ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Září 2017

Jeskyni Na Špičáku rozezní TapTýda

27. září 2017, 08:53, red, VS
Unikátní a téměř pohádkový zážitek čeká na návštěvníky jeskyní Na Špičáku. Část labyrintu chodeb, puklin a síní pod vrchem Velký Špičák se totiž v neděli 1. října promění v koncertní sál, jehož stěny rozezní vystoupení sdružení TapTýda z Loučné nad Desnou, která tak zahájí podzimní sérii sborových koncertů v těchto prostorách.

U nádraží v Zábřehu přibudou parkovací místa

27. září 2017, 08:33, red, lm
Přestože parkovací plochy v nedávné minulosti u vlakového nádraží v Zábřeze vznikly, hodlá město v blízké budoucnosti na tuto lokalitu zacílit. Řešení vidí v dobudování záchytného parkoviště, které se plánuje v prostoru stávajícího nevyužívaného pozemku města při Olomoucké ulici.

Burza práce v Šumperku

27. září 2017, 08:20, red, OH
Volná pracovní místa ve strojírenství, elektrotechnice, potravinářství, obchodu, zdravotnictví i lázeňství nabídnou zájemcům na 3. ročníku Burzy práce a vzdělání Šumperk významní zaměstnavatelé nejen z tohoto okresu, ale i vzdálenějších regionů. A chybět nebudou ani zástupci středních a vysokých škol. Akce proběhne ve čtvrtek 5. 10. 2017 od 9 do 17 hod. v Domě kultury (Fialova 3). Na její organizaci se spolupodílí Úřad práce ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Okresní hospodářská komora Šumperk. Záštitu nad akcí převzal starosta města Šumperk Zdeněk Brož.

Výročí Motýlů připomene výstava

26. září 2017, 21:35, ok
Šumperský dětský sbor letos slaví 55. výročí založení a jednou z akcí, která má jubileum připomenout, bude výstava zachycující významné okamžiky historie souboru i stěžejní témata sborového života. Expozici doplní projekce filmů a fotografií z několika posledních let. Výstavu otevře slavnostní vernisáž v Informačním centru v Šumperku na Hlavní třídě v úterý 3. října v 16 hodin. O doprovodný program se stylově postará komorní sbor Motýli. Výstava potrvá do konce října.

Muzeum láká na vyprošťovací tank

26. září 2017, 11:33, ok
Na poslední zářijovou sobotu připravilo Muzeum silnic ve Vikýřovicích zábavní odpoledne. Největším lákadlem programu má být prezentace vyprošťovacího tanku.

S Veselou trojkou bude veselo

25. září 2017, 14:04, ok
Kapela Veselá trojka potěší všechny příznivce melodií známých z televize Šlágr o státním svátku, ve čtvrtek 28. září v kulturním domě v Zábřeze. Pavel Krška, Miroslav Hrdlička a Jaromír Kozelek patří k nejviditelnějším hvězdám oblíbeného televizního kanálu. Zatím stihli vydat již pět CD nosičů a dva zpěvníky obsahující vlastní písničky s pohodovými texty, které oslovují zejména starší generaci posluchačů. Pořadatelé upozorňují, že v den konání jejich koncertu Veselé trojky bude zahájen prodej vstupenek na taneční odpoledne se slovenskou kapelou Black Band, která se v Zábřehu představí v neděli 12. listopadu.

V Holbě uvařili kroužkovaný ležák. Speciálně na svátek pivařů

24. září 2017, 08:59, red, hm
Holba Svatováclavský kroužkovaný ležák poprvé naplní krýgly už příští čtvrtek. V Hanušovicích ho uvařili při příležitosti svátku Svatého Václava, patrona pivovarníků. Už pět let slaví čeští pivaři na konci září svůj svátek Dny českého piva. Letos potrvá od 27. září až do první říjnové neděle a Holba má pro ně rytířský kousek.

