ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Duben 2017

Charitativní bazar KABELKOmánie poprvé v Zábřeze

28. dubna 2017, 13:17, red, lm
„Darujte starou a kupte si novou“ je podtitul dobročinné akce pomáhající těžce nemocným, kteří potřebují k záchraně života transplantaci kostní dřeně. Charitativní bazar KABELKOmánie se bude konat 13. až 14. května poprvé také v Zábřeze pod záštitou města.

Rada Olomouckého kraje si stanovila priority: transparentnost, bezpečnost, stavbu silnic, podporu venkova i dětských domovů

27. dubna 2017, 13:19, red
Rada Olomouckého kraje schválila programové prohlášení, které stanoví programové priority na nejbližší čtyři roky. „Dali jsme si na něm záležet. Na rozdíl od programů předchozích krajských vlád obsahuje konkrétní kroky, které zlepší život lidí,“ vysvětlil hejtman Ladislav Okleštěk.

Vodohospodáři představí nejnovější techniku

26. dubna 2017, 18:14, red
Vodohospodářskou techniku, která slouží občanům Šumperska, Mohelnicka a Zábřežska, představí na Dnu otevřených dveří společnost Šumperská provozní vodohospodářská společnosti (ŠPVS) v pátek 28. dubna.

Do nového pavilonu se začínají stěhovat první ambulance Nemocnice Šumperk

26. dubna 2017, 13:12, red, hs
Nemocnice Šumperk dokončuje stavbu nového moderního pavilonu R za více než 160 miliónů korun. S finalizací výstavby souvisí i přesun některých ambulancí, které se do nového pavilonu natrvalo přemístí. Od dnešního dne najdou v 1. patře nového pavilonu pacienti například porodnickou, gynekologickou a dětskou ambulanci, které se doposud nacházely v pavilonu A. V nemocniční novostavbě najdou pacienti už brzy také lékárnu, kterou tak budou mít mnohem blíže než doposud.

V divadle vypukne maškarní rej

26. dubna 2017, 08:42, ok
Poslední dubnovou sobotu v předvečer pálení čarodějnic vypukne v Divadle Šumperk maškarní rej. K poslechu a tanci budou hrát přítomným kapely Cantus a Fleksible, dále se mohou těšit na předtančení v podání Klubu tanečního sportu a vystoupení herců nebo na módní přehlídku spodního prádla Mertl. Nebude chybět ani tombola a soutěž o nejlepší masky. Vstupenky jsou stále k mání v prodeji v pokladně divadla.

Knihovna pořádá koncert na hranicích žánrů

26. dubna 2017, 07:43, ok
Osobité autorské písně, výrazný hlas, jazzová i klasická kytara, měkký tón kontrabasu a progresivní perkuse. Tak by se dal ve stručnosti charakterizovat koncert souboru Martina Trchová Trio, který se uskuteční ve čtvrtek 27. dubna od 18 hodin v klášterním kostele.

Cyklista přiblíží dobrodružnou cestu do Gruzie

26. dubna 2017, 07:00, ok
Sedmadvacetiletý Tomáš Vejmola z Hranic na Moravě objel Černé moře a během téměř čtyř měsíců najezdil na kole sedm tisíc kilometrů. Svou dobrodružnou cestu do Gruzie a zpět zprostředkuje posluchačům v šumperském G klubu v úterý 2. května, kdy si mohou od 17 hodin poslechnout řadu veselých i překvapivých historek a třeba se i dozvědět, jak je cestování snadné. Vstupné je v předprodeji 40 korun.

Čarodějnický rej pro malé i velké

18. dubna 2017, 21:14, ok
V sobotu 22. dubna se ve Velkách Losinách uskuteční tradiční rej čarodějnic, tentokráte na hřišti za základní školou. Pro malé i velké návštěvníky bude připraven bohatý program včetně čarodějnických dílen s vařením kouzelných lektvarů. Večer pak bude následovat taneční zábava s DJ Kamlarem. Rej pro děti startuje v 15 hodin, tancovačka pro dospělé vypukne v 18.30 hodin.

Reflexy zahrají v Lesnici

18. dubna 2017, 21:13, ok
Legenda agrorockové muziky kapela Reflexy zahraje v sobotu 22. dubna v kulturním domě v Lesnici. Koncert oblíbené moravské formace začne v devět hodin večer.

Aprílová zábava

18. dubna 2017, 20:45, BH
Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek, oblastní odbočka Šumperk pořádá v sobotu 22. dubna Společenský večer. Výtěžek z akce poputuje na opravu zakoupených prostor. Akce se koná v 1. patře hotelu Grand a začíná v 19 hodin.

