ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Květen 2018

Děti si budou hrát na kovboje

29. května 2018, 14:34, ok
Mezinárodní den dětí, který letos připadl na pátek 1. června, mohou děti v Zábřeze oslavit před kulturním domem, kde na ně budou čekat zajímavé atrakce a aktivity nabízející nejen zábavu, ale také poučení. „Prckové“ se mohou těšit na skákací hrad, aquazorbing, bungee jumping a další atrakce.

Město se pyšní certifikátem JESENÍKY - originální produkt

24. května 2018, 14:47, red, oh
Dvacátý ročník Slavností města Šumperka se může pyšnit certifikátem JESENÍKY® originální produkt. 23. května 2018 zasedla v Hanušovicích certifikační komise, aby rozhodla o nově podaných žádostech o udělení certifikátu. Mezi nimi byla i žádost pro udělení certifikátu pro Slavnosti města Šumperka v kategorii Zážitky. Komise žádost posoudila kladně a obzvláště ocenila záměr organizátorů z oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice o maximální zapojení lokálních a regionálních umělců, subjektů a výrobců.

Saturnin se vrací tentokrát na bludovský zámek

23. května 2018, 19:46, red
V rámci akce Naše historie, vaše dědictví (dny soukromých hradů a zámků) pořádá rodina Mornstein-Zierotin na zámku v Bludově autorské čtení a autogramiádu pana Miroslava Macka v neděli 27. května v 18 hodin. „Máme velikou čest přivítat úžasnou osobnost a autora bestselleru roku 2017 Saturnin se vrací. Se sklenkou dobrého vína se přijďte vrátit do dob nedávno minulých,“ lákají pořadatelé, rodina Mornstein-Zierotin.

Pohádková májová dolina

23. května 2018, 19:39, red
Zveme děti a jejich rodiče do Pohádkové májové doliny. Akce je určena pro děti do 11 let a jejich rodiče. Koná se v neděli 27. května od 14.00 hod., start bude průběžně do 17.00 hod. v parku Bohuslava Martinů pod Kauflandem. Přijďte se projít pohádkami a prožít příjemné nedělní odpoledne. Odpoledne připravily organizace Pionýr a ČTU - T.O. Kamarádi Šumperk.

V Bludově se sejdou malí gurmáni

22. května 2018, 15:39, on
Poslední květnový víkend proběhne v Bludově oblíbený Dětský gastrofestival. Pradědovo muzeum bude hostit malé i velké gurmány od pátku 25. do neděle 27. května vždy od 10 do 19 hodin. Na programu jsou kuchařské dílničky, gastronomické putování po světě, letní kino, malování na obličej a další zábava.

V Lesnici zazní tvrdá muzika

22. května 2018, 15:39, on
Dvojšlapka, dunivá basa, ostré kytarové riffy a démonický zpěv. To jsou nezbytné ingredience menu, které budou servírovat pořadatelé Kozel festu v Lesnici. Oblíbená akce se uskuteční na místním hřišti v sobotu 26. května od 19 hodin.

Šumperští výtvarníci vystavují v Praze

22. května 2018, 15:38, on
Galerie Lapidárium v Rámové ulici v Praze bude hostit kompilační výstavu úspěšných výtvarníků ze Šumperka a jeho okolí. Vernisáž ojedinělé expozice s názvem Šumperk – inspirující brána Jeseníků se uskuteční ve středu 30. května od 18 hodin. Příznivci výtvarného umění v hlavním městě se seznámí s díly, které vytvořili Lubomír Bartoš, Günter Hujber, Anežka Kovalová, Miroslav Koval, Věra Kovářová, Dagmar Koverdynská, Jaroslav Minář, Zdeňka Rambousková, Antonín Suchan a Petr Válek. Výstava potrvá do 27. června.

Slavnosti města Šumperka 2018

22. května 2018, 12:38, red, oh
Začátkem června se v Šumperku opět připomene významná historická událost – tzv. Šumperský sněm z roku 1490, kterou oslaví kulatý dvacátý ročník Slavností města Šumperka 2018. Ten se letos protáhne opět do tří dnů, první večer proběhne open-air divadelní představení, druhý den bude patřit zejména dětem a také muzice a třetí den se ponese v duchu tradičních oslav s historickou tematikou. Ta bude věnována středověku i připomínce stého výročí založení samostatného československého státu. Slavnosti letos také usilují o získání certifikátu JESENÍKY® originální produkt.

Promítej i ty! Ve Šléglově

16. května 2018, 12:30, BH
Tři kvalitní dokumentární filmy z festivalu Jeden svět budou ke zhlédnutí ve Šléglově. V rámci projektu Promítej i ty! se uskuteční v pátek 8. června projekce ve Šléglově č. p. 44 od 16 hodin. Minipřehlídka nabídne dokumenty Mečiar, Šit kredit a Nic jako dřív. Zájemci mohou zhlédnout buď jednotlivé filmy, nebo celý festival.

Zlá čarodějnice opět spřádá plány v Čarovném lese

16. května 2018, 11:54, red, jg
Už brzy se budou moct všichni děti i rodiče vydat na strastiplnou cestu plnou úkolů, na loňský úspěch spolek Jokes&Games, pořadatel, se pokusí navázat druhým ročníkem.

Klasika Viva láká na kytarové duo

15. května 2018, 15:46, on
Jarní část cyklu Klasika Viva pokračuje v pondělí 21. května v klášterním kostele v Šumperku. Zahraje zde kytarové duo Siempre Nuevo, které vystupuje ve složení Matěj Freml a Patrik Vacík. Během večera zazní skladby J. K. Mertze, S. Medkové a dalších autorů. Kytarové struny se rozezní v 19 hodin.

Slavíček zazpívá už posedmnácté

15. května 2018, 15:46, on
Již 17. ročník nesoutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů s názvem Zábřežský slavíček se uskuteční ve středu 16. května v kulturním domě. Na přehlídce vystoupí malí zpěváci z mateřských škol Pohádka, Strejcova a Zahradní a sbory ze základních škol Severovýchod, Boženy Němcové a Školská.

Muzejní noc potěší chuťové buňky

15. května 2018, 15:45, on
Především milovníky dobrého jídla potěší letošní stylizace Muzejní noci, která se uskuteční v pátek 18. května v areálu Pavlínina dvora. Šumperská Muzejní noc se totiž ponese v gurmánském duchu. Návštěvníci budou moci ochutnat tradiční jídla vybraných zemí Evropské unie. Druhá část programu bude věnována Mezinárodnímu dni muzeí a galerií, který připadá právě na 18. května. Během tohoto večera budou zpřístupněny všechny aktuální výstavy šumperského muzea. Nebudou chybět ani interaktivní hry a další zábavní program. Začátek akce je v 19 hodin, vstupné činí 50 korun.

Maminkám zahraje Pepino Band

9. května 2018, 06:37, on
Na letošní Den matek, neděli 13. května, připravil kulturní dům v Zábřeze setkání s kapelou Pepino Band. Kutnohorská parta muzikantů pod vedením Josefa Matury zahraje v hlavním sále k poslechu i k tanci od 15 hodin. Kapela nabídne program složený nejen z lidovek a světových evergreenů, ale i z řady autorských skladeb známých především z TV Šlágr.

O5 a Radeček jsou nejhranější

9. května 2018, 06:37, on
Kapela O5 a Radeček se poprvé ve své historii prosadila do oficiálního žebříčku nejhranějších českých singlů IFPI TOP 20 CZ hned se dvěma singly naráz. Rockový kvintet ze Šumperka v současné době kraluje tuzemským rádiím nejen starší hitovkou Vloupám se, ale také novou peckou Dobrý zprávy.

Radio Haná je regionální jedničkou

9. května 2018, 06:36, on
Regionální Radio Haná se drží dál na vlně svého historického úspěchu. Podle posledního měření poslechovosti zůstává nadále nejposlouchanějším rádiem v Olomouckém kraji s týdenní poslechovostí 143 tisíc posluchačů.

Vydejte se po stopách Malé Vídně a vyhrajte zájezd do Nysy

7. května 2018, 21:22, red, oh
Využijte volných májových dnů k soutěži s Informačním centrem Šumperk. Poznávejte během května město Šumperk a za odměnu vyhrajte jednodenní zájezd do partnerského města Nysa v Polsku.

VOJTA VIOLINIST

3. května 2018, 19:49, red
H-club Šumperk zve všechny fanoušky klasické, keltské a tribal hudby na koncert Vojty, který se koná již tento pátek 4.5.2018 ve 20:00 hodin. Vojta je multiinstrumentalista - hraje na více nástrojů najednou, hlavně housle, didgeridoo, perkuse v kombinaci s looperem jako “one man band”. Přijďte se podívat, poslechnout a třeba i zatančit na netradiční hudbu hranou na nástroje z nejrůznějších koutů světa..

Bratrušovskou tragédii město uctí pietní akcí

3. května 2018, 19:47, red, oh
Město Šumperk a Český svaz bojovníků za svobodu si Vás dovolují pozvat na pietní vzpomínkovou akci konanou u příležitosti 73. výročí osvobození naší vlasti a konce druhé světové války. Tímto pietním aktem si připomínáme rovněž jednu z nejsmutnějších událostí druhé světové války na Šumpersku, tzv. bratrušovskou tragédii. Vzpomínka se uskuteční v pátek 11. května 2018 v 9:30 v místě pomníku obětí fašismu u bratrušovské Střelnice. Pro účastníky bude přistaven autobus na parkovišti u hotelu Grand se zastávkou u restaurace "Pod Kaštanem" v Šumperku. Autobus bude odjíždět v 9:00.

Zábřeh podpoří spolky, akce i BMX areál

3. května 2018, 19:41, red,lm
Zábřežští zastupitelé se na svém posledním dubnovém zasedání zabývali dotacemi v oblastech kultury a volnočasových aktivit, sportu a sociální.

Dobrý anděl pomáhal otevřít Tančírnu

3. května 2018, 19:36, red, vs
Letošního otevírání Tančírny v Loučné nad Desnou se ujal pěvecký sbor TapTýda, který si jako hosty pozval ostravské hudební uskupení Čemu-ni = Proč ne? Společně divákům připravili více než hodinový koncert v opravdu bohatém průřezu, přes lidové písničky, klasickou i moderní hudbu až po současné moderní hity.

Loučňáček se raduje ze Zlatého pásma

3. května 2018, 19:26, red, vs
Třináct sborů z celého Olomouckého kraje se letos účastnilo 28. ročníku Celostátní přehlídky školních pěveckých sborů v uničovské koncertní síni. Celkem 370 zpěváčků, v pěti kategoriích zápolilo o přízeň poroty, které předsedal Tomáš Motýl.

Galerie ukáže zachráněné kresby

2. května 2018, 06:38, on
Galerie Jiřího Jílka otevře novou výstavu s názvem Kresby zachráněné Jaromírem Zeminou. Příznivci výtvarného umění se mohou seznámit s dílem Aléna Karla Diviše (1900 - 1956), jehož šumperskou výstavu zahájí úvodním slovem Jaromír Zemina. Vernisáž se koná jako vždy první středu v měsíci v osmnáct hodin.

Cestami Blízkého východu

2. května 2018, 06:36, on
Na poutavou cestopisnou přednášku pozve ve středu 9. května zábřežské kino Retro. Od 17 hodin se zde představí Lenka Hrabalová, vystudovaná arabistka a íránistka, která se zabývá kulturním dědictvím v rizikových oblastech muslimského světa.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s TÝDNEM o 3 vstupenky na novou premiéru Divadla Václav z Václavova. Komedii s názvem Mandragora uvedou na své domovské scéně již tuto sobotu a neděli a vy můžete být u toho. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Výherce, kterého v předstihu oslovíme sms, může zvolit den premiéry podle svého času.

Soutěžní otázka:

Jaké jubileum Divadlo Václav v loňském roce oslavilo:

a) 10 let
b) 15 let
c) 20 let

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Vstupenku na koncert Radka Bagára, který se koná v pondělí 18. března v šumperském Klášterním kostele s „předskokankou“ Pavlou Pavlíkovou z Bludova, vyhráli Petra Vinklárková z Vikýřovic, Milan Uhl z Bludova a Elenka Hrebačková ze Šumperka. Výherce jsme informovali prostřednictvím sms.