky oslavila Halloween. Od 17 do 21 hodin si mohou zájemci prohlédnout podzemní prostory historické dominanty nebo se zúčastnit strašidelné dílny v hradní kočárovně. Pro děti pořadatelé připravují i další atrakce, vstupné je 50 korun, za děti do tří let rodiče platit nemusí.

Vašek s Pepou zahrají k tanci i poslechu

25. října 2017, 07:12, ok
Pro zpříjemnění nedělního odpoledne 29. října zahraje k tanci i poslechu v sále zábřežského kulturního domu oblíbené duo Vašek a Pepa. Taneční zábava má začátek ve 14 hodin, občerstvení pro návštěvníky je zajištěno, vstupné činí symbolickou padesátikorunu. Další taneční pořad připravila Zábřežská kulturní na neděli 12. listopadu, kdy do kulturáku zavítá slovenská skupina Black Band známá z televize Šlágr. Také na tuto akci si mohou zájemci pořídit vstupenky.

Město Šumperk si připomíná výročí vzniku samostatného Československého státu

20. října 2017, 15:37, red, OH
99. výročí vzniku samostatného Československého státu si město Šumperk připomene vzpomínkovým setkáním u pamětní desky T.G. Masaryka a slavnostním koncertem Moravské filharmonie Olomouc. Vzpomínkové setkání a koncert se uskuteční v úterý 24. října. Koncert pořádá Olomoucký kraj ve spolupráci s městem Šumperkem.

Martin Strouhal zve na cestu do Ledového moře

19. října 2017, 15:36, ok
Kulturní dům Postřelmov pořádá v úterý 24. října besedu s názvem Po stopách Eskymo Welzla od Yukonu, přes Aljašku až po Sibiř. Známý zábřežský dobrodruh a popularizátor života Eskymo Welzla Martin Strouhal zavede posluchače také do Ledového moře, tedy na území Laptěvů, kde se kdysi legendární zábřežský cestovatel, obchodník a lovec Jan Eskymo Welzl pohyboval. Cestopis začne v 18 hodin, vstupné je 50 korun.

Veřejnost opět může naplnit psí misky v útulcích

17. října 2017, 15:40, red, jg
Do 3. listopadu se bude moci šumperská veřejnost opět zapojit do dalšího ročníku dobročinné sbírky Psí tlapka, kterou už po šesté pořádá Spolek Jokes&Games, Šumperk. Během těchto dnů mohou děti a dospělí nejen ze Šumperka darovat granule, piškoty, různé psí hračky, konzervy, misky a vše ostatní, co by se pejskům v útulku mohlo hodit.

Džemfest nabízí bohatý doprovodný program

17. října 2017, 15:35, ok
Nejen již vyprodaný hlavní hudební večer v pátek 20. října nabídne tento týden festival Džemfest. Oblíbený šumperský festival připravil také bohatý doprovodný program, který začal již uplynulý pátek zahajovacím večírkem na Červenohorském sedle. Tento týden se ve středu 18. října uskuteční v šumperské Pikole Kavárenské džemování spojené s vernisáží výstavy a řízenou degustací pálenek z Maršíkova.

Odborníci ve středu poradí, jak jíst zdravě a chutně

17. října 2017, 15:33, red, hs
Nejezte blbě a přijďte se poradit do Nemocnice Šumperk, vzkazují její odborníci. Už příští týden, ve středu 18. října, se nemocnice připojí k Světovému dni výživy. Veřejnosti v prostorách své lékárny nabídne od 14 do 16.30 hodin bezplatná vyšetření i poradenství ohledně správné a zdravé životosprávy.

Lubomír Bartoš slaví výstavou

11. října 2017, 08:21, Kristýna Lipenská
Významné životní jubileum výtvarníka Lubomíra Bartoše připomíná podzimní výstava v šumperském muzeu.

Izer zaútočí na bránice diváků

11. října 2017, 08:20, ok
Nový zábavní pořad, ve kterém se diváci budou moci opět setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera, chystá zábřežský kulturní dům na středu 11. října. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené scénky, parodie, originální vtipy a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček.