Nemocnice Šumperk má babybox nové generace

18. dubna 2017, 09:48, red, hs
Nemocnice Šumperk má nový vylepšený babybox. Nahradil původní speciální „schránku“ pro odložené děti, která nemocnici sloužila téměř devět let. Za tu dobu zachránila život hned třem dětem. Nový babybox je mnohem snazší na ovládání a oproti původní schránce je také klimatizovaný. Díky mnohým vymoženostem proto jeho pořizovací cena šplhá až k třem set tisícům, přispěla na něj i Nemocnice Šumperk.

Eagle Gallery dává prostor grafikám

11. dubna 2017, 17:29, ok
V nové výstavní síni Eagle Gallery v Nemocniční ulici v Šumperku byla otevřena výstava tvorby Lenky Štěpánkové. Grafiky pod souhrnným názvem Myšlenky podobenství jsou zde k vidění až do konce května.

Retro pořádá výpravu po Peru

11. dubna 2017, 17:28, ok
Cestopisnou přednášku Pavla Svobody, který se týdny toulal třetí největší zemí Jižní Ameriky, nabídne zábřežské kino Retro ve středu 12. dubna.

Transfúzní služba zve na Velikonoční odběr krve

11. dubna 2017, 11:07, red, RM
K Velikonocům neodmyslitelně patří celá řada lidových tradic, rodinná setkání i jarní tématika. Pro mnohé dobrovolné dárce krve jsou ale také tradičním obdobím darování krve, ke kterému každoročně vyzývá Transfúzní služba Šumperk, člen skupiny AGEL. Jako každý rok, i letos nabídne Transfúzní služba na pracovištích v Šumperku dobrovolných dárcům v předvelikonočním termínu nejen příjemnější prostředí s jarními dekoracemi, ale také drobný velikonoční dárek.

Přijďte listovat s Lukášem Hejlíkem

8. dubna 2017, 12:39, red, hm
Na zábavné čtení zve Pivovarské muzeum v Hanušovicích ve středu 12. dubna od 18 hodin. Lukáš Hejlík se svým parťákem Tomášem Poláčkem pobaví návštěvníky čtením ze STOPu. Ve skutečnosti není kniha STOP nic jiného než parádní rozjezd. Jde totiž o světové tažení ochmelky Poláčka křížem krážem stopem přes dva kontinenty.

Stávka se dotkne i šumperské MHD

4. dubna 2017, 20:37, BH
Provozovatel MHD ve městě Šumperku informoval odbor dopravy šumperské radnice o omezení městské hromadné dopravy dne 6. dubna z důvodu stávky řidičů MHD Šumperk. V tento den budou v Šumperku na linkách MHD zabezpečeny pouze následující linky a spoje.

Velikonoční dílna v pivovarském muzeu

4. dubna 2017, 12:37, red, hm
Pivovarské muzeum v Hanušovicích zve k návštěvě Velikonoční dílny. V pátek 7. dubna připomene tradiční zvyky a vtáhne vás do příprav svátků, které jsou symbolem jara od nepaměti. Je třeba se postarat, aby koledníci nepřišli zkrátka, takže se budou zdobit vajíčka a vyrábět stylové dekorace.

Rottrová do Zábřeha přijede až v dubnu

4. dubna 2017, 12:36, ok
Očekávaný koncert Marie Rottrové a skupiny Neřež, který se měl konat v zábřežském kulturním domě ve čtvrtek 30. března, byl o pár dní posunut, uskuteční se v neděli 9. dubna.

Štefan Margita zazpívá v září

4. dubna 2017, 12:35, ok
Minulé pondělí zahájil zábřežský kulturák prodej vstupenek na galakoncert tenoristy Štefana Margity. Světově proslulý operní pěvec vystoupí za doprovodu renomovaného brněnského ansámblu Moravské klavírní trio.

Rockeři přijedou bez elektrických kytar

2. dubna 2017, 13:12, ok
Skupina Wohnout přijede po letech do Šumperka, aby místním fanouškům ukázala, že umí hrát i bez nabustrovaných kytar a křičící aparatury. Akustický koncert oblíbené rockové čtveřice vypukne v pátek 7. dubna od 20 hodin ve velkém sále Domu kultury. Vstupenky jsou pouze na sezení v ceně 200, 240 a 270 korun. Potvrzenými hosty ojedinělého koncertního programu jsou například houslista Vojta Lavička a kapela PayaNoia.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru