ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Září 2019

Na klasickou pohádku do Bludova

30. září 2019, 08:58, BH
Kulturní dům Bludov připravil na páteční odpoledne divadelní pohádku O princezně, Luciášovi a makových buchtách v podání pražského CZi divadla. Veselé představení s písničkami v sobě ukrývá ponaučení o tom, že odvaha, malý čin a laskavá mysl, spolu s vírou v kouzelné proměny, umí dělat opravdové zázraky. Pohádka je určená dětem od tří do jedenácti let. Vstupné činí 30 korun.

Přírodní zahrada Bohumila přivítá návštěvníky

25. září 2019, 12:57, BH
Šumperské Centrum sociálních služeb Pomněnka, které se stará především o lidi s mentálním postižením, otevírá přírodní zahradu.Tu najdou návštěvníci v obci Bohdíkov nedaleko zdejší základní školy. Přírodní zahrada ponese jméno Bohumila a slavnostně se otevře ve čtvrtek 26. září.

HEDVA - Poslední den

17. září 2019, 12:55, red, eš
Vlastivědné muzeum Šumperk připravilo na úterý 24. září pro veřejnost prohlídku areálu textilky, která v současné době ukončuje provoz. Jedná se o jednoho z tradičních textilních výrobců v regionu, který uzavírá svou historii, a textilní výroba zde zmizí. Areál bude s největší pravděpodobností přeměněn k jiným účelům. Využijte možnost naposledy nahlédnout do továrny, kde jste Vy nebo Vaši prarodiče či rodiče strávili část svého života.

PONTIS a Džemfest spojí své síly na Koncertu pro RACHOT

17. září 2019, 12:25, red, mh
Zkraťte si čekání na oblíbený festival Džemfest a přijďte již tuto středu 18. září do Domu kultury Šumperk na jeho předkrm pro dobrou věc.

Pochod krajem Pulchra Silva

11. září 2019, 14:56, red
III. ročník turistického (cykloturistického) pochodu Krajem Pulchra Silva se uskuteční v sobotu 14. září v okolí Šumvaldu. Pořadatelé nabízí trasy různých délek.

Na Veletrhu zábavy se představí neziskovky z celého regionu!

11. září 2019, 14:52, red, bf
Zajímá vás, jaké organizace pro děti v našem regionu existují? Už v polovině září budete mít možnost! Všechny neziskovky či volnočasové organizace se sejdou 21. září v sadech 1. Máje, aby pobavily dospělé i děti. Stane se tak v rámci VeleTrhu zábavy, který zaštítil šumperský spolek Jokes&Games.

Bludovští ochotníci zahrají absurdní komedii

11. září 2019, 14:48, red
Obnovené představení komedie Ať žije Pušón! aneb Blouznění starosty malé obce veké Unii uvede v sobtu 14. září soubor Blud v Tyátru. Inscenace si pohrává s myšlenkou, kde až by mohlo skončit evropské financování, kdyby... Představení se uskuteční v Kulturním domě Bludov od 19 hodin.

Skauti slaví sto let. Mapuje je výstava

11. září 2019, 07:54, red
Skautské století v Zábřehu je název výstavy, která představí stoletou cestu zábřežského skautingu. Byla natřikrát přerušena, ale vždy obnovena. Zahajuje středeční vernisáží 11. září v 17 hodin, 20. září pak proběhne speciální „skautí“ akce, která muzeum pro veřejnost uzavře. Zájemcům bude výstava v zábřežském muzeu přístupná do 29. září.

Výšlap za bludovským špekáčkem

4. září 2019, 11:41, red
Tradiční turistický výšlap okolím Bludova se koná v sobotu 7. září. Start XXVII. ročníku Výšlapu za bludovských špekáčkem se uskuteční v zahradě kulturního domu. Účastníci mají na vybranou kratší sedmikilometrovou trasu a delší túru na dvacet kilometrů. V cíli na Vlčím dole je čeká zasloužená odměna - opékání špekáčků.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru