ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Květen 2019

Zlatá republiková medaile pro šesťáky z Hlucháku!

29. května 2019, 07:19, red
Že děti tráví hodně času u počítačů, málo čtou a porozumění textu i čtenářská gramotnost jdou v naší republice od desíti k pěti? Možná… Místo lamentování ale existuje nejeden způsob, jak děti pro knížky nadchnout a jak je ke čtení vést.

Šumperské Muzejíčko otevřelo Velkou prázdninovou hernu

29. května 2019, 06:33, red, eš
V pátek 17. května zahájilo šumperské muzeum v Muzejíčku novou výstavu s názvem Velká prázdninová herna. Ústředním tématem prázdninové herny je cesta za pokladem, kde děti budou plnit fyzicky náročné úkony. Po absolvování této cesty pak rozšifrují klíč k pokladu aplikováním svých vědomostí.

Dialýza Šumperk získala dvě nová moderní lůžka

29. května 2019, 06:30, red, ld
Dvě moderní elektricky polohovatelná lůžka získala Dialýza Šumperk. Moderní resuscitační lůžka s váhou slouží pacientům, kteří jsou odkázání na dialyzační léčbu. Nové špičkové vybavení, které nahradilo starší typ, přišlo zdravotnické zařízení téměř na půl miliónu korun.

Stanislav Motl - O živém mrtvém

29. května 2019, 06:27, red
Obecní knihovna Rapotín pořádá ve čtvrtek 6. června besedu Stanislav Motla - O živém mrtvém. Autor představí sugestivní dokumentární film Živý mrtvý - syrové a drsné svědectví o posledním přeživším vězni sonderkomanda v Osvětimi, Henryku Mandelbaumovi z Gliwic, který byl přinucen odvádět lidi do plynových komor a pak v pecích likvidovat jejich těla. Vstupné činí 80 korun. Předprodej a rezervace vstupenek v TIC Rapotín, tel.: 583 212 211, 608 292 980.

GK Šumperk na MČR

29. května 2019, 06:22, red, jz
O víkendu 18. až 19.5.2019 měly členky GK Šumperk napilno. V sobotu absolvovaly 2. kvalifikační závod Kojdeckého v Ostravě s postupem na MČR výkonnostní třídy A a v neděli krajský přebor v Šumperku pro všechny kategorie s postupem na MČR pro výkonnostní třídu VS1 A a v kategorii B. Děvčata tak zúročila dřinu na povinných sestavách a že mají dobrou formu stvrdily svými výkony, které jim zaručily účast v nejvyšší soutěži ČR.

Den se zvířátky na podporu rodin postižených dětí

22. května 2019, 06:55, red
Přijďte udělat dobrou věc a zároveň se pobavit s dětmi na charitativní akci Den se zvířátky, která se bude konat ve sobotu dne 25. května 2019 od 11 hodin v Jindřichově. Během dne se můžete těšit na ukázku kynologie, westernu, parkuru, přehlídku koní, šermířské vystoupení a další. Bohatý program pak doplní i prodej plyšáků, možnost projet se na koni, malování na obličej a živá hudba v podání kapely My Run.

Úspěch mladých včelařů

13. května 2019, 11:35, red, Jana Maluchová
První květnový víkend zavítali mladí včelaři ze šumperské Zemědělky do Tovačova. V soutěži Zlatá včela pro včelařskou mládež z celého kraje se členové šumperského včelařského kroužku rozhodně neztratili.

Třetí ročník nového Majálesu v Šumperku

7. května 2019, 06:22, red
A jsme zase zpátky! Třetí ročník bude znovu větší! Nyní už zažitý festival v areálu SŠŽTS Šumperk s hlavními headliners Rytmusem a Vypsanou Fixou. 24. a 25.května bude patřit šumperské kulturní studentské oslavě!

Úspěšný závod na domácí půdě

7. května 2019, 06:03, red, JŽ
V sobotu 27. dubna GK Šumperk uspořádal již 24. ročník Memoriálu Petry Urbáškové v gymnastické tělocvičně na ZŠ Sluneční v Šumperku. Jako každý rok si přijela zazávodit i děvčata ze Slovenska, i když letos v menším počtu z důvodu konání slovenských kvalifikačních závodů. Na kvalitě závodu to však nic nezměnilo. Byly k vidění povedené výkony domácích i závodnic z ostatních klubů Čech a Moravy. Závod si získává čím dál větší oblibu a díky sponzorům si každý odváží něco na památku. V tělocvičně se představilo 85 závodnic a soutěžilo se ve trojboji – kladina, bradla a prostná v šesti kategoriích.

Děti zazpívají maminkám

7. května 2019, 05:59, red
Již 18. ročník nesoutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů s názvem Zábřežský slavíček uspořádají ve čtvrtek 9. května v kulturním domě. Zejména maminkám k jejich svátku budou zpívat, ale také tančit a recitovat děti z mateřských škol Pohádka, Strejcova a Zahradní a sbory ze základních škol Severovýchod, Boženy Němcové a spolupořádající ZŠ Školská. Tradiční jarní koncert se závěrečným společným vystoupením sto šedesáti dětských zpěváků má začátek v 16 hodin, vstupné je dobrovolné.

Zábřeh opět obsadí automobilové veterány

7. května 2019, 05:59, red
Pod názvem Velká cena Eskymo Welzla se uskuteční v sobotu 11. května na Masarykově náměstí v Zábřehu po roční přestávce výstava a soutěž automobilových a motocyklových veteránů. Tentokrát jsou zváni majitelé vozů vyrobených do roku 1980.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru