ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Srpen 2018

V parku vyrostou panely s pamětí národa

27. srpna 2018, 21:12, ok
Vernisáž putovní výstavy Paměť národa Olomouckého kraje se uskuteční příští úterý 4. září v šumperských sadech 1. máje. Slavnostní událost začne "u sovy" v osmnáct hodin.

Dny evropského dědictví v Šumperku

26. srpna 2018, 15:54, red, oh
Dny evropského dědictví pořádá město Šumperk pod záštitou Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Jako každý rok se tradičně v září zdarma otevřou veřejnosti památky, které nebývají běžně přístupné. V řadě z nich budou připraveni průvodci s informacemi o jejich historii a architektonickém vývoji. V rámci Dnů evropského dědictví navíc v klášterním kostele proběhne koncert žesťového tria The Flash Brass, na Hlavní třídě si budete moci prohlédnout výstavu Zaniklé osady a mezi Šumperkem a Velkými Losinami bude jezdit historický motorový vlak „Věžák“. Na tzv. „Točáku“ se navíc bude konat „Den řemesel“.

Dražba neupotřebitelného majetku města

22. srpna 2018, 15:57, red, oh
Město Šumperk vyhlašuje veřejnou dobrovolnou dražbu. Předmětem dražby budou věci nalezené, drobná elektronika nebo například starý vojenský materiál (oděvy, telefony, apod.), vojenská rozbočovací krabice, plechová bouda, elektrocentrála či vozidlo Praga V3S. Dražba se uskuteční ve středu 19. září 2018 od 13 hodin v zasedací místnosti ve 3. patře úřadovny Městského úřadu, ul. Jesenická 31 (vchod z ul. Rooseveltovy), Šumperk.

Městská knihovna se otevře veřejnosti

22. srpna 2018, 15:51, red, oh
V sobotu 1. září 2018 se od 14:00 otevře veřejnosti nová knihovna v budově bývalé Masarykovy školy v ul. 28. října 1.

Prázdninám zamávají od táboráku

21. srpna 2018, 13:13, ok
Rozloučení s prázdninami u táboráku se uskuteční již tradičně poslední srpnový víkend v Bratrušově. Oblíbená akce nabídne i letos spoustu zábavy a atrakcí pro děti i dospělé, například bezplatné projížďky na koních nebo diskotéku. Na organizaci rozloučení s prázdninami, které začne v 16 hodin, se podílejí bratrušovské spolky - divadelní soubor, hasiči, TJ Sokol a A&G Ranč. Vstupné na celou akci je dobrovolné.

Letní kino láká na dvě komedie

21. srpna 2018, 13:12, ok
Také na tento týden připravuje letní kino v Mohelnici projekce pod širým nebem. Ve čtvrtek 23. srpna se mohou fajnšmekři bavit u pokračování kultovní „feťácké humoresky“ T2 Trainspotting. A o den později, v pátek 24. srpna, dostane na plátně prostor česká komedie Tátova volha. Obě filmová představení začnou o půl deváté večer.

15. Pekařovská pouť

15. srpna 2018, 14:53, red, mč
Už po patnácté se v Pekařově sejdou lidé na pouti. Tenkrát dávno, poprvé, to byla jen hrstka lidí ochotných pro ono zapomenuté místo něco udělat. Sešli se v chátrající kapli Nanebevzetí Panny Marie, zvuk lesního rohu stoupal k nebi skrz propadlý strop a děravou střechu. Nějakou zvláštní shodou okolností (opravdu jen náhodou?) se to stalo 15. 8. 2003, v den svátku Nanebevzetí Panny Marie. A protože se díky Jejímu požehnání obnova tohoto místa zdařila, tak tam ve stejný létem provoněný čas můžete zavítat i letos.

Obnovená Hlubinka láká k osvěžení

15. srpna 2018, 14:51, red, lm
Vedle venkovního koupaliště či vodní nádrže Dolní Bušínov mají Zábřežáci v letošním roce další příležitost pro osvěžení u vody. Město Zábřeh obnovilo lokalitu Hlubinka nacházející se na úseku Moravské Sázavy nad městem.

Kraj přispěje na protidrogovou prevenci

15. srpna 2018, 14:47, red, ek
Více než dva milióny a šest set tisíc korun uvolnil v tomto roce Olomoucký kraj na protidrogovou prevenci. Prostřednictvím pěti dotačních titulů podpořil šestnáct žadatelů, kteří usilovali o peníze na poradenské služby, terénní činnost, ambulantní léčbu nebo doléčovací programy a prevenci.

U zámku zazní hity Věry Špinarové

8. srpna 2018, 12:39, tyč
Ve čtvrtek pokračuje v amfiteátru na zábřežském Masarykově náměstí prázdninový seriál akcí s názvem Léto u zámku. Tento týden nabídne program festivalu koncertní set tvořený hity Věry Špinarové.

Galerie Lautner otevře novou výstavu

8. srpna 2018, 12:38, ok
Dvě malířky dostanou v následujících týdnech možnost představit svá díla v mohelnické Galerii Lautner. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 9. srpna v pět hodin odpoledne. Zatímco Lenka Kubíčková žije v Mohelnici a ve výstavní síni bude reprezentovat naši regionální tvorbu, Tereza Višinková zastoupí na výstavě pražskou výtvarnou scénu.

Sucho a nedostatek pitné vody. Kraj přispěje obcím na řešení mimořádných situací

7. srpna 2018, 15:01, red, ek
Celkem dva a půl miliónu korun vyčlenil Olomoucký kraj na řešení mimořádných situací na infrastruktuře vodovodů a kanalizací, které slouží pro veřejnou potřebu. Kvůli suchu a závadám, které ohrožují kvalitu i množství pitné vody, podalo žádost o dotaci devět obcí.

Štíty oslaví 740 let poutí

7. srpna 2018, 14:28, BH
Tradiční Štítecká pouť bude v letošním roce spojena s oslavami 740. výročí od první písemné zmínky o Štítech. Město tak chystá o víkendu bohatý program.

Kdo s koho v anketě Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje 2018?

1. srpna 2018, 12:34, red
Druhý ročník prestižní soutěže Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje je tu! Rok se s rokem sešel a po obrovském úspěchu 1. ročníku soutěže vyhlásil Olomoucký kraj již druhý ročník!


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru