ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Červenec 2018

Další přechod na frekventované ulici projde rekonstrukcí

23. července 2018, 12:42, red, lm
Zábřežská radnice rozjíždí rekonstrukci přechodu pro chodce na frekventované ulici Československé armády poblíž křižovatek s ulicemi Tunklova a Křížkovského.

Dovolenou v Jeseníkách si mohou díky Dialýze Šumperk užít i pacienti odkázaní na dialýzu

20. července 2018, 10:51, red, LD
Onemocnění ledvin s nutností dialyzační léčby znamená pro každého pacienta řadu omezení. Jedním z nich je potřeba pravidelné očisty krve, která probíhá obvykle ve spádovém dialyzačním středisku několikrát týdně. Díky nabídce dočasné péče však dnes mohou i tito pacienti cestovat – a to například do malebné krajiny Jeseníků, kde dialyzační péči všem zájemcům nabízí Dialýza Šumperk. Její služby v průběhu léta využívá pravidelně několik desítek zájemců o rekreační dialýzu.

V Nové Malíně si připomenou vypálení české obce na dnešní Ukrajině

20. července 2018, 10:48, red, IH
V sobotu 21. července 2018 se u příležitosti 75. výročí od vypálení Českého Malína na Volyni uskuteční pietní akt v Novém Malíně na Šumpersku. Toto tradičního setkání bude věnováno vzpomínce na bezmála čtyři sta zavražděných volyňských Čechů nacisty roku 1943.

U zámku zazní hity Smokie

17. července 2018, 21:40, ok
Festival Léto u zámku v Zábřeze pokračuje ve čtvrtek 19. července koncertem kapely Smokie revival. První písně kultovní kapely zazní po dvacáté hodině v areálu před zámkem v centru města.

Film, koncert i výstava

17. července 2018, 21:40, ok
Kytarový recitál, filmová projekce a výtvarná dílna. To vše čeká tento týden na obyvatele či návštěvníky Mohelnice. Biograf 88 uvede ve dnech 19. až 22. července dlouho očekávané pokračování muzikálového hitu Mamma Mia!.

Podhůřím Jeseníků po dvacáté

11. července 2018, 14:10, BH
Orel jednota Zábřeh zve všechny v sobotu 14. července na 20. ročník turistického a dálkového pochodu ,,Podhůřím Jeseníků“. Pro ,,dálkoplazy“ začíná pochod noční 50 km trasou již v pátek 13. července ve 20 hodin.

Projekce pod hvězdami

10. července 2018, 06:20, ok
Jedinečnou atmosféru noční filmové projekce pod širým nebem si mohou dopřát fanoušci kinematografie v Zábřeze a v Mohelnici. Ve čtvrtek 12. července bude pokračovat před zábřežským zámkem festival Léto u zámku filmovou projekcí dobrodružného rodinného snímku Jumanji: Vítejte v džungli. O den později mohou navštívit letní kino také diváci v Mohelnici, kde je na programu komedie Dvě nevěsty a jedna svatba. Obě filmová představení začnou po setmění, tedy po 21. hodině.

Třicet výtvarníků, jedno téma

9. července 2018, 15:19, ok
V šumperské Eagle Gallery je v současné době k vidění výstava, která je ve středoevropském prostoru ojedinělá. Třicet výtvarníků ze třinácti zemí světa zde vystavuje svá díla na jediné téma, kterým je labuť. Jak se jednotliví umělci motivu chopili a jak rozdílně jej zpracovali různými grafickými technikami, se mohou zájemci přesvědčit v Eagle Gallery do 23. sprna.

Kraj rozšířil pohotovost na Šumpersku. Lidé seženou lékaře i v noci a během celého víkendu

4. července 2018, 14:34, red
O sobotách, nedělích a svátcích nepřetržitě, v pracovní dny pak od patnácté hodiny do sedmi ráno následujícího dne – tak bude od 1. července fungovat lékařská pohotovostní služba pro děti i dospělé na Šumpersku. Rozšíření ordinačních hodin zajistil Olomoucký kraj po dohodě se šumperskou nemocnicí.

Jiří Suchý se představí jako výtvarník

3. července 2018, 14:14, ok
Galerie Lautner zahájí ve středu 4. července v 17 hodin výtvarnou výstavu zakládajícího člena divadla Semafor Jiřího Suchého. Soubor litografických prací s názvem Kresleno na kámen bude v Mohelnici k vidění do 4. srpna.

Dobrovolní hasiči vábí na vepřové

3. července 2018, 14:13, ok
Sbor dobrovolných hasičů Hrabišín pořádá v hasičském areálu za kulturním domem tradiční vepřové hody. Oblíbená akce vypukne ve čtvrtek 5. července v 15 hodin. O hudební program se postará Veselá kapela a DJ Rosťa. Na své si přijdou také děti, pro které pořadatelé připravují spoustu atrakcí.

Pradědovo muzeum mění otevírací dobu

3. července 2018, 14:12, ok
Pradědovo dětské muzeum v Bludově upravilo otevírací dobu. Během letních měsíců zde mohou děti dovádět denně od 9 do 19 hodin, pouze v pondělí je otevřeno až od 12 hodin. V úterý je program muzea zaměřen na výtvarnou činnost, ve čtvrtek na sportovní aktivity.

U Jílka otevřou novou výstavu

3. července 2018, 14:12, ok
Galerie Jiřího Jílka otevře tradičně první středu v měsíci novou výstavu. Do 29. července budou šumperskou výstavní síň zdobit ilustrace, koláže, muchláže a knížky Olgy Hajné. Vernisáž se uskuteční ve středu 4. července od 18 hodin, kdy výstavu uvede Markéta Hejná a hrou na violoncello doprovodí Petr Hejný.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na koncert legendární kapely TŘI SESTRY, která v Zábřehu vystoupí 3. května. Odstartuje tam svoje letní turné s názvem Gambrinus 11 tour. Kapela v čele s Fanánkem přiveze všechny svoje pecky a zároveň písničky z nedávno vydaného alba Svobodu
ředkvičkám. Můžete být přitom, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:

Která kapela doprovodí TŘI SESTRY na jejich zábřežském koncertu?

1. žádná
2. E!E
3. Doctor P.P.

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na závěrečný díl ságy Avengers, kterou šumperské kino OKO uvede 25. dubna vyhráli: Jan Kastner ze Šumperka a Alfréd Schubert z Prahy. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste v den promítání v pokladně kina OKO.