ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Červenec 2019

Prázdninový den s pohádkou na zámku Úsov

31. července 2019, 14:56, red
Pro návštěvníky budou po celý den připraveny kostýmované prohlídky s krátkými úryvky z pohádek. Program bude zpestřen veselou hranou pohádkou Honza a drak v podání Hladového divadélka z Úsova. Nebude chybět interaktivní výstava Putování středověkem, Strašidelný labyrint, Hádanky pánů z Vlašimi, střílení z kuší a mnoho dalších aktivit pro malé i velké návštěvníky. Vstupné: plné 100 Kč, snížené 50 Kč, děti do 3 let (jednotlivě) zdarma.

Ve Štítech bude pouť

31. července 2019, 14:51, red
Zpěv a varhany doplní Štíteckou pouť, která se uskuteční v neděli 11 srpna v kostele Nanebevzetí Panny Marie ve Štítech. Renomovaní hudebníci vystoupí v 16 hodin.

Pontis nabízí kurzy pro seniory

18. července 2019, 07:58, BH
Organizace Pontis Šumperk o.p.s. zveřejnila nabídku kurzů pro seniory pro školní rok 2019/2020. Zájemci si mohou vybrat například výtvarnou dílnu, zdravotní cvičení, jazykové kurzy a mnohé další.

Namísto Lucie zazní v Zábřehu Metallica

16. července 2019, 08:27, red, zd
Změnu programu hlásí pořadatelé prázdninového festivalu Léto u zámku. Místo avizované kapely Parní Lucie vystoupí ve čtvrtek 18. července v amfiteátru před zábřežským zámkem revival legendární Metallicy.

Gymnastický klub Šumperk má vicemistryni

16. července 2019, 08:22, red, JŽ
V druhé polovině června proběhla v Praze v Černošicích druhá část MČR ve sportovní gymnastice. Soutěžilo se v kategorii výkonnostního stupně VS3 A a v kategorii VS4,5 B. Do Prahy se vydaly i členky šumperského oddílu, aby po velmi dobře zvládnutém kvalifikačním závodě předvedly povinné sestavy. Sezóna byla náročná a dlouhá, a tak některé z nich odjely do Prahy zraněné či nemocné.

V Šumperku se budou opravovat motory pro lokomotivy

16. července 2019, 08:18, red, mt
Zakázku na opravu několika set trakčních motorů získala šumperská společnost Pars nova. Jedná se o motory pro elektrické lokomotivy Českých drah. Hodnota kontraktu je více než 140 milionů korun.

Hasiči města Mohelnice prokázali velkou odvahu a zpacifikovali zloděje

16. července 2019, 08:14, red, mn
V pátek v brzkých ranních hodinách se mohelnickým hasičům podařilo dopadnou zloděje, který se vloupal do jejich zbrojnice a pokusil se odcizit osobní vozidlo. Hasiči ho poté předali přivolané hlídce Policie ČR. Pachatel poškodil kromě plotu a vozidla i výjezdovou bránu, když za účelem vniknutí do areálu přeštípal kabely ovládání.

Darujte krev ještě před odjezdem na dovolenou

16. července 2019, 08:10, red, rm
Osmadvacetidenní karanténa čeká na všechny dárce, kteří se chystají na dovolenou v Evropě a po návratu chtějí darovat krev a plazmu. Příčinou je virus západonilské horečky, kterou na člověka přenáší bodnutím vybrané druhy komárů. Transfúzní služba AGEL v Šumperku proto apeluje proto na zájemce, aby dárcovství krve ani plazmy neodkládali.

Podhůřím Jeseníků

15. července 2019, 07:01, red
Orel jednota Zábřeh zve všechny milovníky turistiky v sobotu 20. července na 21. ročník turistického a dálkového pochodu Podhůřím Jeseníků. Pro "dálkoplazy" začíná pochod noční 50 kilometrovou trasou již v pátek 19. července ve 20 hodin.

V Losinách začala Letní filozofická škola

8. července 2019, 09:45, red
Česká křesťanská akademie pořádá ve Velkých Losinách i letos Letní filosofickou školu. Série zajímavých přednášek odstartovala v pátek. Až do neděle nabízí pořadatelé možnost přijít na přednášky na velkolosinskou faru.Přednášky, pokud není v programu uvedeno jinak, začínají ve 13 hodin a s diskuzí trvají přibližně hodinu. Po každé přednášce následuje 10 minutová přestávka.

Město ocení rozkvetlá okna, balkony i předzahrádky

2. července 2019, 06:24, red, lm
Květy všech barev zdobí v tuto dobu předzahrádky, balkony a okna domů. Za krásou se ale skrývá spousta práce a trpělivosti. Město chce opět péči o rostliny a zeleň ocenit. Vyhlašuje proto druhý ročník soutěže o nejkrásnější předzahrádku, balkon a okna.

Plavci bojovali na MČR

2. července 2019, 06:10, red
Vrcholem domácí plavecké sezóny pro starší žáky (ročník 2006) bylo Mistrovství ČR, které se konalo 15. až16. června v Plzni (bazén 50m). Plavecký klub Zábřeh reprezentoval Filip Valouch (25. místo na 100m prsa – 1:30,92 a 22. místo na 200m prsa – 3:10,77). V obou disciplínách zvítězil Kryštof Bursa ze Zlína.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes dáme šanci celkem pěti výhercům. Soutěžit mohou o volňásky na premiéru v šumperském divadle nebo na taneční večer v Zábřeze. Odpovědět je potřeba zvlášť pod uvedeným číslem otázky. Zájemci o premiérové představení budou o výhře informováni prostřednictvím sms, kdo si půjde zadarmo zatancovat, si přečte v příštím čísle.

Otázka:
1. Z jakého apačského kmene pocházel Vinnetou? (Divadlo Šumperk, 26. 10., 19 hod.)
a) Mescalero b) Chiricahua c) Lipan
2. Ze které obce pochází dechová hudba Záhořané? (ZK Zábřeh, 3. 11., 14 hod.)
a) Dolní Bečva b) Prostřední Bečva c) Horní Bečva
Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESA na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.

VYHODNOCENÍ:
Volnou vstupenku na divadelní představení Chvála bláznovství, ve kterém excelují Martin Hofmann a Filip Blažek a které uvede kulturní dům v Zábřeze ve středu 30. října od 19 hodin, vyhrávají Jaroslava Mandáková ze Zábřeha a Eva Kombercová ze Šumperka. Blahopřejeme! O vstupenku se přihlaste u pořadatelů.