ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Duben 2018

Do Šumperka přijede Nohavica

25. dubna 2018, 08:30, on
Příjemné překvapení pro folkové nadšence připravil na konec května Dům kultury Šumperk. Do svého programu mimořádně zařadil koncert nejžádanějšího českého písničkáře Jaromíra Nohavici, který se uskuteční v pondělí 21. května. Předprodej vstupenek začne ve středu 2. května od 14 hodin v pokladně DK.

Na zámek se slétnou čarodějnice

25. dubna 2018, 08:29, on
V sobotu 28. dubna se na zámku a v areálu zdraví ve Velkých Losinách uskuteční slet čarodějnic. Oblíbená akce začne ve 14 hodin venkovním programem. V 19 hodin pak vypukne v hale Areálu zdraví taneční zábava.

Výstava přiblíží historii skautingu

25. dubna 2018, 08:29, on
Pestrou historii skautingu, který je se Zábřehem silně spjat už celá desetiletí, představí v úterý 1. května jednodenní výstava v kulturním domě. Výstava na fotografiích připomene existenci místních skautských oddílů Severáci, Stopaři a Šavani. Přiblíží taky skautskou činnost v období první republiky. Dětští návštěvníci se mohou při návštěvě výstavy, která začíná v 9 a končí v 16 hodin, účastnit skautské hry a získat pamětní placku.

Kraj nově přispěje na provoz a údržbu sportovišť

22. dubna 2018, 09:11, red, ek
Zbrusu nový dotační program, díky kterému mohou zájemci z regionu získat finance na provoz a údržbu sportovních a tělovýchovných zařízení, vypíše v nejbližších dnech Olomoucký kraj. Celkem čtyři milióny korun mohou úspěšní žadatelé využít na nákup techniky nebo modernějšího vybavení sportovišť.

Zelená školka nabízí místa pro dvouleté děti

22. dubna 2018, 09:03, red, oh
Objekt bývalé základní školy v ul. Temenické 61, tzv. Zelená školka, prošel nákladnou rekonstrukcí, díky které vznikla v objektu dvě nová oddělení mateřské školy. Oddělení bude provozovat MŠ Veselá školka Prievidzská 1, Šumperk. Nově vzniklá oddělení budou zaměřena na děti ve věku od 2 do 3 let. Provoz bude zahájen od 1. září 2018. Zápis dětí proběhne ve dnech 2. až 3. května 2018.

Pro účast ve finále Juniorského maratonu si doběhli gymnazisté z Olomouce a Šumperku

22. dubna 2018, 09:01, red
V pravé poledne odstartovalo v Olomouci semifinálové kolo dvaadvacátého ročníku Juniorského maratonu. V jarním počasí bojovalo v centru města ve Smetanových sadech o účast v celostátním finále dvacet desetičlenných týmů z celého Olomouckého kraje. Na trati dlouhé 42,195 kilometrů uspěli gymnazisté.

Screamers v KKC Rapotín

18. dubna 2018, 07:36, red, mb
Nejznámější travesti skupina u nás přijede 19. dubna do Rapotína. Od 19 hod. vystoupí s novým programem TV Upoutávka v rámci svého jarního turné. Jak název napovídá, můžete se těšit nejen na originální parodie klasických televizních pořadů, ale také na taneční, pěvecké a komické výstupy, reality show, propracované kostýmy a další vizuální efekty.

Transfúzní služba Šumperk má nové přepravní vozidlo

18. dubna 2018, 07:34, red, rm
Je spolehlivější, modernější, a disponuje větší chladicí komorou. Řeč je o zbrusu novém přepravním vozidle Transfúzní služby Šumperk, které zajištuje svoz krve a krevních složek z jednotlivých odběrových středisek a rozvoz hotových transfúzních přípravků do krevních bank zdravotnických zařízení.

Charita připravuje tradiční materiální sbírku

18. dubna 2018, 07:29, red, js
I na letošní jaro připravila Charita Zábřeh ve spolupráci s městy Zábřeh a Mohelnice materiální sbírku šatstva, obuvi, lůžkovin a domácích potřeb. Z jejího výtěžku bude pomáhat potřebným lidem.

Spolkový dům ožije pohádkami

18. dubna 2018, 07:20, red, jg
Pro všechny milovníky pohádek a kouzel připravil Spolek Jokes&Games v Šumperku novou zajímavou akci.

Místo, kde se země dotýká nebes

17. dubna 2018, 18:44, ok
Další poutavé vyprávění, tentokrát o životě lidí a přírodních krásách v Nepálu, čeká na návštěvníky zábřežského kina Retro ve středu 18. dubna. Od 17 hodin se zde poprvé představí mladý cestovatel Jakub Frank, který nabídne nejen řadu zážitků, v nichž nebude nouze o napětí a dobrodružství, ale také unikátní fotografie a videoprojekci. Vstupné na jeho audiovizuální pořad je dobrovolné.

Divadlo hledá mladou herečku

17. dubna 2018, 18:44, ok
Divadlo Šumperk hledá novou posilu činoherního souboru, a proto vypsalo konkurz na pozici herečka. Uchazečky by měly mít maximálně 25 let, vzdělání v oboru, popřípadě praxi, která ale není podmínkou. Zájemkyně mohou posílat přihlášky s životopisem, fotografií a kontaktem do 20. dubna na mail divadla.

Taneční odpoledne s Vaškem a Pepou

17. dubna 2018, 18:43, ok
Pro zpříjemnění nedělního odpoledne 22. dubna zahraje k tanci i poslechu v sále zábřežského kulturního domu oblíbené duo Vašek a Pepa. Taneční dýchánek má začátek ve 14 hodin. Občerstvení pro návštěvníky je zajištěno, vstupné činí symbolickou padesátikorunu.

Beseda je pro velký zájem přesunuta

17. dubna 2018, 18:43, ok
Kulturní dům v Zábřeze nabídne v sobotu 21. dubna setkání s Vladimírem Kafkou – akademickým malířem, spisovatelem a „léčitelem“, který se již čtvrt století aktivně věnuje lidem s vážnými nemocemi, především onkologickými. Kafka je autorem knih Minulost je mrtvá, život začal a Život naživo, které bude možné na přednášce zakoupit. Pořadatelé upozorňují, že akce byla pro velký zájem přesunuta z kina Retro do velkého sálu kulturního domu. Vstupenky v hodnotě 250 korun jsou k mání v prodejních místech Zábřežské kulturní, v den akce lístek podraží o padesátikorunu.

Pod chrámovou klenbou zahraje Smetanovo trio

17. dubna 2018, 18:42, ok
Jarní část cyklu Klasika Viva pokračuje v pondělí 23. dubna od 19 hodin v klášterním kostele v Šumperku. Jedno z nejznámějších českých klavírních trií, Smetanovo trio, uvede skladby Antonína Dvořáka, Romana Haase a Bedřicha Smetany. Vstupné činí 160 korun.

Soutěž ve scénickém tanci

11. dubna 2018, 13:44, ok
Kulturní dům v Potřelmově pořádá 4. ročník soutěže scénického tance. Akce s názvem Prostory 2018 představí talentované tanečníky ve třech kategoriích – děti, mládež a dospělí. Odpoledne se scénickým tancem se uskuteční v sobotu 21. dubna od půl druhé.

Jeseníky jako na dlani

9. dubna 2018, 13:42, ok
Pohledy z Pradědu a okolí mohou obdivovat návštěvníci výstavy velkoformátových fotografií Jiřího Hejtmánka, kterou otevře v jižním křídle DK Šumperk slavnostní vernisáž ve středu 11. dubna v 17 hodin.

Nemocnice Šumperk dokončila rekonstrukci chirurgického oddělení

8. dubna 2018, 09:31, red, hh
Nové koupelny, moderní nábytek nebo stropní ventilátory. Na to všechno se mohou nově těšit pacienti chirurgického oddělení šumperské nemocnice, která v těchto dnech úspěšně dokončila rekonstrukci svého chirurgického pracoviště.

Slovenská hvězda zazpívá v H-clubu

4. dubna 2018, 10:32, ok
Úspěšný slovenský zpěvák Juraj Hnilica, který se proslavil v televizní soutěži Česko Slovensko má talent, vystoupí v rámci českého turné v H-clubu v Šumperku. Svou autorskou hudbu představí na koncertě ve čtvrtek 12. dubna od osmi hodin večer. Vstupenky si mohou zájemci pořídit přímo na místě.

K čemu je architektura?

4. dubna 2018, 06:36, ok
Na tuto otázku se pokusí dvěma různými způsoby odpovědět neobvyklý přednáškový večer v zábřežském kině Retro v pondělí 9. dubna. Architekt Lukáš Blažek divákům ukáže, co pro něj znamená „dobrej standard“ a představí originální severomoravské realizace studia Ječmen včetně rekonstrukce zábřežské základní umělecké školy.

Zahoďte předsudky vůči fyzice, vybízí muzeum

3. dubna 2018, 12:31, ok
Poslední březnové úterý zahájilo šumperské muzeum novou výstavu s názvem Fyzika hrou. Jak název prozrazuje, výstava je věnována fyzikálním zákonům a jejich využití v praxi. Návštěvníci se s nimi seznámí hlavně prostřednictvím her.

Kvarteto Martinů zahraje v sále ZUŠ

3. dubna 2018, 11:00, ok
V pátek 6. dubna vystoupí v sále Základní umělecké školy Mohelnice komorní soubor Kvarteto Martinů. Koncert začne o půl šesté večer. Vstupné je 70 korun.

U Jílka jsou k vidění pastely a akvarely

3. dubna 2018, 10:30, ok
Galerie Jiřího Jílka v Šumperku otevře novou výstavu. Galerista Miroslav Koval v dubnu představí výběr z tvorby loni zesnulé Jany Švábové. Vernisáž pastelů a akvarelů se uskuteční tradičně první středu v měsíci v 18 hodin.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru