ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Leden 2018

V kulturáku zahrají Vašek a Pepa

30. ledna 2018, 10:03, on
Pro zpříjemnění nedělního odpoledne 4. února zahraje k tanci i poslechu v sále zábřežského kulturního domu oblíbené duo Vašek a Pepa. Zábavní odpoledne má začátek ve 14 hodin, občerstvení pro návštěvníky je zajištěno, vstupné činí symbolickou padesátikorunu.

Preludium vstupuje do jubilejního ročníku

30. ledna 2018, 10:03, on
Na 45. ročník festivalu Preludium Aloise Motýla přijali pozvání umělci dříve působící v Šumperském dětském sboru. Zahajovací koncert se uskuteční v pondělí 5. února v klášterním kostele v Šumperku od 19 hodin. Posluchači se mohou těšit na domácí úspěšný sbor Motýli Šumperk a novojičínský sbor Ondrášek, který stejně jako domácí Motýli už přes padesát let slaví úspěchy jak u nás, tak v zahraničí.

Ekolog duše Jan Burian

30. ledna 2018, 09:56, ok
Městská knihovna v Šumperku pořádá setkání s nezaměnitelným písničkářem, básníkem a spisovatelem Janem Burianem. Pořad se uskuteční v úterý 6. února v předvečer vernisáže jeho fotografií v šumperské Galerii Jiřího Jílka.

Podpora knihoven pokračuje. A je štědřejší než vloni

28. ledna 2018, 12:38, red
Hejtmanství pro letošek navýšilo podporu knihovnám v kraji, a to o více než jeden a půl miliónu korun. Celkem tak na zajištění knihovnických služeb půjde jedenáct a půl miliónu. Podpora míří do měst i na venkov.

Nemocnice Šumperk plánuje zateplit své pavilony

28. ledna 2018, 12:34, red, hh
Nemocnice Šumperk, ve spolupráci s Městem Šumperk, dokončila zateplení pavilonu B. Díky sedmnáctimiliónové investici se pavilon dočkal nové fasády, oken ale třeba i klimatizačních jednotek. Zateplení pavilonu bylo spolufinancováno prostřednictvím fondů z Evropské unie. V návaznosti na tuto investiční akci plánuje vedení šumperské nemocnice postupně zateplit i ostatní pavilony. Ještě v letošním roce by tak měl dostat „nový kabát“ například pavilon A, ve kterém se nachází porodnice nebo dětské oddělení.

Hynčice pod Sušinou čeká Skialp and ski race

24. ledna 2018, 10:36, BH
Skialp and ski race není jen testovačka lyží a skialpvých novinek. To jsou také slalomové závody a noční skialp race, lezení na ledové stěně, test lavinových vyhledávačů a mnoho dalších zajímavostí. V loňském roce se na start slalomu postavilo úctyhodných 92 závodníků a do mrazivé noci za svitu čelovek na noční skialp race vyrazilo 27 odvážlivců. Start je 3. února v 10 hodin.

Zábřežští karatisté změnili barvy

24. ledna 2018, 10:28, red
I tak by se dal nazvat úspěch zábřežských karatistů, kteří trénují pod vedením Aleny Bajerové v ZŠ a DDM Krasohled Zábřeh.

Nominace na ceny kultury přijímá kraj jen do konce ledna

24. ledna 2018, 10:26, red
Už jenom do konce tohoto měsíce mohou lidé nominovat osobnosti na Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Vítěze jednotlivých kategorií vyhlásí krajské zastupitelstvo, o ceně veřejnosti však rozhodnou lidé prostřednictvím internetového hlasování.

Knihovna pozvala osobitého psychologa

23. ledna 2018, 16:47, ok
Svérázný psycholog, hudebník a herec Pjér la Šé’z zavítá do šumperské knihovny, kde uvede přednášku s názvem Osud - vlastní “já” v neznámé podobě. Vlastním jménem Petr Knotek dlouhodobě spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadle Vizita na představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda. Předmětem besedy budou úvahy, nakolik si vlastně dokážeme uvědomit dosah a smysl vlastní životní cesty a toho nejpodstatnějšího směřování. Pořad se uskuteční ve středu 31. ledna o půl sedmé večer. Vstupenky v hodnotě stokoruny jsou již v prodeji v knihovně.

Cesta do Země vycházejícího slunce

23. ledna 2018, 16:46, ok
Ostřílený dobrodruh Karel Kocůrek bude v sále KKC Rapotín vyprávět o svých zážitcích při cestě po Japonsku. Do Země vycházejícího slunce zavede diváky pomocí fotografií v úterý 31. ledna o půl šesté večer.

S problémy v dopravě pomůže lidem nový web

22. ledna 2018, 17:38, red
V Olomouckém kraji začaly tento týden fungovat nové webové stránky s tématikou veřejné dopravy. Lidé s jejich pomocí mohou upozornit na nedostatky v jízdních řádech, případně se zeptat na platné spojení.

Spolek Jokes&Games hledá nové tváře

22. ledna 2018, 14:29, red, jg
Již podruhé nabízí Spolek Jokes&Games všem klukům i holkám zajímavou výplň volného času. Hledá totiž nové členy pro svůj spolek.

Nemocnice chystá obří nákup zdravotnické technologie

17. ledna 2018, 18:20, red, hh
Nemocnice Šumperk letos zahájí projekt obnovy zdravotnického technologického parku. V plánu má nakoupit celkem 322 nových přístrojů v celkové hodnotě více než 83 miliónů korun. Investovat plánuje komplexně do všech svých strategických oborů.

Hejtman řešil na Šumpersku sportovní halu i vlaky

17. ledna 2018, 14:17, red, vl
Celé pondělí 15. ledna strávil hejtman Ladislav Okleštěk společně se svými náměstky Janem Zahradníčkem a Milanem Klimešem na Šumpersku. Zástupci kraje si prohlédli výrobní závod, navštívili také místní neziskovku nebo školu. Do severní části regionu jezdí hejtman opakovaně.

Nadace ČEZ přijímá žádosti o grant v programu Stromy do konce ledna

17. ledna 2018, 10:12, red, vs
Města a obce, které chtějí na jaře vysázet stromy a dřeviny ve svém katastrálním území, mohou opět o finanční podporu požádat Nadaci ČEZ. Ta může přispět maximální částkou 150 tisíc korun.

Ochotníci z Medlova zahrají pohádku

16. ledna 2018, 16:51, ok
Na otázku Proč Meluzína hvízdá v komíně odpoví divákům v Mohelnici ochotníci z Medlova. Stejnojmennou divadelní pohádku odehrají ve velkém sále kulturního domu v neděli 21. ledna. Představení má začátek v šestnáct hodin, vstupné je 40 korun pro děti, dospělí připlatí dvacetikorunu.

Naučte se ztvárnit sami sebe

16. ledna 2018, 16:50, ok
Mohelnická Galerie Lautner pořádá dílnu zaměřenou na kresbu či malbu autoportrétu. Workshop se uskuteční ve středu 17. ledna od 17 hodin. Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím e-mailu hana.galerielautner@seznam.cz.

Kraj zkrátí čekací doby na pobyt v domovech pro seniory

12. ledna 2018, 08:46, red
Dlouhé čekací doby na umístění v domovech pro seniory se brzy zkrátí. Hejtmanství totiž chystá hloubkovou inventuru zastaralých pořadníků pobytových sociálních služeb. Ty obsahují například opakující se jména lidí, kteří podali žádost zároveň do více zařízení nebo osoby, jež se z kraje dávno odstěhovaly, ale v seznamech žadatelů jsou evidováni stále.

Výstava připomíná atmosféru Vánoc

9. ledna 2018, 21:21, ok
Pro všechny, kteří si chtějí připomenout vánoční atmosféru, nabízí Vlastivědné muzeum v Šumperku výstavu vánočních ozdob, která je k vidění v Hollarově galerii do 4. února. Výstava pocházející ze sbírky Jitky Mrkosové ze Šumperka představuje nejrůznější druhy vánočních ozdob vyráběných z různých materiálů, například z vosku, vaty, papíru či skla.

Knihovna shání dobové fotografie „Masaryčky“

9. ledna 2018, 21:20, ok
Městská knihovna Šumperk hledá pro připravovaný almanach Masaryčka dobové fotografie, které připomínají školní léta od září 1928 až do roku 2005 na bývalé Masarykově škole, II. ZDŠ a SOŠ památkové péče.

V Nemocnici Šumperk se v loňském roce narodilo 923 dětí

5. ledna 2018, 09:35, red, hh
V loňském roce se v Nemocnici Šumperk narodilo celkem 923 dětí. Oproti roku 2016 tak měli zdravotníci více práce, protože se narodilo o dvacet dětí více. Co do srovnání pohlaví, skóre je téměř vyrovnané. Narodilo se totiž 461 chlapců a 462 holčiček.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

ZA KULTUROU ZADARMO

Hrajte s Rejem o tři lístky na film Rocketman.Životní příběh hudební legendy Eltona Johna, vinoucí se od jeho hudebních začátků až na samotný vrchol, protkaný jeho největšími hity. Režie se ujal Dexter Fletcher, který stál za dokončením filmu Bohemian Rhapsody. Šumperské kino OKO ho promítá ve čtvrtek 30. května. Můžete být u toho, pokud odpovíte správně na soutěžní otázku. Výherce zveřejníme v příštím čísle.

Otázka:
V hlavní roli Eltona Johna zazáří Taron Egerton. V jakém kresleném filmu si Eltona Johna již zazpíval

A) Tajný život mazlíčků
B) Ledová královna
C) Zpívej

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO a ADRESU na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky pro třikrát dvě osoby na zahajovací koncert festivalu Klášterní hudební slavnosti 2019 konaný v šumperském Domě kultury 7. června, vyhrávají: L. Odehnalová z Kolšova, M. Kulhaj ze Šumperka a Z. Trhalová ze Zábřeha. Blahopřejeme! Vstupenky si vyzvedněte v pokladně DK.