ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Srpen 2017

Do knihkupectví zamířily Pohádky z Příšerkova

29. srpna 2017, 10:42, red, jg
Už od 21. srpna se mohou všichni malí i velcí čtenáři vypravit do kouzelného městečka Příšerkov a to díky knížce Pohádky z Příšerkova. Ta vyšla nakladatelstvím Edika. V hlavní roli se představí čtyři příšerky – Žabuz, Hro, Rek a Ušanda, které jsou v šumperském regionu už známé a jež řadu let doprovází aktivity Spolku Jokes&Games.

Dvacet Facek představí novou desku

29. srpna 2017, 10:23, ok
Už jedenáctý ročník Malínfestu vypukne v sobotu 2. září v Novém Malíně. Před obecním úřadem vystoupí od 17 hodin kapely My, NO Style, Happy To Meet a Public Relations. Hudební fanoušci nebudou ochuzeni ani o tradiční koncertní set místních rockových bardů Dvacet Facek, kteří před domácím publikem představí zbrusu nové skladby z aktuálně vydaného alba Tragedie. Vstupné je zdarma.

Taneční odpoledne s Vaškem a Pepou

29. srpna 2017, 10:22, ok
Pro zpříjemnění první zářijové neděle zahraje v sále zábřežského kulturního domu oblíbené duo Vašek a Pepa. Taneční odpoledne má začátek ve 14 hodin, občerstvení pro návštěvníky je zajištěno, vstupné činí symbolickou padesátikorunu. Další taneční pořad připravila Zábřežská kulturní na státní svátek 28. září, kdy do zdejšího kulturáku zavítá Veselá trojka Pavla Kršky. Trojice hudebníků je známá především díky účinkování v televizi Šlágr, kde patří k nejviditelnějším hvězdám. Také na tuto akci pořadatelé zahájili předprodej vstupenek.

Bušínská pouť zve Na Kořínek

28. srpna 2017, 10:00, BH
Sbor dobrovolných hasičů v Bušíně i letos připravil především pro děti Bušínskou pouť. Ta se uskuteční v sobotu 9. září od 14 hodin. Na příchozí čeká bohatý a kreativní program.

Taneční skupina pořádá nábor

28. srpna 2017, 09:22, red
Taneční skupina CA.ROLLING přijme nové členky.

Pivovarské slavnosti nabídnou hory zábavy i nové pivo

28. srpna 2017, 09:16, red, hm
V areálu pivovaru v Hanušovicích se můžete bavit od pátku 1. až do sobotní noci 2 září. V pátek se otevřou brány pivovaru už ve 14 hodin. Na programu je mix dobré muziky a ryzího piva, včetně exkurzí s pivovarníky. V sobotu Holba načepuje hory zábavy spolu s novým pivem a skupiny jako Citron, Těžkej Pokondr, písničkáře Pekaře a další.

Darované plyšové hračky zaplnily dětské oddělení Nemocnice Šumperk

16. srpna 2017, 07:44, red,hh
Doslova plyšovou smršť zažili nejmenší pacienti Nemocnice Šumperk. Na dětské oddělení dnes dorazila speciální zásilka v podobě devíti pytlů plných plyšových hraček. Dárky přivezl spolek Bezpečný Šumperk z.s. Plyšové hračky budou pomáhat nejmenším pacientům překonávat bolest a zbavovat se strachu spojeným s pobytem v nemocnici.

Postřelmov roztančí na třicet Francouzů

15. srpna 2017, 16:08, ok
Na neděli 20. srpna připravuje kulturní dům v Postřelmově v rámci Mezinárodního folklorního festivalu Šumperk vystoupení zahraničního souboru. Letos se mohou fanoušci lidových obyčejů těšit na Lous Cadetouns z Francie, který tvoří třicet tanečníků ve věku od šesti do pětatřiceti let. Pořad začne v sedm hodin večer a podle počasí se uskuteční buď v areálu před kulturním domem, nebo uvnitř na jevišti. Vstupné je 70 korun.

Kino pod hvězdami nabídne komedii

15. srpna 2017, 16:06, ok
Ve čtvrtek 17. srpna se u zábřežského zámku uskuteční další promítání pod širým nebem. Tentokrát je na programu česká komedie Všechno nebo nic s Táňou Pauhofovou, Klárou Issovou a Ondřejem Sokolem v hlavních rolích.

Džemfest uvede kultovní sci-fi

9. srpna 2017, 17:22, ok
Kultovní kultovka, legendární legenda, ikonická ikona. Tak pořadatelé festivalu Džemfest prezentují snímek Matrix z roku 1998, který uvedou v rámci letošní filmové scény.

Permakulturní zahrada zve na den otevřených dveří

9. srpna 2017, 09:40, BH
Mladí permazahradníci ze Zahrady Jinak na dlouhomilovské křižovatce u zastávky U Langrů, si vás dovolují pozvat na Den otevřených dveří dne 20. srpna 2017 od 11.00 do 18.00 hodin. Přijďte se podívat, jak může vypadat přírodní ZAHRADA BEZ RYTÍ a bez umělé chemie v harmonii s přírodou, ochutnat čerstvou domácí zeleninu a přivonět k pravým bylinkám. Na místě budete moci ochutnat vypěstky a vyzkoušet si výrobu hmyzího domečku, užitečného pomocníka proti mšicím a dalším škůdcům v zahradě.

Výstava mečíků s pořadovým číslem 55

9. srpna 2017, 07:21, ok
O víkendu 12. až 13. srpna se v Rapotíně uskuteční již 55. ročník výstavy mečíků. Vyhlášená akce proběhne v prostorách KKC Rapotín. Na stejném místě mohou zájemci o výtvarné umění zhlédnout až do konce září výstavu Aleny Pecákové s prostým názvem Obrázky.

Úsov obsadí pohádkové bytosti

8. srpna 2017, 19:13, ok
Renesanční zámek v Úsově bude patřit pohádkám. V sobotu 12. srpna budou provázet komnatami malé i velké návštěvníky rozličné pohádkové bytosti, a to každou půlhodinu od 9.30 do 17.00 hodin.

SONS hledá nové dobrovolníky

7. srpna 2017, 18:40, BH
Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek, oblastní odbočka Šumperk přijme do svých řad nové dobrovolníky, kteří budou ve svém volném čase smysluplně pomáhat těžce zrakově postiženým lidem na akcích odbočky (výlety, exkurze, kluby, tvořivé kroužky a další aktivity).

Zábřeh chystá další večerní plavání

7. srpna 2017, 18:15, BH
Možnost zaplavat si až do 22 hodin nabízí koupaliště v Zábřehu opět v úterý 8. srpna. Návštěvníci nově zrekonstruovaného zábřežského areálu si budou moci zaplavat v novém bazénu po setmění a při umělém osvětlení.

Nemocnicíe Šumperk má novou vlastní mikrobiologickou laboratoř

4. srpna 2017, 09:20, red, HH
Nemocnice Šumperk otevřela vlastní mikrobiologickou laboratoř. Slouží nejen pro potřeby lůžkových oddělení a ambulancí nemocnice, ale i pro okolní lékaře zdejšího regionu. Díky nové vlastní laboratoři mají šumperští lékaři k dispozici laboratorní výsledky z vyšetření mnohem rychleji a mohou tak včas zahájit potřebnou léčbu. Do nového mikrobiologického pracoviště investovala nemocnice víc než pět miliónů korun.

Džungle fest nabídne žánrový mix

2. srpna 2017, 09:08, ok
Mezi oblíbené stálice prázdninové festivalové sezóny v našem regionu bezpochyby patří bratrušovský Džungle fest, který i letos naservíruje posluchačům multižánrový hudební guláš. V bohatém programu zahraje bluegrassová kapela My ze Šumperka, folkový A.M.Úlet z Moravičan, hardrocková parta Dvacet facek, Happy To Meet hrající keltský rock a rockový revival Katapult Cover Band. Akce, která startuje v sobotu 5. srpna v 17 hodin, se uskuteční za každého počasí. Vstupné je dobrovolné.

V Lesnici zahraje gothic-rocková klasika

2. srpna 2017, 09:07, ok
Další plnotučnou porci tvrdé muziky budou servírovat akční pořadatelé v Lesnici. Tentokrát se na místním fotbalovém hřišti představí kultovní gothic-rocková kapela XIII. století. V programu dále vystoupí formace Ancábl rock. Akce se odehraje v sobotu 5. srpna od půl osmé večer. Vstupné je 200 korun v předprodeji a 250 korun na místě. V případě špatného počasí se mohou hudební fanoušci schovat pod stany a pergolu.

Práce na papíře a s papírem

2. srpna 2017, 09:07, ok
Galerie Jiřího Jílka v Šumperku ani o prázdninách nezahálí a první srpnovou středu pořádá tradiční vernisáž nové výstavy. Příznivci výtvarného umění se tentokrát seznámí s tvorbou Jany Kasalové. Její práce na papíře a s papírem pod názvem Dopisy odjinud jsou ve výstavní síni k vidění do 3. září.

Pohodáři pozvali hvězdy TV Šlágr

2. srpna 2017, 09:06, ok
Spolek Pohodáři v Libině pořádá další taneční podvečer, který je určený nejen divákům televize Šlágr, avšak právě hvězdy této oblíbené televizní stanice, Anna Volinová a Václav Žákovec, budou hlavními protagonisty zábavy, která se uskuteční v libinském kulturním domě v sobotu 12. srpna od 17 hodin. Vstupné přijde na 150 korun, předprodej již probíhá ve smíšeném zboží U Lehnertů.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

DO KINA ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou animovanou komedii ZIMNÍ RADOVÁNKY PATA A MATA, kterou promítá šumperské kino Oko 9. a 20. prosince. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Jakou barvu oblečení nosí Pat a Mat?

A) žlutou a modrou
B) žlutou a zelenou
C) žlutou a červenou

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Po dvou vstupenkách na akustický koncert skupiny FLEKSIBLE, která vystoupí v šumperském divadle 4. prosince, vyhráli Lenka Čermáková ze Šumperka a Bohumila Dolečková ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Divadla Šumperk.