ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Květen 2017

Turisty doprovodí na radniční věž průvodci z infocentra

29. května 2017, 12:43, red, OH
Ve čtvrtek 1. června startuje ve městě Šumperku letní turistická sezóna. Návštěvníci mohou vystoupat na radniční věž, navštívit expozici Čarodějnické procesy v tzv. Geschaderově domě či podniknout procházku s průvodcem po městě v rámci několika prohlídkových okruhů.

Punk střídá metal

24. května 2017, 08:59, ok
V Lesnici to poslední dobou žije! Po nedávném punkovém mejdanu zde tento týden vypukne další z řady hudebních událostí. V pátek 26. května místní fotbalové hřiště rozduní metalové kapely Kryptor, GORE, Critical Madness, From Beyond a jako hlavní hvězda večera pak formace Hypnos. Vstupné na akci stojí 200 korun v předprodeji. V případě špatného počasí se koncerty přesunou pod střechu místního kulturního domu.

Tančit budou i miminka

24. května 2017, 06:58, ok
V neděli 28. května pozve zábřežský kulturní dům na tradiční jarní vystoupení taneční skupiny Dance Club Juniors. Ta nabídne zajímavý choreografický počin – taneční kreace na téma V říši zvířat, chybět nebude ani ztvárnění příběhů Šípkové Růženky či Ferdy Mravence.

Slavíček zazpívá už pošestnácté

24. května 2017, 05:00, ok
Již 16. ročník nesoutěžní přehlídky dětských pěveckých sborů s názvem Zábřežský slavíček uspořádají ve středu 24. května v tamějším kulturním domě. Na přehlídce vystoupí malí zpěváci z mateřských škol Pohádka, Strejcova a Zahradní a sbory ze základních škol Severovýchod, Boženy Němcové a spolupořádající ZŠ Školská. Tradiční koncert se závěrečným společným vystoupením půldruhé stovky dětských zpěváků má začátek v 16 hodin, vstupné je dobrovolné

Pátrání po čarodějnicích začíná! Přidáte se?

23. května 2017, 07:22, red, jg
Už brzy představí Spolek Jokes&Games novinku, kterou okouzlí řadu nebojácných dítek i rodičů. V sobotu 27. května se Čarovný les u Kaufandu promění na doupě ukrutné čarodějnice a to v rámci akce Výprava za čarodějnicemi.

Výstava pro milovníky železničního modelářství

17. května 2017, 10:07, ok
Na sobotu 20. května připravilo silniční muzeum jednodenní výstavu kolejišť, kterou do Vikýřovic přivezou členové Společnosti přátel železničního modelářství a železnice.

Metal night v Mohelnici

17. května 2017, 07:05, ok
V sobotu 20. května vypukne v Domě kultury v Mohelnici metalový mejdan. Společně na jednom pódiu vystoupí speed metalová skupina Salamandra a formace hrající melodický power metal se symfonickými a progresivními prvky Sebastien. Začátek koncertu je ve dvacet hodin. Vstupenky za předprodejní cenu 250 korun jsou stále v prodeji.

V Rapotíně obnovili historickou alej

15. května 2017, 21:34, red, mp
Do obnovy historické aleje se 11. května 2017 pustili v Rapotíně. Na výsadbě stromořadí se podíleli obyvatelé obce, spolek průvodců Jeseníky i místní rybáři. Zatím bylo vysazeno 20 stromů a 160 keřů, dalších 30 stromů bude dosázeno na podzim. Výsadbu nové zeleně podpořila Nadace ČEZ částkou 150 tisíc korun.

Zámek pořádá pohádkový den

8. května 2017, 18:40, ok
Druhá květnová sobota bude na zámku v Úsově patřit pohádkovým bytostem. Netradiční prohlídky začnou každou půlhodinu od 9.30 do 16.30 hodin. Pohádková babička provede návštěvníky zámkem až k pohádkové výstavě ve 3. patře. Během cesty potkají například pana krále, pyšnou princeznu, Křemílka a Vochomůrku, vodníka Volšovečka a čarodějnici Zlomíru.

Do Lesnice míří pankáčská smetánka

8. května 2017, 12:00, ok
Obyvatelé Lesnice by měli o víkendu nechat „okenice zavřený a rolety stažený“. V sobotu 13. května na místním fotbalovém hřišti totiž zahraje legenda českého punku, kapela SPS.

Muzeum zahájí výstavu „angličáků“

8. května 2017, 08:00, ok
V úterý 9. května se v zábřežském muzeu doslova rozjede nová výstava. Půjde o přehlídku modelů autíček, kterým se dříve neřeklo jinak než „angličáky“. Z těch nejznámějších uvidí návštěvníci modely značky Bburago, Matchbox nebo Fiat. Výstava obsahuje také interaktivní část pro děti, malí šikulové si mohou složit hasičské auto nebo namontovat chybějící kola autíčku v muzejní autodílně. Výstavu nesoucí název Autíčka pod podloubím je možné navštívit do 27. srpna.

V Šumperku opět řádí truhličky

6. května 2017, 18:11, red
Projekt, který se minulý rok těšil obrovskému ohlasu několik set dětí a rodičů, odstartoval na prvního máje v Šumperku. A tak je tu opět Za pokladem!

Švehlík a Zindulka zahrají herce

3. května 2017, 20:10, ok
Během května nabídne šumperské divadlo tři pořady hostujících souborů. V sobotu 6. května se mohou příznivci Thálie těšit na tragikomický příběh dvou starých herců, kteří v inscenaci Ředitelská lóže vzpomínají na bývalé lásky, úspěchy i prohry. Hlavních rolí se ujali uznávaní herci Alois Švehlík a Stanislav Zindulka, kteří svými fascinujícími výkony provedou diváky prchavým světem divadelního prostředí.

Ochotníci se představí v komedii Údržbář

3. května 2017, 19:07, ok
Jednota divadelních ochotníků při MKS Loštice uvede v blízké Mohelnici svůj nejnovější kus s názvem Údržbář. Představení divadelních nadšenců začne v pátek 5. května v 19 hodin ve velkém sále domu kultury, vstupné činí sedmdesát korun.

Jílkova galerie patří sochám

3. května 2017, 09:06, ok
Galerie Jiřího Jílka tradičně první středu v měsíci otevře novou výstavu. V květnu se bude výstavní síň těšit z přítomnosti tvorby sochaře Jakuba Lipavského. Vernisáž se uskuteční 3. května od 18 hodin. Výstava potrvá do neděle 4. června.

V kostele zazpívá trio zpěvaček

2. května 2017, 08:54, ok
Šumperská pobočka SONS pořádá koncert souboru Makabara. Dívčí vokální trio zrakově postižených zpěvaček vystoupí ve středu 3. května od 17 hodin v klášterním kostele.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru