ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Březen 2017

Loutkadlo vystoupí před domácím publikem

29. března 2017, 19:14, ok
Dům kultury v Mohelnici zve děti a rodiče na loutkovou pohádku Čert a Káča. Představení místního souboru Loutkadlo se uskuteční v neděli 2. dubna od 10 hodin v sále kina. Vstupné činí 60 korun pro děti a 80 korun pro dospělé, v den akce vstupné podraží o dvacetikorunu.

Karneval navštíví Shrek i Mimoň

29. března 2017, 17:13, ok
Areál zdraví ve Velkých Losinách pořádá v sobotu 1. dubna karneval pro děti. Soutěžně-hudební show se spoustou zábavy vypukne v 15 hodin a děti se mohou těšit na bratry Chabičovské, na tanečnice Kačuly a Símu i na Shreka a Mimoně. Za vstupné zaplatí dospělí 50 korun, děti mají vstup zdarma.

Pocta jazzové zpěvačce Billie Holiday

29. března 2017, 13:11, ok
Billie Holiday je označována za jednu z největších jazzových zpěvaček všech dob. A právě jí ve středu 5. dubna vzdá poctu polská zpěvačka Ida Zalewská za klavírního doprovodu Jakuba Płużka. Koncert se uskuteční od půl osmé večer na jevišti velkého sálu v Domě kultury Šumperk. Vstupné činí v předprodeji 120 korun, v den akce podraží o třicet korun.

Na Pomněnkách zahrají bratři Malinové

28. března 2017, 13:09, ok
Na tradiční přehlídku trampské a bluegrassové muziky Šumperské pomněnky, která se uskuteční v pátek 31. března v Domě kultury Šumperk, přijali letos pozvání Malina Brothers, kteří se na česká pódia vrací po úspěšném americkém turné.

V Postřelmově objevili poklady na půdě

21. března 2017, 21:23, ok
Kulturní dům Postřelmov pořádá již třetí díl výstavy historických předmětů s výmluvným názvem Poklady z půdy. Zajímavé předměty z více či méně vzdálené historie jsou k vidění v minigalerii Na verandě každé dopoledne od 9 do 12 hodin, a to až do 4. dubna.

Populární herečky rozesmějí Rapotín

21. března 2017, 17:22, ok
S nebo bez? Touto otázkou se bude zabývat tandem populárních hereček Vandy Hybnerové a Kateřiny Hrachovcové. Úspěšnou komedii odehrají ve středu 19. dubna od 19 hodin v sále kulturního domu v Rapotíně.

Brána a Folkový kvítek hledají talenty

21. března 2017, 09:26, ok
V neděli 2. dubna se uskuteční společné krajské kolo soutěží mladých hudebníků Brána a Folkový kvítek.

Výluka v MHD

19. března 2017, 15:14, BH
Z důvodu uzavření ulice Vančurova budou mít trasy městské hromadné dopravy v Šumperku výluky. Ty se týkají linek číslo 1, 3 a 4. Výlukové jízdní řády platí od 27. března do 30. července.

Den ledvin v Šumperku odhalil obtíže u každého druhého příchozího

14. března 2017, 18:18, red, RM
Koncem minulého týdně proběhla v Jesenické nemocnici a na Dialýze Šumperk osvětová preventivní akce Den ledvin, jejímž cílem bylo zvýšit povědomí o nemocech ledvin a zajistit jejich včasný záchyt. V tomto ohledu byl letošní ročník akce v zařízeních skupiny AGEL mimořádně úspěšný, a to zejména na Dialýze Šumperk, kde zdravotníci na základě prohlídky odeslali polovinu příchozích zájemců na další vyšetření.

Holba blahopřeje Josefům, má pro ně dárek

14. března 2017, 18:13, red, hm
V Holbě uvařili Josefský kroužkovaný ležák. Pečlivě pro něho vybírali slad i chmel a výjimečnost obou dokázali vtisknout do jeho chuťové charakteristiky. Polotmavý ležák má krásně zaokrouhlenou chuť, kterou provází přiměřená hořkost. Je vařený z hlávkového chmele a vyniká dlouze se rozvíjejícím aroma. Patří k pivům, které hanušovický pivovar vaří při výjimečných příležitostech a v omezeném množství, takže bude v nabídce pouze do vypití zásob.

Obyvatelé Šumperka si přejí nový mobiliář

14. března 2017, 18:10, red, OH
V pátek 10. března byla ukončena anketa, jejímž prostřednictvím měli lidé možnost rozhodnout, jakým způsobem město proinvestuje částku půl milionu korun. Do ankety se zapojilo 595 lidí a z nabízených pěti možností zvítězil mobiliář ve městě. V letošním roce tak město Šumperk prostřednictvím Podniků města Šumperka a.s. pořídí na Hlavní třídě a v přilehlých ulicích nové odpadkové koše, stojany na kola, pítka a případně i lavičky. To vše v jednotném vizuální stylu.

Radniční věž ukrývala 200 let starý znak

14. března 2017, 17:56, red, lm
Zajímavý nález ukrývala věž staré radnice v Zábřeze. V rámci fixace omítky věže byl odstraněn novodobý plechový znak, pod kterým byl v mělké nice ukryt znak města.

Pacienti Nemocnice Šumperk rehabilitují v novém bazéně

13. března 2017, 09:02, red, hs
Nemocnice Šumperk pokračuje v plánovaných investicích. V těchto dnech úspěšně dokončila rekonstrukci bazénu, který na rehabilitačním oddělení poslouží nejen jeho pacientům, ale třeba i budoucím maminkám v rámci předporodních kurzů. Do modernizace bazénu a jeho okolí investovala nemocnice víc než půl miliónu korun.

Dům u Radnice se otevře veřejnosti

8. března 2017, 17:14, red, jg
Stane se tak v pátek 10. března v rámci akce Otevíračka, kterou pořádá Spolek Jokes&Games. Ten v domě od začátku února sídlí. „Po měsíci a půl namáhavé práce otevíráme své prostory pro veřejnost,“ uvedl Jakub Gloza, jeden z organizátorů.

Welzlování zakončí filmový festival

8. března 2017, 10:49, ok
Milovníci cestování, dobrodružství a objevování se mohou těšit na další ročník festivalu cestovatelských a outdoorových filmů Expediční kamera. Ten zavítá do zábřežského kina Retro v sobotu 11. března a uzavře zde letošní cyklus Welzlování. Promítání, které startuje v 16 hodin, doplní také výstava fotografií zábřežského cestovatele Vítězslava Vursta a nabídka originálního občerstvení.

Kolbaba zve na cestu do Afriky

7. března 2017, 16:50, ok
Populární dobrodruh a cestopisný zpravodaj rádia Impuls Jiří Kolbaba se opět vrací do Šumperka. Po přednášce o historkách z cest po jihu Afriky nyní pozve své posluchače na severozápad „černého kontinentu“. Dobrodruh vystoupí v Domě kultury Šumperk ve čtvrtek 9. března od půl osmé večer. Vstupné je v předprodeji 170 korun, v den akce pak za 200 korun.

Půlstoletí s Cimrmanem

7. března 2017, 10:49, ok
Vzácnou návštěvu přivítá v úterý 7. března šumperské muzeum. Za osobní účasti Zdeňka Svěráka bude ve výstavní síni zahájena výstava shrnující padesátileté působení Divadla Járy Cimrmana na naší divadelní scéně a zároveň představující život českého velikána Járy Cimrmana. Akce začne v 16 hodin. Večer pak „Cimrmani“ vystoupí v Divadle Šumperk s hrou Posel z Liptákova.

Světový den ledvin oslaví Dialýza Šumperk nabídkou bezplatných vyšetření

6. března 2017, 17:28, red, RM
Bez jakéhokoliv varování či příznaků postihlo vloni na Šumpersku akutní selhání ledvin 94 osob, které se tak ze dne na den staly pacienty Dialýzy Šumperk. Absolvovat bezplatné vyšetření a zjistit, zda něco podobného nemůže potkat i vás, můžete druhý březnový čtvrtek na Dialýze Šumperk, která je členem skupiny AGEL. Na tento den je už tradičně vyhlášen Světový den ledvin.

Muzeum pořádá výlet po Americe

1. března 2017, 08:26, ok
Cesta na severozápad divočinou Spojených států. Takové je téma přednášky, kterou pořádá ve čtvrtek 2. března od 17 hodin Vlastivědné muzeum v Šumperku. Cestovatel Ondřej Bačík bude ve výstavní síni vyprávět o nejkrásnějších místech Spojených států. Cesta dlouhá pět tisíc kilometrů povede po národních parcích, pralesech i pouštích. Vstupné je 30 korun.

Maškary pobaví světelná show

1. března 2017, 08:23, on
Maškarní merendu s atraktivním doprovodným programem pořádají první březnovou sobotu fotbalisti z Lesnice. V místním kulturním domě bude návštěvníky bavit světelná show Postrpoi lights, předtančení pohybové skupiny Kozlik a vystoupení taneční skupiny Toby band music. Maškarní veselice vypukne v DK Lesnice 4. března ve 20 hodin. Vstupné je 50 korun v masce, 70 korun bez ní.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru