ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Červen 2018

Na Transfúzní službu v Šumperku dorazili hasiči

17. června 2018, 15:41, red, LD
V polovině června dorazili na Transfúzní službu v Šumperku členové a členky Sboru dobrovolných hasičů Jakubovice – naštěstí ne pracovně, nýbrž v roli dobrovolných dárců. Rozhodli se tak odstartovat mezi svými kolegy akci na podporu dobrovolného dárcovství krve a krevní plazmy. Prvního společného darování se zúčastnilo 7 hasičů a hasiček.

Hvězdy na hradě oznámily změnu

13. června 2018, 14:47, ok
Z důvodu zdravotní indispozice herce Jana Antonína Duchoslava dochází ke změně v programu zábřežského festivalu Hvězdy na hradě. Místo představení Příběh jednoho hradu uvedou pořadatelé inscenaci Ani za milion! s Lukášem Langmajerem a Michaelou Kuklovou v hlavních rolích. Nový termín představení je středa 20. června. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Galerie Lautner láká na výstavu i dílnu

13. června 2018, 14:46, ok
Galerie Lautner zve na výstavu obrazů Milana Valenty a dřevěných soch z hanušovického ateliéru Abakuk. Výstava potrvá do 1. července. Mohelnická galerie také pokračuje v pořádání dílen, ta nejbližší se uskuteční ve středu 20. června se zaměřením na techniku suché jehly.

Filmy pro letní kino vyberou diváci

13. června 2018, 14:45, ok
O prázdninách se v Zábřeze opět mohou lidé těšit na koncerty a letní kino v amfiteátru před zámkem. Akce pod otevřeným nebem se zde budou konat během čtvrtečních večerů, a to od 12. července do 23. srpna.

Na start TDK Bikemaratonu Bozeňov se postavilo 170 závodníků

8. června 2018, 12:32, red
Jubilejní desátý ročník oblíbeného cyklistického závodu v Dolním Bušínově, doprovázelo tropické letní počasí. Nezisková organizace Centrum volného času Bozeňov, z.s., která je hlavním pořadatelem tohoto závodu, připravila, díky svým sponzorům pestrý program pro celou rodinu. Závodu se zúčastnilo 170 závodníků.

Seniorky zakončily studium promocí

6. června 2018, 10:58, ok
V polovině května prožily svůj velký den studentky Virtuální Univerzity třetího věku, kterou pořádá kulturní dům v Zábřeze. Sedm studentek – Věnceslava Brzobohatá, Anna Kupková, Ludmila Lepšíková, Ludmila Nováková, Libuše Pudilová, Jana Winterová a Zdena Marcinková – obdrželo na slavnostní promoci v aule České zemědělské univerzity v Praze osvědčení o absolutoriu a úspěšně tak završilo šest semestrálních kurzů univerzitního studia.

Oblíbení herci budou improvizovat

6. června 2018, 10:58, ok
Divadlo Šumperk zve fanoušky Thálie na jedinečné představení Milostný trojúhelník, které je tvořeno bez předem daného scénáře. Veškeré situace, postavy, zápletky, charaktery, převleky, písničky i tance - to vše se rodí až na jevišti přímo ve světlech právě vznikajícího představení. Milostný trojúhelník zahrají ve středu 6. června od 19 hodin v šumperském divadle oblíbení herci Anna Polívková, Josef Polášek a Marcel Zbrožek. Vstupenky jsou stále v prodeji.

Pohádková premiéra v divadle

6. června 2018, 10:57, ok
Uplynulou neděli proběhla v Divadle Šumperk premiéra pohádky O Honzovi a zakleté princezně. Během inscenace se malí diváci setkají nejen s Honzou a zakletou princeznou, ale také s černokněžníkem, obry a hlavně krásnými písněmi. Jejich autor a zároveň režisér představení Tomáš Kočko svěřil hlavní herecké role Lucii Šmejkalové a Kryštofu Grygarovi.

U Jílka vyrostou bronzové sochy

6. června 2018, 10:57, ok
Galerie Jiřího Jílka otevře tradičně první středu v měsíci v 18 hodin novou výstavu. Kresby a bronzové sochy Jana Hendrycha je možné obdivovat do neděle 1. července.

Robert Rohál vystavuje své fotografické obrazy v galerii Divadla Šumperk

5. června 2018, 15:44, red, Dana Ehlová
Šansonem Prohlížím si tě na fotkách zahájil vernisáž fotografií Roberta Rohála, která proběhla v sobotu 26. května v galerii Divadla Šumperk, Jiří Bartoň. Spolu s Romanou Blažkovou se postarali rovněž o průvodní slovo k prezentované kolekci Nostalgia 22.

Nová služba pro uživatele vytápějící plynovým kotlem

5. června 2018, 15:40, red
Servis vytápění je služba, která se kompletně postará o plynový kotel zákazníka. A to jak v podobě jednorázového každoročního servisu plynového kotle a kontroly spalinové cesty, tak i asistenčních služeb pro domácnost s nonstop linkou pro hlášení poruch. V případě havárie navíc mají lidé zajištěného kvalifikovaného opraváře. Zákazníci se tak nemusejí o servis kotle vůbec starat.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru