ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Duben 2018

Do Šumperka přijede Nohavica

25. dubna 2018, 08:30, on
Příjemné překvapení pro folkové nadšence připravil na konec května Dům kultury Šumperk. Do svého programu mimořádně zařadil koncert nejžádanějšího českého písničkáře Jaromíra Nohavici, který se uskuteční v pondělí 21. května. Předprodej vstupenek začne ve středu 2. května od 14 hodin v pokladně DK.

Na zámek se slétnou čarodějnice

25. dubna 2018, 08:29, on
V sobotu 28. dubna se na zámku a v areálu zdraví ve Velkých Losinách uskuteční slet čarodějnic. Oblíbená akce začne ve 14 hodin venkovním programem. V 19 hodin pak vypukne v hale Areálu zdraví taneční zábava.

Výstava přiblíží historii skautingu

25. dubna 2018, 08:29, on
Pestrou historii skautingu, který je se Zábřehem silně spjat už celá desetiletí, představí v úterý 1. května jednodenní výstava v kulturním domě. Výstava na fotografiích připomene existenci místních skautských oddílů Severáci, Stopaři a Šavani. Přiblíží taky skautskou činnost v období první republiky. Dětští návštěvníci se mohou při návštěvě výstavy, která začíná v 9 a končí v 16 hodin, účastnit skautské hry a získat pamětní placku.

Kraj nově přispěje na provoz a údržbu sportovišť

22. dubna 2018, 09:11, red, ek
Zbrusu nový dotační program, díky kterému mohou zájemci z regionu získat finance na provoz a údržbu sportovních a tělovýchovných zařízení, vypíše v nejbližších dnech Olomoucký kraj. Celkem čtyři milióny korun mohou úspěšní žadatelé využít na nákup techniky nebo modernějšího vybavení sportovišť.

Zelená školka nabízí místa pro dvouleté děti

22. dubna 2018, 09:03, red, oh
Objekt bývalé základní školy v ul. Temenické 61, tzv. Zelená školka, prošel nákladnou rekonstrukcí, díky které vznikla v objektu dvě nová oddělení mateřské školy. Oddělení bude provozovat MŠ Veselá školka Prievidzská 1, Šumperk. Nově vzniklá oddělení budou zaměřena na děti ve věku od 2 do 3 let. Provoz bude zahájen od 1. září 2018. Zápis dětí proběhne ve dnech 2. až 3. května 2018.

Pro účast ve finále Juniorského maratonu si doběhli gymnazisté z Olomouce a Šumperku

22. dubna 2018, 09:01, red
V pravé poledne odstartovalo v Olomouci semifinálové kolo dvaadvacátého ročníku Juniorského maratonu. V jarním počasí bojovalo v centru města ve Smetanových sadech o účast v celostátním finále dvacet desetičlenných týmů z celého Olomouckého kraje. Na trati dlouhé 42,195 kilometrů uspěli gymnazisté.

Screamers v KKC Rapotín

18. dubna 2018, 07:36, red, mb
Nejznámější travesti skupina u nás přijede 19. dubna do Rapotína. Od 19 hod. vystoupí s novým programem TV Upoutávka v rámci svého jarního turné. Jak název napovídá, můžete se těšit nejen na originální parodie klasických televizních pořadů, ale také na taneční, pěvecké a komické výstupy, reality show, propracované kostýmy a další vizuální efekty.

Transfúzní služba Šumperk má nové přepravní vozidlo

18. dubna 2018, 07:34, red, rm
Je spolehlivější, modernější, a disponuje větší chladicí komorou. Řeč je o zbrusu novém přepravním vozidle Transfúzní služby Šumperk, které zajištuje svoz krve a krevních složek z jednotlivých odběrových středisek a rozvoz hotových transfúzních přípravků do krevních bank zdravotnických zařízení.

Charita připravuje tradiční materiální sbírku

18. dubna 2018, 07:29, red, js
I na letošní jaro připravila Charita Zábřeh ve spolupráci s městy Zábřeh a Mohelnice materiální sbírku šatstva, obuvi, lůžkovin a domácích potřeb. Z jejího výtěžku bude pomáhat potřebným lidem.

Spolkový dům ožije pohádkami

18. dubna 2018, 07:20, red, jg
Pro všechny milovníky pohádek a kouzel připravil Spolek Jokes&Games v Šumperku novou zajímavou akci.

Místo, kde se země dotýká nebes

17. dubna 2018, 18:44, ok
Další poutavé vyprávění, tentokrát o životě lidí a přírodních krásách v Nepálu, čeká na návštěvníky zábřežského kina Retro ve středu 18. dubna. Od 17 hodin se zde poprvé představí mladý cestovatel Jakub Frank, který nabídne nejen řadu zážitků, v nichž nebude nouze o napětí a dobrodružství, ale také unikátní fotografie a videoprojekci. Vstupné na jeho audiovizuální pořad je dobrovolné.

Divadlo hledá mladou herečku

17. dubna 2018, 18:44, ok
Divadlo Šumperk hledá novou posilu činoherního souboru, a proto vypsalo konkurz na pozici herečka. Uchazečky by měly mít maximálně 25 let, vzdělání v oboru, popřípadě praxi, která ale není podmínkou. Zájemkyně mohou posílat přihlášky s životopisem, fotografií a kontaktem do 20. dubna na mail divadla.

Taneční odpoledne s Vaškem a Pepou

17. dubna 2018, 18:43, ok
Pro zpříjemnění nedělního odpoledne 22. dubna zahraje k tanci i poslechu v sále zábřežského kulturního domu oblíbené duo Vašek a Pepa. Taneční dýchánek má začátek ve 14 hodin. Občerstvení pro návštěvníky je zajištěno, vstupné činí symbolickou padesátikorunu.

Beseda je pro velký zájem přesunuta

17. dubna 2018, 18:43, ok
Kulturní dům v Zábřeze nabídne v sobotu 21. dubna setkání s Vladimírem Kafkou – akademickým malířem, spisovatelem a „léčitelem“, který se již čtvrt století aktivně věnuje lidem s vážnými nemocemi, především onkologickými. Kafka je autorem knih Minulost je mrtvá, život začal a Život naživo, které bude možné na přednášce zakoupit. Pořadatelé upozorňují, že akce byla pro velký zájem přesunuta z kina Retro do velkého sálu kulturního domu. Vstupenky v hodnotě 250 korun jsou k mání v prodejních místech Zábřežské kulturní, v den akce lístek podraží o padesátikorunu.

Pod chrámovou klenbou zahraje Smetanovo trio

17. dubna 2018, 18:42, ok
Jarní část cyklu Klasika Viva pokračuje v pondělí 23. dubna od 19 hodin v klášterním kostele v Šumperku. Jedno z nejznámějších českých klavírních trií, Smetanovo trio, uvede skladby Antonína Dvořáka, Romana Haase a Bedřicha Smetany. Vstupné činí 160 korun.

Soutěž ve scénickém tanci

11. dubna 2018, 13:44, ok
Kulturní dům v Potřelmově pořádá 4. ročník soutěže scénického tance. Akce s názvem Prostory 2018 představí talentované tanečníky ve třech kategoriích – děti, mládež a dospělí. Odpoledne se scénickým tancem se uskuteční v sobotu 21. dubna od půl druhé.

Jeseníky jako na dlani

9. dubna 2018, 13:42, ok
Pohledy z Pradědu a okolí mohou obdivovat návštěvníci výstavy velkoformátových fotografií Jiřího Hejtmánka, kterou otevře v jižním křídle DK Šumperk slavnostní vernisáž ve středu 11. dubna v 17 hodin.

Nemocnice Šumperk dokončila rekonstrukci chirurgického oddělení

8. dubna 2018, 09:31, red, hh
Nové koupelny, moderní nábytek nebo stropní ventilátory. Na to všechno se mohou nově těšit pacienti chirurgického oddělení šumperské nemocnice, která v těchto dnech úspěšně dokončila rekonstrukci svého chirurgického pracoviště.

Slovenská hvězda zazpívá v H-clubu

4. dubna 2018, 10:32, ok
Úspěšný slovenský zpěvák Juraj Hnilica, který se proslavil v televizní soutěži Česko Slovensko má talent, vystoupí v rámci českého turné v H-clubu v Šumperku. Svou autorskou hudbu představí na koncertě ve čtvrtek 12. dubna od osmi hodin večer. Vstupenky si mohou zájemci pořídit přímo na místě.

K čemu je architektura?

4. dubna 2018, 06:36, ok
Na tuto otázku se pokusí dvěma různými způsoby odpovědět neobvyklý přednáškový večer v zábřežském kině Retro v pondělí 9. dubna. Architekt Lukáš Blažek divákům ukáže, co pro něj znamená „dobrej standard“ a představí originální severomoravské realizace studia Ječmen včetně rekonstrukce zábřežské základní umělecké školy.

Zahoďte předsudky vůči fyzice, vybízí muzeum

3. dubna 2018, 12:31, ok
Poslední březnové úterý zahájilo šumperské muzeum novou výstavu s názvem Fyzika hrou. Jak název prozrazuje, výstava je věnována fyzikálním zákonům a jejich využití v praxi. Návštěvníci se s nimi seznámí hlavně prostřednictvím her.

Kvarteto Martinů zahraje v sále ZUŠ

3. dubna 2018, 11:00, ok
V pátek 6. dubna vystoupí v sále Základní umělecké školy Mohelnice komorní soubor Kvarteto Martinů. Koncert začne o půl šesté večer. Vstupné je 70 korun.

U Jílka jsou k vidění pastely a akvarely

3. dubna 2018, 10:30, ok
Galerie Jiřího Jílka v Šumperku otevře novou výstavu. Galerista Miroslav Koval v dubnu představí výběr z tvorby loni zesnulé Jany Švábové. Vernisáž pastelů a akvarelů se uskuteční tradičně první středu v měsíci v 18 hodin.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s REJEM o 3 vstupenky na novou českou romantickou komedii LÉTO S GENTLEMANEM, kterou šumperské kino Oko uvádí od 14. do 25. února. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména tří čtenářů, kteří půjdou do kina zadarmo.

Soutěžní otázka:

Který populární český herec napsal scénář k filmu Léto s gentlemanem?

A) Jaromír Hanzlík
B) Jiří Bartoška
C) Ondřej Vetchý

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na hudební a taneční přehlídku KELTSKÝ VEČER, která se uskuteční v DK Šumperk v sobotu 16. února, vyhráli Alena Turková z Bratrušova, Ivana Tomášková ze Svébohova, Jana Koníčková z Rudy nad Moravou, Elena Hřebáčková ze Šumperka a Josef Haramia ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhru si vyzvedněte v pokladně kina OKO v Šumperku.