ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Květen 2018

Děti si budou hrát na kovboje

29. května 2018, 14:34, ok
Mezinárodní den dětí, který letos připadl na pátek 1. června, mohou děti v Zábřeze oslavit před kulturním domem, kde na ně budou čekat zajímavé atrakce a aktivity nabízející nejen zábavu, ale také poučení. „Prckové“ se mohou těšit na skákací hrad, aquazorbing, bungee jumping a další atrakce.

Město se pyšní certifikátem JESENÍKY - originální produkt

24. května 2018, 14:47, red, oh
Dvacátý ročník Slavností města Šumperka se může pyšnit certifikátem JESENÍKY® originální produkt. 23. května 2018 zasedla v Hanušovicích certifikační komise, aby rozhodla o nově podaných žádostech o udělení certifikátu. Mezi nimi byla i žádost pro udělení certifikátu pro Slavnosti města Šumperka v kategorii Zážitky. Komise žádost posoudila kladně a obzvláště ocenila záměr organizátorů z oddělení kultury a vnějších vztahů šumperské radnice o maximální zapojení lokálních a regionálních umělců, subjektů a výrobců.

Saturnin se vrací tentokrát na bludovský zámek

23. května 2018, 19:46, red
V rámci akce Naše historie, vaše dědictví (dny soukromých hradů a zámků) pořádá rodina Mornstein-Zierotin na zámku v Bludově autorské čtení a autogramiádu pana Miroslava Macka v neděli 27. května v 18 hodin. „Máme velikou čest přivítat úžasnou osobnost a autora bestselleru roku 2017 Saturnin se vrací. Se sklenkou dobrého vína se přijďte vrátit do dob nedávno minulých,“ lákají pořadatelé, rodina Mornstein-Zierotin.

Pohádková májová dolina

23. května 2018, 19:39, red
Zveme děti a jejich rodiče do Pohádkové májové doliny. Akce je určena pro děti do 11 let a jejich rodiče. Koná se v neděli 27. května od 14.00 hod., start bude průběžně do 17.00 hod. v parku Bohuslava Martinů pod Kauflandem. Přijďte se projít pohádkami a prožít příjemné nedělní odpoledne. Odpoledne připravily organizace Pionýr a ČTU - T.O. Kamarádi Šumperk.

V Bludově se sejdou malí gurmáni

22. května 2018, 15:39, on
Poslední květnový víkend proběhne v Bludově oblíbený Dětský gastrofestival. Pradědovo muzeum bude hostit malé i velké gurmány od pátku 25. do neděle 27. května vždy od 10 do 19 hodin. Na programu jsou kuchařské dílničky, gastronomické putování po světě, letní kino, malování na obličej a další zábava.

V Lesnici zazní tvrdá muzika

22. května 2018, 15:39, on
Dvojšlapka, dunivá basa, ostré kytarové riffy a démonický zpěv. To jsou nezbytné ingredience menu, které budou servírovat pořadatelé Kozel festu v Lesnici. Oblíbená akce se uskuteční na místním hřišti v sobotu 26. května od 19 hodin.

Šumperští výtvarníci vystavují v Praze

22. května 2018, 15:38, on
Galerie Lapidárium v Rámové ulici v Praze bude hostit kompilační výstavu úspěšných výtvarníků ze Šumperka a jeho okolí. Vernisáž ojedinělé expozice s názvem Šumperk – inspirující brána Jeseníků se uskuteční ve středu 30. května od 18 hodin. Příznivci výtvarného umění v hlavním městě se seznámí s díly, které vytvořili Lubomír Bartoš, Günter Hujber, Anežka Kovalová, Miroslav Koval, Věra Kovářová, Dagmar Koverdynská, Jaroslav Minář, Zdeňka Rambousková, Antonín Suchan a Petr Válek. Výstava potrvá do 27. června.

Slavnosti města Šumperka 2018

22. května 2018, 12:38, red, oh
Začátkem června se v Šumperku opět připomene významná historická událost – tzv. Šumperský sněm z roku 1490, kterou oslaví kulatý dvacátý ročník Slavností města Šumperka 2018. Ten se letos protáhne opět do tří dnů, první večer proběhne open-air divadelní představení, druhý den bude patřit zejména dětem a také muzice a třetí den se ponese v duchu tradičních oslav s historickou tematikou. Ta bude věnována středověku i připomínce stého výročí založení samostatného československého státu. Slavnosti letos také usilují o získání certifikátu JESENÍKY® originální produkt.

Zlá čarodějnice opět spřádá plány v Čarovném lese

16. května 2018, 11:54, red, jg
Už brzy se budou moct všichni děti i rodiče vydat na strastiplnou cestu plnou úkolů, na loňský úspěch spolek Jokes&Games, pořadatel, se pokusí navázat druhým ročníkem.

Klasika Viva láká na kytarové duo

15. května 2018, 15:46, on
Jarní část cyklu Klasika Viva pokračuje v pondělí 21. května v klášterním kostele v Šumperku. Zahraje zde kytarové duo Siempre Nuevo, které vystupuje ve složení Matěj Freml a Patrik Vacík. Během večera zazní skladby J. K. Mertze, S. Medkové a dalších autorů. Kytarové struny se rozezní v 19 hodin.

Slavíček zazpívá už posedmnácté

15. května 2018, 15:46, on
Již 17. ročník nesoutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů s názvem Zábřežský slavíček se uskuteční ve středu 16. května v kulturním domě. Na přehlídce vystoupí malí zpěváci z mateřských škol Pohádka, Strejcova a Zahradní a sbory ze základních škol Severovýchod, Boženy Němcové a Školská.

Muzejní noc potěší chuťové buňky

15. května 2018, 15:45, on
Především milovníky dobrého jídla potěší letošní stylizace Muzejní noci, která se uskuteční v pátek 18. května v areálu Pavlínina dvora. Šumperská Muzejní noc se totiž ponese v gurmánském duchu. Návštěvníci budou moci ochutnat tradiční jídla vybraných zemí Evropské unie. Druhá část programu bude věnována Mezinárodnímu dni muzeí a galerií, který připadá právě na 18. května. Během tohoto večera budou zpřístupněny všechny aktuální výstavy šumperského muzea. Nebudou chybět ani interaktivní hry a další zábavní program. Začátek akce je v 19 hodin, vstupné činí 50 korun.

Maminkám zahraje Pepino Band

9. května 2018, 06:37, on
Na letošní Den matek, neděli 13. května, připravil kulturní dům v Zábřeze setkání s kapelou Pepino Band. Kutnohorská parta muzikantů pod vedením Josefa Matury zahraje v hlavním sále k poslechu i k tanci od 15 hodin. Kapela nabídne program složený nejen z lidovek a světových evergreenů, ale i z řady autorských skladeb známých především z TV Šlágr.

O5 a Radeček jsou nejhranější

9. května 2018, 06:37, on
Kapela O5 a Radeček se poprvé ve své historii prosadila do oficiálního žebříčku nejhranějších českých singlů IFPI TOP 20 CZ hned se dvěma singly naráz. Rockový kvintet ze Šumperka v současné době kraluje tuzemským rádiím nejen starší hitovkou Vloupám se, ale také novou peckou Dobrý zprávy.

Radio Haná je regionální jedničkou

9. května 2018, 06:36, on
Regionální Radio Haná se drží dál na vlně svého historického úspěchu. Podle posledního měření poslechovosti zůstává nadále nejposlouchanějším rádiem v Olomouckém kraji s týdenní poslechovostí 143 tisíc posluchačů.

Vydejte se po stopách Malé Vídně a vyhrajte zájezd do Nysy

7. května 2018, 21:22, red, oh
Využijte volných májových dnů k soutěži s Informačním centrem Šumperk. Poznávejte během května město Šumperk a za odměnu vyhrajte jednodenní zájezd do partnerského města Nysa v Polsku.

VOJTA VIOLINIST

3. května 2018, 19:49, red
H-club Šumperk zve všechny fanoušky klasické, keltské a tribal hudby na koncert Vojty, který se koná již tento pátek 4.5.2018 ve 20:00 hodin. Vojta je multiinstrumentalista - hraje na více nástrojů najednou, hlavně housle, didgeridoo, perkuse v kombinaci s looperem jako “one man band”. Přijďte se podívat, poslechnout a třeba i zatančit na netradiční hudbu hranou na nástroje z nejrůznějších koutů světa..

Bratrušovskou tragédii město uctí pietní akcí

3. května 2018, 19:47, red, oh
Město Šumperk a Český svaz bojovníků za svobodu si Vás dovolují pozvat na pietní vzpomínkovou akci konanou u příležitosti 73. výročí osvobození naší vlasti a konce druhé světové války. Tímto pietním aktem si připomínáme rovněž jednu z nejsmutnějších událostí druhé světové války na Šumpersku, tzv. bratrušovskou tragédii. Vzpomínka se uskuteční v pátek 11. května 2018 v 9:30 v místě pomníku obětí fašismu u bratrušovské Střelnice. Pro účastníky bude přistaven autobus na parkovišti u hotelu Grand se zastávkou u restaurace "Pod Kaštanem" v Šumperku. Autobus bude odjíždět v 9:00.

Zábřeh podpoří spolky, akce i BMX areál

3. května 2018, 19:41, red,lm
Zábřežští zastupitelé se na svém posledním dubnovém zasedání zabývali dotacemi v oblastech kultury a volnočasových aktivit, sportu a sociální.

Dobrý anděl pomáhal otevřít Tančírnu

3. května 2018, 19:36, red, vs
Letošního otevírání Tančírny v Loučné nad Desnou se ujal pěvecký sbor TapTýda, který si jako hosty pozval ostravské hudební uskupení Čemu-ni = Proč ne? Společně divákům připravili více než hodinový koncert v opravdu bohatém průřezu, přes lidové písničky, klasickou i moderní hudbu až po současné moderní hity.

Loučňáček se raduje ze Zlatého pásma

3. května 2018, 19:26, red, vs
Třináct sborů z celého Olomouckého kraje se letos účastnilo 28. ročníku Celostátní přehlídky školních pěveckých sborů v uničovské koncertní síni. Celkem 370 zpěváčků, v pěti kategoriích zápolilo o přízeň poroty, které předsedal Tomáš Motýl.

Galerie ukáže zachráněné kresby

2. května 2018, 06:38, on
Galerie Jiřího Jílka otevře novou výstavu s názvem Kresby zachráněné Jaromírem Zeminou. Příznivci výtvarného umění se mohou seznámit s dílem Aléna Karla Diviše (1900 - 1956), jehož šumperskou výstavu zahájí úvodním slovem Jaromír Zemina. Vernisáž se koná jako vždy první středu v měsíci v osmnáct hodin.

Cestami Blízkého východu

2. května 2018, 06:36, on
Na poutavou cestopisnou přednášku pozve ve středu 9. května zábřežské kino Retro. Od 17 hodin se zde představí Lenka Hrabalová, vystudovaná arabistka a íránistka, která se zabývá kulturním dědictvím v rizikových oblastech muslimského světa.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru