ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Březen 2018

Kulturák zrušil koncert

28. března 2018, 09:40, ok
Pražská kapela November 2nd nepřijede do Šumperka. Její koncert, plánovaný na středu 4. dubna, zrušil Dům kultury Šumperk z technických důvodů, a to bez náhrady.

The Tap Tap načerno

27. března 2018, 19:32, ok
V KKC Rapotín pokračuje do 30. dubna výstava klientů pražského Jedličkova ústavu s názvem The Tap Tap na černo. Expozice navazuje na nedávný koncert úspěšné kapely The Tap Tap v rapotínském kulturáku.

Do lékárny můžete i s pomlázkou

27. března 2018, 19:30, red
Zatímco na Velký pátek si lidé budou moci léky opatřit například v nákupních centrech, na Velikonoční pondělí už budou všechny velké prodejny zavřené. A právě 2. dubna zajistí dostupnost léků Olomoucký kraj.

Přibývá dětí, které bolí duše

23. března 2018, 09:40, red
MAS Horní Pomoraví o.p.s. a město Zábřeh pod záštitou starosty města, RNDr. Mgr. Františka Johna, Ph.D., vás srdečně zvou na další část „Rodičovské akademie“ na téma “Přibývá dětí, které bolí duše…”.

Děti mohou ukázat svou jarní náladu

21. března 2018, 06:11, red, jg
Už brzy nastane jaro. Jaké bude? Na co se nejvíce těšíte?Tak přesně tyto otázky pokládá pořadatel, Spolek Jokes&Games, v rámci další ze svých soutěží. Ta březnová se nese v tématu Jarní nálada a opět jak je zvykem lze vyhrát spoustu zajímavých cen.

Dar okamžiku: procházky jen tak

20. března 2018, 20:00, zk
Lákavou výstavu s názvem Dar okamžiku: procházky jen tak připravilo zábřežské kino Retro ve své galerii. Ta se otevře ve středu 21. března, aby zde opět po dvou letech představila nové fotografie, poodhalující zákoutí Zábřeha a jeho okolí, místní fotografka Gabriela Nečasová.

Hlupák váhá, jestli jít na Katapult

20. března 2018, 19:00, ok
Ikona českého bigbítu, kytarista a svérázný zpěvák Olda Říha, přijede pod značkou kapely Katapult do Šumperka, aby místní hudební fanoušky rozezpíval nezapomenutelnými hity Hlupák váhá, Až, Někdy příště, Lesní manekýn nebo Já nesnídám sám.

Pomněnka pořádá jarmark

20. března 2018, 18:37, BH
Pomlázky, velikonoční a jarní dekorace, vajíčka čarovné slepičky, velikonoční perníčky a mnoho dalších produktů bude k zakoupení na Pomněnkovském velikonočním jarmarku. Centrum sociálních služeb Pomněnka jej pořádá hned ve dvou dnech, a to ve čtvrtek 22. a ve středu 28. března od 10 do 16 hodin na parkovišti centra v ulici Šumavská 11.

Nový Zéland sakra na těžko

18. března 2018, 15:01, red
Obecní knihovna Rapotín vás zve ve středu 21.3. od 17.30 hodin na cestovatelskou besedu s promítáním. Monika a Jirka Vackovi jsou autoři několika cestopisných knih a poznávají svět ze sedla kola. Překážkou jim nejsou ani malé děti Bára a Péťa. Přijďte si poslechnout zážitky z putování po Novém Zélandu do KKC Rapotín, Šumperská 530.

Vladimír Hron pobaví Losiny

14. března 2018, 16:14, ok
V pátek 23. března vystoupí ve Velkých Losinách oblíbený bavič a imitátor Vladimír Hron. Poetický hudební pořad se uskuteční od šesti hodin večer v sále Areálu zdraví.

Studenti budou stávkovat

13. března 2018, 16:25, BH
Dne 15. března se v městech po celé republice uskuteční výstražná stávka studenstva #VyjdiVen. Tato stávka bude probíhat v rámci Mezinárodního dne proti policejní brutalitě i v Šumperku.

Chrám sv. Barbory rozezní loutna

13. března 2018, 16:13, ok
Skutečnou hudební lahůdku v podobě koncertu na historické strunné nástroje – loutnu, theorbu a kytaru - nabídne zábřežský cyklus Bravo v neděli 18. března v kostele sv. Barbory. Od 16 hodin zde vystoupí Jan Čižmář, všestranný umělec zabývající se hrou na historické drnkací nástroje, který s různými renomovanými soubory vystupuje pravidelně na koncertech v Evropě, Asii i ve Spojených státech. Vstupné na koncert činí sto korun, majitelé karty Bravo mohou využít třicetikorunovou slevu, děti mají vstup zdarma.

Po stopách starých Mayů

13. března 2018, 16:13, ok
Cestovatelka a publicistka Saša Ryvolová zve na dobrodružnou cestu po stopách starých Mayů. Poutavá přednáška spojená s promítáním snímků a zvukových nahrávek se uskuteční v úterý 20. března od 17 hodin v G-klubu v Šumperku. Vstupné je 50 korun.

U Lautnera vystavuje Martin Patřičný

7. března 2018, 08:25, ok
Galerie Lautner pořádá výstavu jednoho z nejvýznamnějších výtvarníků posledního desetiletí Martina Patřičného. Kolekci dřevěných plastik pod souborným názvem Duše dřeva mohou příznivci výtvarného umění obdivovat v Mohelnici do prvního dubnového dne. Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 8. března v 17 hodin.

Jílkova galerie zve na vernisáž

6. března 2018, 18:23, ok
Malby, kresby a grafiky výtvarníka Petra Štěpána ozdobí v březnu Galerii Jiřího Jílka. Šumperská výstavní síň pořádá vernisáž nové výstavy tradičně první středu v měsíci, tedy 7. března, od 18 hodin. Štěpánovo dílo je v Šumperku k vidění do 1. dubna.

Cimrmani rozesmějí celý okres

6. března 2018, 17:42, ok
Dnes už legendární představení České nebe - poslední hru z dílny autorské trojice Cimrman, Smoljak, Svěrák – představuje v našem regionu herecký soubor Divadla Járy Cimrmana. Kultovní ansámbl zavítal v pondělí do Šumperka, ve středu 7. března zahraje v Zábřeze a „turné“ po Šumpersku zakončí 10. března v Mohelnici. Vlastní hra s podtitulem Cimrmanův dramatický kšaft popisuje zasedání české nebeské komise v čele se svatým Václavem v období první světové války. Komise se v krizové situaci rozšiřuje o nové členy, aby vnukla národu myšlenku samostatného státu.

Přednášku o evangelících zakončí vycházka

6. března 2018, 17:42, ok
Jako součást výstavy Evangelíci na Šumpersku připravilo Vlastivědné muzeum v Šumperku popularizační přednášku s vycházkou, kterou povede autorka výstavy Kristina Lipenská. S využitím bohatého obrazového materiálu posluchačům představí tradice Českobratrské církve evangelické na Šumpersku a související stavební památky.

Nemocnice Šumperk otevřela v Zábřehu nová lůžka následné péče

6. března 2018, 11:21, red, hh
Budova bývalé zábřežské porodnice opět ožila. Nemocnice Šumperk v ní dnes otevřela 23 nových lůžek komplexní ošetřovatelské péče. Díky desetimiliónové investici bude následná péče pro pacienty Olomouckého kraje zase o něco dostupnější. Do budoucna by chtěla Nemocnice Šumperk v bývalé porodnici počet následných lůžek ještě rozšířit.

Prověrku ledvin nabídne Dialýza Šumperk zdarma

6. března 2018, 11:18, red, rm
Onemocnění ledvin budou už tento čtvrtek hlavním tématem v řadě zdravotnických zařízení. Druhý březnový čtvrtek je totiž Světovým dnem ledvin. K jeho oslavám se letos znovu připojí také Dialýza Šumperk, která zve na čtvrtek 8. března všechny zájemce na osvětovou bezplatnou akci, jejímž cílem je včasný záchyt onemocnění ledvin mezi obyvateli a také osvěta. Nemoci ledvin totiž postihují celých deset procent obyvatel, bohužel většina o svých obtížích vůbec neví.

Domov se zvláštním režimem na Lužích

6. března 2018, 11:17, red, oh
V loňském roce město Šumperk realizovalo jednu z významných investičních akcí v sociální oblasti. Na tzv. Lužích vznikl Dům se zvláštním režimem na Lužích. Jedná se o pobytové zařízení pro seniory bez domova, kteří se o sebe nedokáží vzhledem ke svému zdravotnímu stavu sami postarat. Ze zchátralé budovy v areálu na Lužích vznikl objekt, který bude poskytovat přes čtyřicet lůžek a bude sloužit celému Olomouckému kraji. Zařízení bude provozovat Armáda spásy. Celkové výdaje na rekonstrukci činili kolem 23 miliónů korun. Z této částky byla poskytnuta dotace ve výši 17 miliónů korun od ministerstva práce a sociálních věcí.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru