ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Červenec 2017

Zevl o páté nabídne výstavu, hry a letní kino

26. července 2017, 08:18, red
Odpoledne plné her, přátel, pohody, dobrého jídla a pití spojené s výstavou uměleckých fotografií a obrazů nabídne akce nazvaná Zevl o páté v Rapotíně v parku u skláren v pátek 28. července od 17 hodin. Pohodové odpoledne zakončí letní kino filmem Kobry a užovky.

Chromčí poteče pivo už podvacáté

26. července 2017, 07:54, ok
Šestnáct druhů piva čeká na hosty oblíbené letní veselice v Chromči. Jubilejní dvacátý ročník pivních slavností se uskuteční u sokolovny v sobotu 29. července od 14 hodin. Vstupné je 50 korun.

Nový systém MHD zlepší dostupnost a dopravní obslužnost

24. července 2017, 19:37, red, lm
Po několika letech příprav přichází město Zábřeh s novou koncepcí městské hromadné dopravy. Současné tři linky MHD budou zredukovány na dvě, přitom se ale zvýší obslužnost i dostupnost spojů. Obě nové linky budou obsluhovat kompletně celé město tak, aby byla zajištěna obousměrná obslužnost všech lokalit města (sídlišť, místních částí Ráječka a Skaličky, základních a středních škol, náměstí, polikliniky). Kamkoli se tak bude chtít cestující dopravit, vždy se bude moci dostat i zpět druhou linkou. I nadále bude MHD doplňovat příměstská hromadná doprava, ta zůstane také v místních částech Dolní Bušínov, Hněvkov, Pivonín a Václavov. Nový jízdní řád vejde v účinnost od 1. srpna 2017.

Vysoká škola báňská nabízí v Šumperku studium perspektivních technických oborů

23. července 2017, 19:34, red, OH
Vysoká škola báňská – fakulta strojní vyhlásila 2. kolo přijímacího řízení k bakalářskému studiu oboru „Strojírenství“, které lze studovat v prezenční i kombinované formě v Centru bakalářských studií v Šumperku.

Sobotínští dobrovolní hasiči slaví 130 let

20. července 2017, 20:15, BH
Sbor dobrovolných hasičů v Sobotíně oslaví v sobotu 22. července 130. výročí v areálu Motorestu Permoník a přilehlém zámku v Sobotíně. V rámci slavnostního ceremoniálu proběhne předání a vysvěcení hasičského praporu, v průběhu odpoledne připravili pořadatelé naučně zábavní program pro děti i dospělé.

Vstupenky na Džemfest s Klusem jsou v prodeji

18. července 2017, 14:58, ok
Festival Džemfest, který se uskuteční v pátek 20. října v DK Šumperk, zahájil předprodej vstupenek na letošní ročník už také v pokladně DK Šumperk a v IC Zábřeh. V hlavním programu Džemfestu zahraje Tomáš Klus, Peter Aristone, Voxel, Pokáč a kapely Leon a Rybičky 48.

Do Mohelnice míří piráti a pavoučí muž

18. července 2017, 14:58, ok
Dva hollywoodské filmové trháky dorazí o víkendu na plátno Biografu 88 v Mohelnici. Od 20 do 21. července promítá kino akční fantasy Spider-Man: Homecoming a v sobotu 22. července se mohou milovníci dobrodružství bavit s filmem Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta. Začátky filmových představení jsou vždy v 19 hodin.

V zámeckém sklepení vznikla pohádková expozice

13. července 2017, 11:23, red, lm
Exkluzivní a jedinečnou prázdninovou nabídku pro občany města a turisty připravilo město Zábřeh ve spolupráci s místní Střední školou sociální péče a služeb. Historické sklepení se proměnilo v expozici nazvanou Zpátky do pohádky.

Šumperská porodnice budoucí maminky stále táhne, rodí se zde víc dětí než v loňském roce

12. července 2017, 18:54, red, HH
Nově zrekonstruovaný porodní sál s extra velkou porodní vanou, nový primář nebo vstřícný přístup personálu. Důvodů, proč se ženy, třeba i ze vzdálenějších regionů, rozhodují pro šumperskou porodnici je však mnohem víc. Možná také proto se v letošním roce narodilo ve zdejší porodnici víc dětí, než v uplynulém prvním půlroce. Celkem pomohli šumperští zdravotníci za prvních šest měsíců letošního roku na svět už 475 dětem.

Atletky gymnázia třinácté na světě!

12. července 2017, 12:13, red, tv
Mistrovství světa středních škol v atletice Nancy, tzv. Jean Humbert Cup se uskutečnilo v lotrinské metropoli Nancy ve dnech 26. až 30. června. Šestičlenný tým Gymnázia Šumperk reprezentovaly Hana a Markéta Trundovy z 2. A, Kateřina Korgerová z 1. A, Kateřina Procházková, Marie Schubertová a Martina Drásalová z G4.

Housle Václava Hudečka rozezní kostel

5. července 2017, 09:46, ok
Už tradičně se o letních prázdninách uskuteční klasický koncert v příjemně chladném prostředí kostela sv. Tomáše Becketa v Mohelnici. Letos pod chrámovou klenbou zahraje světoznámý houslový virtuóz Václav Hudeček za doprovodu uznávaného cembalisty a pianisty Martina Hrocha. Během koncertu zazní ukázky z děl J. S. Bacha, G. F. Händela, G. Tartiniho a dalších. Pořad se uskuteční ve středu 19. července od 18 hodin.

Africká královna je už v prodeji

5. července 2017, 09:46, ok
KKC Rapotín se v září stane dějištěm další divadelní události. V pondělí 10. července bude v KKC zahájen předprodej vstupenek na úspěšné divadelní představení divadla Palace Praha. Ve hře Africká královna excelují Linda Rybová a Hynek Čermák. Představení se uskuteční 15. září.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru