ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Červenec 2017

Zevl o páté nabídne výstavu, hry a letní kino

26. července 2017, 08:18, red
Odpoledne plné her, přátel, pohody, dobrého jídla a pití spojené s výstavou uměleckých fotografií a obrazů nabídne akce nazvaná Zevl o páté v Rapotíně v parku u skláren v pátek 28. července od 17 hodin. Pohodové odpoledne zakončí letní kino filmem Kobry a užovky.

Chromčí poteče pivo už podvacáté

26. července 2017, 07:54, ok
Šestnáct druhů piva čeká na hosty oblíbené letní veselice v Chromči. Jubilejní dvacátý ročník pivních slavností se uskuteční u sokolovny v sobotu 29. července od 14 hodin. Vstupné je 50 korun.

Nový systém MHD zlepší dostupnost a dopravní obslužnost

24. července 2017, 19:37, red, lm
Po několika letech příprav přichází město Zábřeh s novou koncepcí městské hromadné dopravy. Současné tři linky MHD budou zredukovány na dvě, přitom se ale zvýší obslužnost i dostupnost spojů. Obě nové linky budou obsluhovat kompletně celé město tak, aby byla zajištěna obousměrná obslužnost všech lokalit města (sídlišť, místních částí Ráječka a Skaličky, základních a středních škol, náměstí, polikliniky). Kamkoli se tak bude chtít cestující dopravit, vždy se bude moci dostat i zpět druhou linkou. I nadále bude MHD doplňovat příměstská hromadná doprava, ta zůstane také v místních částech Dolní Bušínov, Hněvkov, Pivonín a Václavov. Nový jízdní řád vejde v účinnost od 1. srpna 2017.

Vysoká škola báňská nabízí v Šumperku studium perspektivních technických oborů

23. července 2017, 19:34, red, OH
Vysoká škola báňská – fakulta strojní vyhlásila 2. kolo přijímacího řízení k bakalářskému studiu oboru „Strojírenství“, které lze studovat v prezenční i kombinované formě v Centru bakalářských studií v Šumperku.

Sobotínští dobrovolní hasiči slaví 130 let

20. července 2017, 20:15, BH
Sbor dobrovolných hasičů v Sobotíně oslaví v sobotu 22. července 130. výročí v areálu Motorestu Permoník a přilehlém zámku v Sobotíně. V rámci slavnostního ceremoniálu proběhne předání a vysvěcení hasičského praporu, v průběhu odpoledne připravili pořadatelé naučně zábavní program pro děti i dospělé.

Vstupenky na Džemfest s Klusem jsou v prodeji

18. července 2017, 14:58, ok
Festival Džemfest, který se uskuteční v pátek 20. října v DK Šumperk, zahájil předprodej vstupenek na letošní ročník už také v pokladně DK Šumperk a v IC Zábřeh. V hlavním programu Džemfestu zahraje Tomáš Klus, Peter Aristone, Voxel, Pokáč a kapely Leon a Rybičky 48.

Do Mohelnice míří piráti a pavoučí muž

18. července 2017, 14:58, ok
Dva hollywoodské filmové trháky dorazí o víkendu na plátno Biografu 88 v Mohelnici. Od 20 do 21. července promítá kino akční fantasy Spider-Man: Homecoming a v sobotu 22. července se mohou milovníci dobrodružství bavit s filmem Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta. Začátky filmových představení jsou vždy v 19 hodin.

V zámeckém sklepení vznikla pohádková expozice

13. července 2017, 11:23, red, lm
Exkluzivní a jedinečnou prázdninovou nabídku pro občany města a turisty připravilo město Zábřeh ve spolupráci s místní Střední školou sociální péče a služeb. Historické sklepení se proměnilo v expozici nazvanou Zpátky do pohádky.

Šumperská porodnice budoucí maminky stále táhne, rodí se zde víc dětí než v loňském roce

12. července 2017, 18:54, red, HH
Nově zrekonstruovaný porodní sál s extra velkou porodní vanou, nový primář nebo vstřícný přístup personálu. Důvodů, proč se ženy, třeba i ze vzdálenějších regionů, rozhodují pro šumperskou porodnici je však mnohem víc. Možná také proto se v letošním roce narodilo ve zdejší porodnici víc dětí, než v uplynulém prvním půlroce. Celkem pomohli šumperští zdravotníci za prvních šest měsíců letošního roku na svět už 475 dětem.

Atletky gymnázia třinácté na světě!

12. července 2017, 12:13, red, tv
Mistrovství světa středních škol v atletice Nancy, tzv. Jean Humbert Cup se uskutečnilo v lotrinské metropoli Nancy ve dnech 26. až 30. června. Šestičlenný tým Gymnázia Šumperk reprezentovaly Hana a Markéta Trundovy z 2. A, Kateřina Korgerová z 1. A, Kateřina Procházková, Marie Schubertová a Martina Drásalová z G4.

Housle Václava Hudečka rozezní kostel

5. července 2017, 09:46, ok
Už tradičně se o letních prázdninách uskuteční klasický koncert v příjemně chladném prostředí kostela sv. Tomáše Becketa v Mohelnici. Letos pod chrámovou klenbou zahraje světoznámý houslový virtuóz Václav Hudeček za doprovodu uznávaného cembalisty a pianisty Martina Hrocha. Během koncertu zazní ukázky z děl J. S. Bacha, G. F. Händela, G. Tartiniho a dalších. Pořad se uskuteční ve středu 19. července od 18 hodin.

Africká královna je už v prodeji

5. července 2017, 09:46, ok
KKC Rapotín se v září stane dějištěm další divadelní události. V pondělí 10. července bude v KKC zahájen předprodej vstupenek na úspěšné divadelní představení divadla Palace Praha. Ve hře Africká královna excelují Linda Rybová a Hynek Čermák. Představení se uskuteční 15. září.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).