Pavel Callta je na prodej

4. října 2017, 09:49, ok
Městské kulturní centrum v Mohelnici zahájilo předprodej na koncert zpěváka a kytaristy Pavla Callty, který patří mezi aktuální objevy české populární scény. Hudební představení umělce z České lípy se uskuteční 18. listopadu, předprodej lístků za 230 korun

Pohádka O pračlovíčkovi

4. října 2017, 06:51, ok
Divadelní představení na motivy oblíbeného televizního večerníčku čeká dětské návštěvníky zábřežského kulturního domu v neděli 8. října. Pohádku O pračlovíčkovi sem přiveze populární olomoucké Divadlo Tramtarie, které s inscenací sklízí jeden úspěch za druhým, a to nejen u nás, ale i v zahraničí. Představení, u kterého se určitě dobře pobaví celá rodina, začne v 15 hodin, vstupné činí 70 korun.

Klavír a housle pod chrámovou klenbou

3. října 2017, 19:50, ok
Cyklus Bravo zve na třetí koncert letošní sezóny, který se uskuteční v neděli 8. října od 16 hodin v zábřežském chrámu sv. Barbory. V programu vystoupí členové souboru Petrof Piano Trio, klavíristka Martina Schulmeisterová a houslista Jan Schulmeister.

Jiskřivé příběhy Kateřiny Barabášové

3. října 2017, 19:17, ok
Jako každé ráno vyjde slunce, tak se stejnou pravidelností pořádá Galerie Jiřího Jílka každou první středu v měsíci vernisáž nové výstavy. Během října se mohou příznivci výtvarného umění seznámit s tvorbou Kateřiny Barabášové, která v Šumperku představí kolekci maleb a kreseb s názvem Jiskřivé příběhy. Zahájení výstavy proběhne 4. října v 18 hodin.

Unikátní koncert v jeskyni

3. října 2017, 19:16, ok
Téměř pohádkový zážitek čeká na návštěvníky jeskyní Na Špičáku. Část labyrintu chodeb, puklin a síní pod vrchem Velký Špičák se totiž v neděli 1. října promění v koncertní sál, jehož stěny rozezní koncert sdružení TapTýda z Loučné nad Desnou. Vstup na koncert, který začíná v 16. hodin, je zdarma. Vzhledem k omezenému počtu míst si musí zájemci o koncert předem rezervovat místa na telefonu 602 295 562.

646 pohledů z Asie

3. října 2017, 09:15, tyč
Cestovatelská přednáška Petera Chalupianského v zábřežském kině Retro s názvem 646 pohledů z Asie nabídne plno zajímavých snímků i zážitků z jeho pobytu v Jižní Koreji, na Filipínách nebo v Japonsku.

Šumperská Armáda spásy se zapojí do Dnů boje proti chudobě

3. října 2017, 08:35, BH
Na konzumní styl života se zaměří letošní akce pořádané v rámci světového Dnu boje proti chudobě, který je stanovený na 17. října. V Šumperku se do spolupráce s Charitou Olomouc a Vyšší odbornou školou sociální Olomouc - Caritas zapojí zdejší pobočka Armády spásy. Akce se uskuteční na Hlavní třídě 11. října od 13 hodin.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA DIVADLO ZADARMO

Hrajte s REJEM o 2krát 2 vstupenky na ojedinělé divadelní představení ĎÁBEL PROTI BOHU, které se uskuteční v klášterním kostele v Šumperku v úterý 18. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména dvou čtenářů, kteří půjdou na představení zadarmo.

Soutěžní otázka:

Kdo hraje v šumperské inscenaci Ďábel proti bohu postavu Bobliga?

A) Petr Král
B) Petr Komínek
C) Petr

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 20. prosince, vyhráli Jiří Motyka z Hrabenova, Katina Korbarová z Rapotína a Iva Mikešková z Loučné nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně kina Oko Šumperk.