Severomoravská chata zve na Burčákové slavnosti

23. září 2017, 09:34, BH
Na příjemné posezení s cimbálovou muzikou, tradičním grilovaným seletem a letošním burčákem zve Severomoravská chata na vrcholu Pohořelce nad obcí Podlesí. Akce se uskuteční 30. září.

Luciska se mimořádně přesouvá do G-klubu

15. září 2017, 16:44, hap
S velkým zájmem se setkalo další pokračování oblíbeného cyklu Via Lucis. Jeho hosty budou tentokráte malířka a herečka Bára Srncová a její muž - herec, moderátor, hudebník a spisovatel Petr Rajchert.

Město Šumperk má novou monitorovací stanici ovzduší

14. září 2017, 16:26, red, OH
Město Šumperk pořídilo v rámci projektu Pořízení pozaďové monitorovací stanice pro město Šumperk novou monitorovací stanici, jež se nachází na hřišti základní školy na ulici Vrchlického.

Hasiči z Bušína zachraňovali životy darováním krve

13. září 2017, 16:12, red, RM
Nevyjíždí denně k zásahům, ale o to jsou aktivnější na poli kulturním a společenském. Řeč je o osmi dobrovolných hasičích z Bušína, kteří přišli v úterý 12. září darovat svou krev na Transfúzní službu v Šumperku.

EthicSport cyklokros potřetí v cihelně

13. září 2017, 16:10, red
V sobotu 16. září se v šumperském lesoparku "cihelna" (na konci ulice Bří Čapků) koná již 3. ročník EthicSport cyklokrosu. Přijďte si zpříjemnit víkend atraktivní podívanou nebo si zazávodit. Vstup pro diváky je zdarma. Závod je určen pro všechny věkové kategorie a startovat je možné i na horském kole. Cyklokros začíná ve 12:30 hodin dětským závodem, hlavní závod profesionálů na 60 minut odstartuje v 15 hodin.

Divoká krása Jeseníků

12. září 2017, 21:22, ok
Od středy 13. září mohou návštěvníci zábřežského muzea poznávat divokou krásu Jeseníků. Stejnojmenná výstava fotografií Ondřeje Bačíka má vernisáž v 17 hodin. Po krátkém zahájení bude následovat přednáška v podání autora výstavy na téma příroda jesenických hor.

Začal prodej lístků na 4TET

12. září 2017, 21:21, ok
Populární pánské kvarteto 4TET v čele s Jiřím Kornem předvede své špičkové vokální umění v Mohelnici. Koncert se uskuteční 11. prosince a vstupenky v hodnotě 550 a 590 korun jsou teď k mání v pokladně Domu kultury.

Hledači se můžou opět vyřádit

12. září 2017, 20:20, red, jg
Projekt, který se už druhým rokem těší obrovskému ohlasu několika set dětí a rodičů, odstartoval své další kolo 1. září v Šumperku. A rozhodně všechny malé i velké hledače potěší zpráva, že je tu opět Za pokladem!

Zapomenuté souostroví

12. září 2017, 18:39, ok
První cestopisná přednáška podzimu se v zábřežském kině Retro uskuteční ve středu 13. září. Jana a Alena Čižmářovy v ní přiblíží každodenní život obyvatel a zejména rajskou přírodu na málo známém africkém souostroví ležícím na rovníku, ostrově Svatého Tomáše a Princově ostrově. Jana Čižmářová vystudovala portugalštinu, nyní působí na brazilském velvyslanectví a při svých cestách se zaměřuje na poznávání bývalých portugalských kolonií a zemí, kde se mluví portugalsky. O své zážitky se s návštěvníky kina podělí od 17 hodin, vstupné je dobrovolné.

Hala Tyršova stadionu bude pojmenována po Věře Čáslavské

11. září 2017, 09:51, red, OH
Město Šumperk si pro občany připravilo anketu, jejímž prostřednictvím se mohli rozhodnout, která sportovní hala v Šumperku si zaslouží pojmenování po několikanásobné olympijské vítězce, mistryni světa i Evropy ve sportovní gymnastice a trenérce Věře Čáslavské. Na základě podnětu občanů a Komise školství, kultury a sportu byly vytipovány dvě haly v Šumperku, jež by si zasloužily pojmenování po této legendární sportovkyni. V průběhu léta tak občané mohli hlasovat pro jednu z možností prostřednictvím internetu, nebo v Informačním centru Šumperk. V anketě zvítězila hala Tyršova stadionu s celkovým počtem 474 hlasů. Nově vybudovaná hala při základní škole v ul. Sluneční získala v anketě 234 hlasů.

Začínáme s indiány...

8. září 2017, 10:53, red
Pionýr a ČTU - T.O.Kamarádi Šumperk vás zvou na akci "Začínáme s indiány...". Akce proběhne v parku pod Kauflandem v Šumperku v sobotu 9.9.2017. Zahajujeme v 9.09 hodin. Ukončení v 17.00 hodin. Program: Indiánská stezka, indiánské tvoření, workshopy bubnování a další překvapení. Vstup zdarma.

Ženatý zahraje Suka

5. září 2017, 09:51, ok
Koncert uznávaného českého houslisty Ivana Ženatého si mohou vychutnat hudební fanoušci v Postřelmově. V kulturním domě vystoupí za klavírního doprovodu Stanislava Boguniy ve středu 6. září od 19 hodin. Na programu jsou skladby Césara Francka či Josefa Suka.

U Jílka dostanou prostor malby

5. září 2017, 09:51, ok
Galerie Jiřího Jílka otevře tradičně první středu v měsíci novou výstavu. Výtvarnice Barbora Mališová představí v Šumperku kolekci maleb. Vernisáž se uskuteční ve 6. září v 18 hodin.

Obytné stavby pravěku

5. září 2017, 09:50, ok
Pro archeologické nadšence připravilo Vlastivědné muzeum v Šumperku přednášku na téma vývoje obytných staveb v pravěku. Pořad je součástí výstavy Cesty k domům a právě autorka této expozice Barbora Tomešová bude na přednášce posluchačům povídat o vývoji stavebních postupů či o stavebních konstrukcích a jejich odrazu v ploše archeologických výzkumů. Akce začne ve středu 6. září v 17 hodin v přednáškovém sále muzea. Vstupné je 30 korun.

Dny evropského dědictví otevřou brány památek

3. září 2017, 14:42, red, lm
Letošní ročník Dnů evropského dědictví nabídne tradičně v Zábřeze a okolí celou řadu otevřených památek či akcí. Dny evropského dědictví zahájí v pátek 8. září v 19.30 hodin koncert pěveckého sboru Carmen v koncertním sále Základní umělecké školy Zábřeh. Budova bývalé Masarykovy školy je příkladem prvorepublikové funkcionalistické architektury (architekt Oldřich Liska, 1936), rekonstrukce pro potřeby Základní umělecké školy Zábřeh byla ukončena v roce 2015.

Od začátku roku registrovala Transfúzní služba v Šumperku už 113 dárců kostní dřeně

3. září 2017, 14:37, red, RM
V lednu letošního roku se Transfúzní služba Šumperk stala dalším náběrových centrem pro darování kostní dřeně. Zájemci se zde mohou zapisovat do registru dárců kostní dřeně každou středu. Do dnešního dne, tedy za prvních osm měsíců, dorazilo na odběrové místo v Šumperku již 113 zájemců, a to jak z řad pravidelných dárců krve, tak i dalších dobrovolníků z řad veřejnosti.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

 

Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na besedu s profesorem MARTINEM HILSKÝM, která se uskuteční v sobotu 9. června v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který půjde na besedu zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jaké prestižní ocenění obdržel profesor Martin Hilský?

A) Řád britského impéria
B) Řád Bílého lva
C) Medaili cti USA

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na festival BÝT ŽENOU, který se uskuteční v sobotu 26. května v Domě kultury Šumperk, vyhráli Jana Holinková z Bludova, J. Havlíčková ze Šumperka a Jiří Blažek z Petrova nad Desnou.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk (po – pá, 14 – 18 h).