ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Září 2019

HEDVA - Poslední den

17. září 2019, 12:55, red, eš
Vlastivědné muzeum Šumperk připravilo na úterý 24. září pro veřejnost prohlídku areálu textilky, která v současné době ukončuje provoz. Jedná se o jednoho z tradičních textilních výrobců v regionu, který uzavírá svou historii, a textilní výroba zde zmizí. Areál bude s největší pravděpodobností přeměněn k jiným účelům. Využijte možnost naposledy nahlédnout do továrny, kde jste Vy nebo Vaši prarodiče či rodiče strávili část svého života.

PONTIS a Džemfest spojí své síly na Koncertu pro RACHOT

17. září 2019, 12:25, red, mh
Zkraťte si čekání na oblíbený festival Džemfest a přijďte již tuto středu 18. září do Domu kultury Šumperk na jeho předkrm pro dobrou věc.

Pochod krajem Pulchra Silva

11. září 2019, 14:56, red
III. ročník turistického (cykloturistického) pochodu Krajem Pulchra Silva se uskuteční v sobotu 14. září v okolí Šumvaldu. Pořadatelé nabízí trasy různých délek.

Na Veletrhu zábavy se představí neziskovky z celého regionu!

11. září 2019, 14:52, red, bf
Zajímá vás, jaké organizace pro děti v našem regionu existují? Už v polovině září budete mít možnost! Všechny neziskovky či volnočasové organizace se sejdou 21. září v sadech 1. Máje, aby pobavily dospělé i děti. Stane se tak v rámci VeleTrhu zábavy, který zaštítil šumperský spolek Jokes&Games.

Bludovští ochotníci zahrají absurdní komedii

11. září 2019, 14:48, red
Obnovené představení komedie Ať žije Pušón! aneb Blouznění starosty malé obce veké Unii uvede v sobtu 14. září soubor Blud v Tyátru. Inscenace si pohrává s myšlenkou, kde až by mohlo skončit evropské financování, kdyby... Představení se uskuteční v Kulturním domě Bludov od 19 hodin.

Skauti slaví sto let. Mapuje je výstava

11. září 2019, 07:54, red
Skautské století v Zábřehu je název výstavy, která představí stoletou cestu zábřežského skautingu. Byla natřikrát přerušena, ale vždy obnovena. Zahajuje středeční vernisáží 11. září v 17 hodin, 20. září pak proběhne speciální „skautí“ akce, která muzeum pro veřejnost uzavře. Zájemcům bude výstava v zábřežském muzeu přístupná do 29. září.

Výšlap za bludovským špekáčkem

4. září 2019, 11:41, red
Tradiční turistický výšlap okolím Bludova se koná v sobotu 7. září. Start XXVII. ročníku Výšlapu za bludovských špekáčkem se uskuteční v zahradě kulturního domu. Účastníci mají na vybranou kratší sedmikilometrovou trasu a delší túru na dvacet kilometrů. V cíli na Vlčím dole je čeká zasloužená odměna - opékání špekáčků.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Tentokrát s Týdnem na severu soutěžíme o pět volných vstupenek na hlavní den festivalu Čokoládové lázně, konaný 28. září ve Velkých Losinách. Můžete být u toho, proniknout do tajů výroby čokolády a obdivovat mistrovské kousky z ní, pokud správně odpovíte na soutěžní otázku a budete mít kapku příslovečného štěstíčka. Výherce oznámíme v příštím čísle.

Soutěžní otázka:

Co je to lyofilizované ovoce?

a) ovoce sušené mrazem
b) ovoce naložené v čokoládě
c) ovoce naložené v rumu

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volnou dvojvstupenku na zbrusu novou zábavnou show skupiny SCREAMERS, kterou Zábřežská kulturní uvede ve čtvrtek 19. září vyhrávají: Jana Zetochová ze Šumperka, Marie Badalová a Jiří Vavrač ze Zábřeha. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.