ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Únor 2017

Igráček zůstává v muzeu i na prázdniny

28. února 2017, 09:25, ok
Muzeum silnic ve Vikýřovicích prodlužuje výstavu Fenomén Igráček. Podle vedoucí muzea Aleny Turkové je expozice prodloužena proto, aby si děti užily oblíbené postavičky ještě i během jarních prázdnin. Poznat historii i současnost výroby této úspěšné hračky, pohrát si s ní a případně i zasoutěžit, mohou děti i se svými rodiči do soboty 11. března.

Báseň Havran jako výtvarná inspirace v Eagle Gallery

28. února 2017, 08:38, red
Eagle Gallery v Šumperku dne 2. března zpřístupní veřejnosti výstavu, která je zajímavým vyjádřením umělecké prezentace na jedno téma. Netradičně tento výjimečný projekt výstavy uměleckých děl renomovaných českých i zahraničních výtvarníků vyvrcholí vernisáží výstavy dne 9. března v 19 hodin, která není spojena přímo s jejím otevřením, ale bude doplněna tematickým bohatým doprovodným programem a křtem bibliofilie Havran nakladatelem Antonínem Krejčířem a autorem výtvarné části Günterem Hujberem.

Zábřežská Mateřinka nabídne 12 vystoupení

25. února 2017, 17:28, BH
Ve čtvrtek 9. března se pod taktovkou MŠ Zahradní uskuteční již 17. ročník festivalu mateřských škol Zábřežská Mateřinka. Jedná se již o tradiční a veřejností velmi oblíbenou přehlídku tanečních, hudebních a jinak kreativních představení našich nejmenších.

Masopust v Hrabenově pojedenácté

21. února 2017, 11:01, red
Masopustní rej masek, zabijačka, pochovávání basy a zábava s tombolou se chystá pojedenácté v Hrabenově. Veselí se uskuteční v sobotu 25. února od 10 hodin. Pořadatelé slibují bohatý program a zabijačkové dobroty. Kdo přijde v maskách, bude mít vstup zdarma. Ostatní zaplatí 30 korun.

Muzeum otevře výstavu na téma plovárny

21. února 2017, 10:56, ok
Pro nedočkavé milovníky letních vodních radovánek, a v této roční době také pro otužilce, otevře zábřežské muzeum výstavu o koupalištích a plovárnách. Vernisáž se uskuteční ve středu 22. února od 17 hodin. V první části se výstava věnuje historii koupališť a s nimi spojenému fenoménu trávení volného času tímto způsobem. V textové části pak muzejníci zmapovali vybraná koupaliště v regionu. Návštěvníci se seznámí také s vývojem plavkové módy.

Rapotín, Vikýřovice a Petrov nad Desnou zahájí výstavbu protipovodňových opatření

15. února 2017, 16:51, red, pch
Obec Rapotín ve spolupráci s obcemi Vikýřovice, Petrov nad Desnou a Povodím Moravy, s.p. připravují společně projekt přírodě blízkých protipovodňových opatření na řece Desné. Návrh vyplývá z koncepční ochrany sídel této oblasti a jejich základním prvkem budou revitalizační opatření, odlehčovací ramena toku i stavba ochranných hrází a zídek. Smlouvu o spolupráci při realizaci projektu zástupci obcí a státního podniku podepsali 10. února v obci Rapotín.

Smolíkovi v podání Holubové a Klepla

15. února 2017, 07:24, ok
Divadelní představení s písničkami na motivy kultovního maďarského animovaného seriálu Smolíkovi uvede Zábřežská kulturní v pondělí 20. února. Inscenace budí zájem už od své premiéry jednak pro originální myšlenku, jednak pro vydařenou podobu herců korespondující s kreslenými hrdiny.

Welzlování se vydá na vrchol Afghánistánu

14. února 2017, 20:26, ok
Audiovizuální pořad Jaroslava Maixnera a Víta Oravy o extrémním výstupu na druhou nejvyšší pohoří Hindúkuš Noshaq vysokou 7492 m nabídne zábřežské kino Retro ve středu 15. února od 17 hodin. Noshaq, nejvyšší hora Afghánistánu a svojí polohou nejzápadnější sedmitisícovka, nepatří k vyhledávaným vrcholům. Zatím se o výstup na něj pokoušelo jen minimum expedic a nepodnikají se sem ani žádné komerční výpravy. Akce se koná v rámci festivalu Welzlování, vstupné je dobrovolné.

Moderátor Jan Kraus pobaví Rapotín

14. února 2017, 17:25, ok
Hvězdy, jak je neznáte. Tak se jmenuje úspěšný pořad moderátora Václava Daniela Kosíka, který si do svého zájezdního pořadu zve hvězdy showbyznysu. Na diváky v Rapotíně čeká ve středu 15. února vskutku exkluzivní host Jan Kraus. Vynikající herec, bavič a především moderátor bude hlavním tahákem talk show, ve které se představí také Krausův syn David. Pořad začne v 19 hodin v KKC Rapotín. Vstupné je 200 korun.

Divadlo ovládne rej masek

14. února 2017, 07:21, ok
V sobotu 18. února se prostory Divadla Šumperk promění v roztančený a zábavný rej masek. Od 19 hodin zde vypukne tradiční maškarní ples, který letos nabídne koncerty kapel Cantus a Fleksible, přehlídku spodního prádla, vystoupení Klubu tanečního sportu Šumperk a také program v podání herců. „Nebude chybět ani tombola a obvyklé ocenění nejlepších masek,“ dodala za pořadatele Táňa Mládková.

Záhodolog upozorní na paranormální jevy

8. února 2017, 18:00, ok
V úterý 14. února vystoupí v kulturním domě v Postřelmově záhadolog Arnošt Vašíček, který posluchače seznámí s paranormálními úkazy a záhadami v Čechách a na Moravě. Přednáška začne v šest hodin večer, vstupné je šedesát korun.

V Barborce opět vyjdou hvězdy

8. února 2017, 08:00, ok
Když hvězdy vycházejí aneb Koncert mladých talentů je název tradiční akce, kterou nabídne zábřežský hudební cyklus Bravo v neděli 12. února, kdy se do kostela svaté Barbory sjedou absolventi místní základní umělecké školy, aby zde vystoupili na společném koncertu.

Po skautech se budou bavit děti

7. února 2017, 18:01, ok
Šumperští skauti pořádají v sobotu 11. února od 20 hodin v KKC Rapotín Skautský ples. O den později pak budou patřit prostory rapotínského kulturáku dětem, neboť právě jim je určený maškarní rej se začátkem v 16 hodin.

Holba zve na přehlídku módy 30. let

5. února 2017, 19:41, red, hm
Prožijte s námi příjemné sobotní odpoledne ve stylu 30. let. Ženský půvab a mužský šarm budete mít příležitost obdivovat v podání modelů „Jen pro ten dnešní den“. To je název přehlídky, která v sobotu 11. února otevře šatníky dam a gentlemanů 1. republiky.

„Továrna na zábavu“ hledá nové členy

4. února 2017, 19:45, red, jg
Zajímavou výplň volného času nabízí Spolek Jokes&Games, který hledá mezi mladými lidmi nové tváře pro svůj spolek.

Přednáška v Muzeu silnic ve Vikýřovicích

4. února 2017, 17:42, red, AT
V pátek 10. února v 17 hodin bude v silničním muzeu přednášet spoluautor výstavy Brána do nebes – železobetonový most v Podolsku 1938 až 1943 Tomáš Janda o stavbě jednoho z našich nejkrásnějších silničních mostů. Železobetonový obloukový most přes řeku Vltavu v okresu Písek je součástí silnice spojující Tábor a Písek a leží mezi obcemi Podolí I a Temešvár.

Včelaři v zimě nespí

1. února 2017, 17:28, red
Mladí včelaři na „Zemědělce“ v zimě neodpočívají. Pilně se připravují na další včelařskou sezonu a doufají, že bude lepší než ta letošní. Společně se šumperskými včelaři začínají plánovat další Medový den, který se uskuteční v sobotu 23. září.

Město připravuje stavbu dopravního terminálu na Postřelmovské ulici

1. února 2017, 13:31, red
Zábřeh připravuje podklady pro realizaci dopravního terminálu, který bude umístěn v prostoru dnešní plochy parkoviště za kulturním domem. Záměr je dlouhodobě ukotven v územně plánovací dokumentaci města, která počítá s vytvořením autobusového stanoviště v Postřelmovské ulici.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

NA KONCERT ZADARMO

Hrajte s REJEM o 5 vstupenek na koncert populární zpěvačky Lenky Nové a úspěšného klavíristy Petra Maláska. Společný recitál se uskuteční v úterý 13. listopadu v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. V příštím čísle zveřejníme jména pěti čtenářů, kteří půjdou na koncert zadarmo.

Soutěžní otázka:

Ve které kapele se proslavila zpěvačka Lenka Nová?

A) Laura a její tygři
B) Tichá dohoda
C) Hudba Praha

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO,
BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kapely TURBO, která vystoupí v DK Šumperk v pátek 26. října, vyhráli Vladimír Frank z Hrabišína, Františka Tonová z Rudy nad Moravou, Olga Šalamounová z Rapotína, Petra Brachtlová z Libiny a Miroslav Zbíral z Bohuslavic.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně DK Šumperk.