ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Únor 2018

Země neskutečné přírody

27. února 2018, 19:59, ok
Tak zní název přednášky cestovatele a fotografa Iva Merty o Novém Zélandu. Dobrodruh ze Zábřeha bude o svých zážitcích na opačné straně zeměkoule vyprávět v mohelnické Galerii Lautner ve čtvrtek 1. března od 17 hodin. Vstupné je dvacet korun.

Děti si vyzkouší i to, jak se dojí kráva

27. února 2018, 19:58, ok
Památník Adolfa Kašpara v Lošticích zahájil minulý týden novou výstavu Hrátky se zvířátky. Expozice s interaktivními prvky se věnuje chovu hospodářských zvířat v minulosti a dnes. Zejména prostřednictvím zábavných her, ale i sbírkových předmětů se návštěvníci seznámí s životem domácích zvířat, s jejich produkty nebo s tím, jak se o ně lidé starali. Děti si vyzkouší, jak se dojí kráva, nebo mohou poznávat zvířátka podle stop, srsti či peří. Vstupné je třicet korun, děti zaplatí polovinu. Výstava potrvá do 6. května.

Welzlování míří do Afriky

27. února 2018, 19:57, ok
Na další ze série cestovatelských přednášek pozvou pořadatelé festivalu Welzlování ve středu 28. února do kina Retro. O svých zážitcích z cest po Ugandě bude od sedmnácti hodin vyprávět Josef Tempír.

Závod lidských spřežení

20. února 2018, 19:36, ok
Jeden ze svých vrcholů nabídne festival Welzlování v neděli 25. února, kdy zábřežské Masarykovo náměstí ožije závody, během nichž bude mushera po trati táhnout nikoli psí, ale lidské spřežení, jak se stalo v Zábřeze neobvyklou tradicí. Soutěžní posádky se mohou přihlašovat pořadatelům v Galerii Tunklův dvorec už od půl druhé, kdy také začne kulturní program. Samotné recesistické klání odstartuje v 15 hodin.

Duo Aramis rozezpívá Mohelnici

20. února 2018, 19:34, ok
Jeden z nejprodávanějších interpretů oblíbené teleshopingové televize Šlágr, Duo Aramis, zavítá v úterý 27. února do Mohelnice. Místní příznivce potěší koncertem se začátkem v 17 hodin. Pánská dvojice uvede program složený z líbivých melodií tuzemské i světové populární scény.

Yoyerská show už potřetí uchvátí Šumperk

20. února 2018, 13:48, red, jg
O tom, že yoyo není jenom hračka, ale že se s ním dají zažít i skvělé věci, se bude snažít přesvědčit další ročník úspěšné akce Yoyoshow. Tu již po třetí pořádá Spolek Jokes&Games. Na programu je nejen ukázka „fíglů“ a triků, jak yoyo co nejlépe ovládat, ale také workshop pro pokročilé. Host Matouš Tomeš, mistr Evropy a světa v yoyování, pak předvede ty nejzdařilejší kousky ze svých soutěžních vystoupení z mistrovství Evropy či České republiky.

Učitele vystřídají na parketu mažoretky

15. února 2018, 11:12, ok
O víkendu se v KKC Rapotín konají dva plesy. V pátek 16. února od půl osmé večer se zde již podesáté uskuteční Školní ples a o den později od 19 hodin proběhne v sále rapotínského kulturáku 4. ročník Plesu mažoretek.

Výstava nastíní velikonoční obyčeje

12. února 2018, 18:41, ok
Muzeum v Mohelnici láká návštěvníky na velikonoční výstavu, která představuje formou sbírkových předmětů z okruhu lidového umění jednotlivé dny velikonočních svátků a prostřednictvím zvykoslovných předmětů jednotlivé velikonoční lidové obyčeje. V rámci nové expozice mohou zájemci poprvé vidět také originální vyřezávanou Křížovou cestu řezbáře Břetislava Vávry z nedaleké Klopiny. Velikonoční výstava je v Mohelnici k vidění do poloviny dubna.

Divadlo zdobí snové fotografie

12. února 2018, 11:07, ok
Ve foyer Divadla Šumperk je otevřena nová výstava. Snímky pod souborným názvem Imaginace zde představuje Tomáš Janíček. Snové fotografie jsou k vidění v čase divadelních představení do 23. března.

Dernisáž výstavy Jiřího Brázdy v Eagle Gallery

12. února 2018, 10:20, red
Šumperská Eagle Gallery zve na slavnostní ukončení autorské výstavy Příběhy. Rozloučení s výstavou i autorem samotným se uskuteční ve čtvrtek 15. února v 19 hodin.

Transfúzní služba zve dobrovolníky na Valentýnské darování krve

11. února 2018, 19:04, red, rm
Oblíbený únorový svátek lásky mohou dárci krve z Šumperska přijít oslavit na Transfúzní službu Šumperk. Na všechny příchozí čeká možnost soutěžit o romantickou večeři či poukazy do cukrárny. Akce platí ve středu 14. února. Přijít přitom mohou jak noví, tak stávající dárci.

Mažoretky připravily ples

11. února 2018, 12:26, BH
Mažoretky zvou již počtvrté na ples. Příznivci mažoretkového sportu, tance a dobré zábavy se mohou těšit na sobotu 17. února do KKC Rapotín, kde kromě tance a zábavy připravují pořadatelky také bohatý program, občerstvení a tombolu.

Při požáru garáže explodovala plynová lahev

10. února 2018, 18:59, BH
V pátek 9. února vyjížděli hasiči kolem 13.hodiny k požáru garáže v obci Kopřivná - Lužná na Šumpersku. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Šumperku a dobrovolní hasiči z Hanušovic, Bratrušova, Temenice a Kopřivné.

Pradědovo muzeum prodlužuje otevírací dobu

6. února 2018, 07:59, ok
Pradědovo muzeum v Bludově během trvání jarních prázdnin až do 15. března prodlužuje otvírací dobu od úterý do neděle od devíti do osmnácti hodin, pouze v pondělí zábavní areál otvírá až v poledne. Vedle jiných akcí pořádá Pradědovo muzeum každé pondělí tvořivé dílny a ve čtvrtky karnevalový rej.

Muzeum vyzývá letecké modeláře

5. února 2018, 21:01, ok
Vlastivědné muzeum v Šumperku připravuje výstavu věnovanou leteckým modelům všeho druhu. Při této příležitosti žádá letecké modeláře o zapůjčení modelů.

Po průvodu masek pochovají basu

5. února 2018, 20:59, ok
Lidé v Maršíkově se rozhodli obnovit kdysi proslulou tradici masopustních pochodů masek. Atraktivní podívaná se v Maršíkově odehraje v sobotu 10. února.

Jan Burian zahájí výstavu svých fotografií

5. února 2018, 20:58, ok
Hudebník a spisovatel Jan Burian se šumperské veřejnosti představí jako talentovaný fotograf. V Galerii Jiřího Jílka zahájí ve středu 7. února výstavu snímků pod souborným názvem Ostrovy. Vernisáž začne v šest hodin večer. O den dříve, v úterý 6. února, odehraje Jan Burian koncert v šumperské knihovně.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.