ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Červen 2017

Havran přeletěl ze Šumperka do papírny

27. června 2017, 14:49, ok
Úspěšná tematická výstava Havran/Raven, která byla letos v březnu poprvé veřejnosti představena v Eagle Gallery v Šumperku, se stěhuje na celé prázdniny do Velkých Losin. Zde bude součástí hlavní prohlídkové trasy Muzea ručního papíru.

Děti budou vystavovat v kině

27. června 2017, 12:48, ok
Výstavu tvorby dětí z výtvarných kroužků Základní školy a Domu dětí a mládeže Krasohled s neobvyklým názvem .MINI. představuje ve své galerii zábřežské kino Retro. Zajímavá dílka, která vznikla pod vedením Romany Unzeitigové, jsou k vidění v prostorách galerie kina až do konce prázdnin.

Žáci na Šumpersku zachraňují svědectví o válce i kolektivizaci

21. června 2017, 15:51, red
Když vedla Věroslava Bojková odbojáře do nového úkrytu, potkali německou hlídku. Věroslava muže po svém boku duchapřítomně objala a předstírala jeho milenku, díky čemuž si od Němců místo prohlídky vysloužili jen neslušné poznámky. Odbojáře tak zachránila. Kromě vzpomínek Věroslavy Bojkové z doby druhé světové války natočili žáci ze škol na Šumpersku celoživotní příběhy dalších sedmi místních pamětníků. Veřejnosti je představí ve čtvrtek 22. června 2017 od 15 hodin v odsvěceném Kostele Zvěstování Panny Marie v Šumperku.

Projektové setkání

21. června 2017, 15:45, red
Nabídka pro vaše děti ve věku 12 až 15 let. V termínu od 10. do 16. července 2017 můžete poslat svoje dítě na mezinárodní projektové setkání v Ramzové. Setkání se zúčastní také děti z Finska. Všechny děti se budou dorozumívat anglicky.

Anketa o pojmenování haly po Věře Čáslavské

21. června 2017, 15:43, red, OH
Město Šumperk si připravilo anketu, jejímž prostřednictvím mohou lidé rozhodnout, která sportovní hala v Šumperku si zaslouží pojmenování po několikanásobné olympijské vítězce, mistryni světa i Evropy ve sportovní gymnastice a trenérce Věře Čáslavské.

Příměstský tábor na poslední chvíli?

16. června 2017, 16:36, red, jg
Pomalu se blíží letní prázdniny a s nimi i tábory, které dětem nabízejí smysluplné využití volného času o prázdninách. Jeden z příměstských táborů připravuje i Spolek Jokes&Games, který v Šumperku pořádá zábavné akce a hry pro děti.

Jsou vaše plíce ve správné kondici? Ptají se šumperští lékaři a zvou na jejich bezplatné vyšetření

16. června 2017, 16:30, red, HH
Ještě před začátkem prázdnin nabídnou šumperští lékaři bezplatné spirometrické vyšetření, které dokáže odhalit například chronickou obstrukční plicní nemoc nebo astma. Při příležitosti Světového dne spirometrie otevře Nemocnice Šumperk ve středu 28. června od 14 do 17 hodin dveře své plicní ambulance (přízemí pavilonu E). V rámci akce vyšetří šumperští lékaři všechny zájemce zdarma a bez nutnosti předchozího objednání.

Venkovní padesátka bude po letech otevřena veřejnosti

12. června 2017, 09:26, red, lm
Zábřežské venkovní koupaliště, oblíbené místo pro rekreaci nejen občanů města, se po letech dočkalo kompletní proměny. Stavební práce na rekonstrukci venkovního bazénu byly zahájeny 1. září loňského roku a v současné době jsou včetně terénních úprav okolí bazénové vany před dokončením. Slavnostní otevření proběhne 30. června.

Turisté se vydají na pochod

12. června 2017, 06:34, BH
Orelská jednota Zábřeh zve všechny příznivce turistiky tento víkend na 19. ročník turistického a dálkového pochodu Podhůřím Jeseníků.

Musica Excelsia zahraje Vivaldiho

7. června 2017, 13:47, ok
Klub přátel hudby Postřelmov uvádí koncert členů Moravské filharmonie Olomouc. Pětičlenný soubor Musica Excelsia vystoupí v neděli 11. června od 16 hodin ve velkém sále kulturního domu v Postřelmově. Na programu jsou skladby Antonia Vivaldiho a Georga Friedricha Händela. Vstupné je 50 korun, děti mají vstup zdarma.

Jílkova galerie pořádá vernisáž

6. června 2017, 17:46, ok
Galerie Jiřího Jílka sídlící v prostorách Domu kultury pořádá výstavu Elišky Jakubíčkové s názvem Bělostná perletí. Vernisáž maleb a kreseb se uskuteční ve středu 7. června v 18 hodin. Výstava potrvá do neděle 2. července.

Povodně připomenou fotografie i video

6. června 2017, 13:45, ok
Výstava u příležitosti 20. výročí ničivých povodní v Rapotíně a Podesní začne dnes 6. června v KKC Rapotín. Expozici otevře o půl šesté večer úvodní slovo starosty Rapotína Pavla Žerníčka a historika Zdeňka Gáby. Součástí vernisáže bude promítání videa z červencových povodní v roce 1997. Výstava je k vidění do 29. července.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru