ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Červen 2018

Orel slaví s labutí

26. června 2018, 15:19, ok
Eagle Gallery v Šumperku slaví 2. výročí úspěšné existence pozoruhodnou výstavou, do které se zapojilo třicet výtvarníků ze třinácti zemí světa. Výstava, ve středoevropském prostoru ojedinělá, přináší pouze jedno téma – labuť. Jak se jednotliví umělci motivu chopili a jak rozdílně jej zpracovali různými grafickými technikami, se mohou fanoušci výtvarna přesvědčit do 23. srpna.

Ve Valteřicích zahrají známé kapely

26. června 2018, 15:18, ok
Město Štíty a obec Valteřice pořádají jubilejní 10. ročník Setkání na pomezí Čech a Moravy. V sobotu 30. června čeká na návštěvníky bohatý program, který začne ve 12 hodin slavnostní mší svatou v kostele a skončí v 17 hodin koncertem populární skupiny O5 a Radeček. Mezi tím si mohou lidé prohlédnout modely tanků, na děti čekají atrakce a na hudební fanoušky vystoupení dalších kapel, jako je například plzeňský soubor Děda Mládek Illegal Band.

Kostel zdobí fotografie Šanghaje

26. června 2018, 15:17, ok
V klášterním kostele v Šumperku je možné v průběhu letních měsíců zhlédnout výstavu fotografií historické architektury, která se nachází v šanghajském městském obvodu Minhang. Autory jsou místní mladí umělci.

31. ročník vědomostní soutěže Mladý zahrádkář

26. června 2018, 14:59, red, js
Ve dnech 15. až 17. červa se v Šumperku uskutečnil 31. ročník soutěže Mladý zahrádkář. Zahájení soutěže proběhlo v kostele Zvěstování Panny Marie v Šumperku. Slavnostní atmosféru navodil koncert studentů umělecké školy v Šumperku. Součástí zahájení byla i výsadba lípy do prostor parku pod hradbami ke stému výročí vzniku Československého státu. Do výsadby se zapojil předseda ČZS, starosta města a mladí účastníci soutěže za pomoci správce městské zeleně. K tomu jim byl podán odborný výklad správného postupu při výsadbě stromu. Následovala prohlídka kulturních památek města, jejímž vyvrcholením byla návštěva Expozice čarodějnických procesů v Geschaderově domě.

Hrátky se zvířátky pobaví hlavně děti

19. června 2018, 09:18, on
Na konci školního roku otevírá muzeum v Zábřeze novou výstavu s názvem Hrátky se zvířátky, která je určená hlavně dětem. V rámci expozice se malí i velcí návštěvníci seznámí s životem na statku v dobách, kdy byla hospodářská zvířata nepostradatelnými společníky lidí. Poskytovala lidem obživu a pomáhala při práci. V den otevření, v pátek 22. června od 9 do 16 hodin, proběhne v muzeu celodenní zábavní akce určená dětem.

Taneční berou přihlášky už nyní

19. června 2018, 09:17, on
Od začátku června přijímá kulturní dům v Zábřeze přihlášky do kurzu společenského tance a společenského chování, který je určen především pro studenty středních škol ze Zábřeha, ale i Šumperka a Mohelnice. Uzávěrka pro příjem přihlášek byla stanovena na 13. září, první taneční lekce se uskuteční 25. září.

Krasohled připravil výstavu v Retru

19. června 2018, 09:17, on
Výstavu tvorby výtvarných kroužků Základní školy a domu dětí a mládeže Krasohled otevře galerie zábřežského kina Retro v úterý 19. června. Vernisáž výstavy se začátkem v 17 hodin nabídne nejen zajímavá dílka, která vznikla pod vedením Romany Unzeitigové, ale i vystoupení dětí z tanečního kroužku. Výstava potrvá do konce prázdnin.

Svatojánské slavnosti nabídnou třídenní program

19. června 2018, 09:15, on
Již šestnáctý ročník oblíbené akce Velkolosinské svatojánské slavnosti se uskuteční o víkendu na různých místech lázeňského městečka. Největším lákadlem třídenního nabitého programu budou v pátek 22. června koncerty šumperské kapely Trocha klidu a zpěvačky Olgy Lounové, které se uskuteční na víceúčelovém hřišti, kde také vypukne ve 22:30 hodin světelná show Postrpoi. Další programovou lahůdkou bude například vystoupení 4TETu Jiřího Korna v sobotu 23. června od 15 hodin v kostele sv. Jana Křtitele.

Na Transfúzní službu v Šumperku dorazili hasiči

17. června 2018, 15:41, red, LD
V polovině června dorazili na Transfúzní službu v Šumperku členové a členky Sboru dobrovolných hasičů Jakubovice – naštěstí ne pracovně, nýbrž v roli dobrovolných dárců. Rozhodli se tak odstartovat mezi svými kolegy akci na podporu dobrovolného dárcovství krve a krevní plazmy. Prvního společného darování se zúčastnilo 7 hasičů a hasiček.

Hvězdy na hradě oznámily změnu

13. června 2018, 14:47, ok
Z důvodu zdravotní indispozice herce Jana Antonína Duchoslava dochází ke změně v programu zábřežského festivalu Hvězdy na hradě. Místo představení Příběh jednoho hradu uvedou pořadatelé inscenaci Ani za milion! s Lukášem Langmajerem a Michaelou Kuklovou v hlavních rolích. Nový termín představení je středa 20. června. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Galerie Lautner láká na výstavu i dílnu

13. června 2018, 14:46, ok
Galerie Lautner zve na výstavu obrazů Milana Valenty a dřevěných soch z hanušovického ateliéru Abakuk. Výstava potrvá do 1. července. Mohelnická galerie také pokračuje v pořádání dílen, ta nejbližší se uskuteční ve středu 20. června se zaměřením na techniku suché jehly.

Filmy pro letní kino vyberou diváci

13. června 2018, 14:45, ok
O prázdninách se v Zábřeze opět mohou lidé těšit na koncerty a letní kino v amfiteátru před zámkem. Akce pod otevřeným nebem se zde budou konat během čtvrtečních večerů, a to od 12. července do 23. srpna.

Na start TDK Bikemaratonu Bozeňov se postavilo 170 závodníků

8. června 2018, 12:32, red
Jubilejní desátý ročník oblíbeného cyklistického závodu v Dolním Bušínově, doprovázelo tropické letní počasí. Nezisková organizace Centrum volného času Bozeňov, z.s., která je hlavním pořadatelem tohoto závodu, připravila, díky svým sponzorům pestrý program pro celou rodinu. Závodu se zúčastnilo 170 závodníků.

Seniorky zakončily studium promocí

6. června 2018, 10:58, ok
V polovině května prožily svůj velký den studentky Virtuální Univerzity třetího věku, kterou pořádá kulturní dům v Zábřeze. Sedm studentek – Věnceslava Brzobohatá, Anna Kupková, Ludmila Lepšíková, Ludmila Nováková, Libuše Pudilová, Jana Winterová a Zdena Marcinková – obdrželo na slavnostní promoci v aule České zemědělské univerzity v Praze osvědčení o absolutoriu a úspěšně tak završilo šest semestrálních kurzů univerzitního studia.

Oblíbení herci budou improvizovat

6. června 2018, 10:58, ok
Divadlo Šumperk zve fanoušky Thálie na jedinečné představení Milostný trojúhelník, které je tvořeno bez předem daného scénáře. Veškeré situace, postavy, zápletky, charaktery, převleky, písničky i tance - to vše se rodí až na jevišti přímo ve světlech právě vznikajícího představení. Milostný trojúhelník zahrají ve středu 6. června od 19 hodin v šumperském divadle oblíbení herci Anna Polívková, Josef Polášek a Marcel Zbrožek. Vstupenky jsou stále v prodeji.

Pohádková premiéra v divadle

6. června 2018, 10:57, ok
Uplynulou neděli proběhla v Divadle Šumperk premiéra pohádky O Honzovi a zakleté princezně. Během inscenace se malí diváci setkají nejen s Honzou a zakletou princeznou, ale také s černokněžníkem, obry a hlavně krásnými písněmi. Jejich autor a zároveň režisér představení Tomáš Kočko svěřil hlavní herecké role Lucii Šmejkalové a Kryštofu Grygarovi.

U Jílka vyrostou bronzové sochy

6. června 2018, 10:57, ok
Galerie Jiřího Jílka otevře tradičně první středu v měsíci v 18 hodin novou výstavu. Kresby a bronzové sochy Jana Hendrycha je možné obdivovat do neděle 1. července.

Robert Rohál vystavuje své fotografické obrazy v galerii Divadla Šumperk

5. června 2018, 15:44, red, Dana Ehlová
Šansonem Prohlížím si tě na fotkách zahájil vernisáž fotografií Roberta Rohála, která proběhla v sobotu 26. května v galerii Divadla Šumperk, Jiří Bartoň. Spolu s Romanou Blažkovou se postarali rovněž o průvodní slovo k prezentované kolekci Nostalgia 22.

Nová služba pro uživatele vytápějící plynovým kotlem

5. června 2018, 15:40, red
Servis vytápění je služba, která se kompletně postará o plynový kotel zákazníka. A to jak v podobě jednorázového každoročního servisu plynového kotle a kontroly spalinové cesty, tak i asistenčních služeb pro domácnost s nonstop linkou pro hlášení poruch. V případě havárie navíc mají lidé zajištěného kvalifikovaného opraváře. Zákazníci se tak nemusejí o servis kotle vůbec starat.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.