ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Srpen 2019

V Rapotíně oslaví 190 let od vzniku sklárny

28. srpna 2019, 15:23, red
Slavnost s křestem nové publikace chystá obec Rapotín u příležitosti 190. výročí od vzniku jednoho z největších podniků v regionu. Knihu s názvem Rapotínská sklárna od roku 1829 až po smutný konec v roce 2009 napsal dlouholetý zaměstnanec rapotínské sklárny František Kašík.

Pohádka Šašulda a Sluníčko

28. srpna 2019, 12:14, red, zd
Na zbrusu novou divadelní pohádku v podání členů ochotnického souboru Divadlo Václav pozve Zábřežská kulturní v neděli 8. září. Představení určené nejen pro malé diváky sehrají václavovští divadelníci v sále kina Retro.

Podzimní část cyklu Klasika Viva – Šumperk

28. srpna 2019, 05:16, red
Cyklus koncertů Klasika Viva vstupuje do podzimní části roku 2019 a šumperský program opět nabídne nezapomenutelné umělecké zážitky. Každoročně cyklus nabízí koncerty renomovaných umělců světového jména, ale také perspektivních laureátů mezinárodních soutěží. Ani tento ročník není výjimkou. Návštěvníci se mohou opět těšit na jedinečné koncerty, které se uskuteční pod taktovkou vynikajících umělců.

Šumperská fotografka bude mít výstavu v Praze

28. srpna 2019, 05:06, red
Vernisáž fotografické výstavy publicistky a fotografky Lenky Hoffmannové z Evropských makabejských her v Berlíně 2015 se uskuteční 17. září v Židovském muzeu v Praze. Autorka jako jediná z České republiky mohla zdokumentovat zákulisí této evropské židovské sportovní události z pozice reportéra. Návštěva koncentračního tábora v Sachsenhausenu, novináři ubytovaní v bývalé Goebbelsově vile či pokus o zápis do Guinessovy knihy rekordů o největší šabatovou večeři dokresluje charakter akce, která se symbolicky konala v areálu Olympiaparku, v místě hostícím letní olympijské hry v roce 1936. Výstava bude v prostorách OVK přístupná do 31. října.

Letní ples – Rebelové pod hvězdami

27. srpna 2019, 07:44, red
Prázdniny v Šumperku ukončí akce Letní ples – Rebelové pod hvězdami v sobotu 31. srpna od 18:00 v Pavlínině dvoře v Šumperku. Událost s krásnou atmosférou letního večera, živé hudby, společenského tance a skvělého občerstvení pořádá Vila Doris společně se spolkem Odraz.cz

Eagle Gallery zve na mladou rumunskou výtvarnici

27. srpna 2019, 06:57, red
Osobité grafiky mladé rumunské autorky Rady Niţă představí výstava nazvaná Subjektivní bestiář v Eagle Gallery v Šumperku. Slavnostně ji zahájí v pondělí 5. září v 19 hodin společně s autorkou grafického souboru doc. PhDr. Felix Černoch, CSc., předseda výboru Spolku sběratelů a přátel ex libris. Hudební doprovod vernisáže předvede trio Hills Of Skies (UK/CZ) ve složení Darren Eve (kytara, zpěv), Nikos Mistakidis (perkuse), Tomáš Brandejský (baskytara).

Kanoistka ze Šumperka bodovala na Balkáně

20. srpna 2019, 07:16, red
Odchovankyně šumperského oddílu kanoistiky Petra Štěpánková bodovala letos hned dvakrát v zahraničí. První závody, kde se umístila v první desítce absolvovala ve Slovinsku, z Bosny a Hercegoviny si už dovezla medaile.

Rapotínské slavnosti 16.-18.8.2019

16. srpna 2019, 09:35, red
Rapotínské slavnosti budou zahájeny v pátek 16. srpna ve 20.30 hod. letním promítáním zábavné komedie Po čem muži touží. Letní kino se uskuteční v areálu TJ Jiskra a vstupenky budou k zakoupení na místě za 80 korun.

Na Šumpersku budou chytré vodoměry

14. srpna 2019, 11:59, red, oc
Současná situace v zásobování vodou je na mnoha místech ČR republiky kritická, vzhledem k panujícímu extrémnímu suchu. Odborníci hledají řešení, jak zapojit do problematiky úspor vody i moderní technologie. Po Ostravě a Brnu dostali možnost lépe řídit spotřebu vody i její odběratelé na Šumpersku. Šumperská provozní vodohospodářská společnost (dále ŠPVS) zahájila v loňském roce testovací provoz dálkového odečtu vodoměrů tzv. SMART meteringu. V současnosti je osazeno dálkovým odečtem necelých 900 odběrových míst.

Léto u zámku zakončí Bohemian Rhapsody

14. srpna 2019, 11:58, red, zd
Zábřežský prázdninový festival Léto u zámku vyvrcholí ve čtvrtek 22. srpna projekcí filmového hitu Bohemian Rhapsody, který se stal komerčně nejúspěšnějším filmem o hudební osobnosti v dějinách.

Vydejte se na Borůvkové hody do sousedního kraje

14. srpna 2019, 11:54, BH
O víkendu 17. a 18. srpna 2019 proběhnou v Malé Morávce a v Karlově pod Pradědem již po osmnácté borůvkové hody. V 15 místních restauracích se budou vařit jídla s borůvkami nebo z borůvek. Stejně jako v minulých letech se dá očekávat, že největší zájem bude o borůvkové knedlíky.

Soubory z celého světa roztančí Šumperk

14. srpna 2019, 11:52, red, ss
Mezinárodní folklorní festival, který již podevětadvacáté promění Šumperk v centrum exotiky a folklorního umění, startuje právě dnes. Do města zavítají umělci z celého světa, aby představili tradice, tance a zpěvy své země. V programu nebude chybět oblíbená Roztančená ulice, nebo soutěž ve vaření kotlíkového guláše.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru