ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Leden 2018

Nemocnice chystá obří nákup zdravotnické technologie

17. ledna 2018, 18:20, red, hh
Nemocnice Šumperk letos zahájí projekt obnovy zdravotnického technologického parku. V plánu má nakoupit celkem 322 nových přístrojů v celkové hodnotě více než 83 miliónů korun. Investovat plánuje komplexně do všech svých strategických oborů.

Hejtman řešil na Šumpersku sportovní halu i vlaky

17. ledna 2018, 14:17, red, vl
Celé pondělí 15. ledna strávil hejtman Ladislav Okleštěk společně se svými náměstky Janem Zahradníčkem a Milanem Klimešem na Šumpersku. Zástupci kraje si prohlédli výrobní závod, navštívili také místní neziskovku nebo školu. Do severní části regionu jezdí hejtman opakovaně.

Nadace ČEZ přijímá žádosti o grant v programu Stromy do konce ledna

17. ledna 2018, 10:12, red, vs
Města a obce, které chtějí na jaře vysázet stromy a dřeviny ve svém katastrálním území, mohou opět o finanční podporu požádat Nadaci ČEZ. Ta může přispět maximální částkou 150 tisíc korun.

Ochotníci z Medlova zahrají pohádku

16. ledna 2018, 16:51, ok
Na otázku Proč Meluzína hvízdá v komíně odpoví divákům v Mohelnici ochotníci z Medlova. Stejnojmennou divadelní pohádku odehrají ve velkém sále kulturního domu v neděli 21. ledna. Představení má začátek v šestnáct hodin, vstupné je 40 korun pro děti, dospělí připlatí dvacetikorunu.

Naučte se ztvárnit sami sebe

16. ledna 2018, 16:50, ok
Mohelnická Galerie Lautner pořádá dílnu zaměřenou na kresbu či malbu autoportrétu. Workshop se uskuteční ve středu 17. ledna od 17 hodin. Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím e-mailu hana.galerielautner@seznam.cz.

Kraj zkrátí čekací doby na pobyt v domovech pro seniory

12. ledna 2018, 08:46, red
Dlouhé čekací doby na umístění v domovech pro seniory se brzy zkrátí. Hejtmanství totiž chystá hloubkovou inventuru zastaralých pořadníků pobytových sociálních služeb. Ty obsahují například opakující se jména lidí, kteří podali žádost zároveň do více zařízení nebo osoby, jež se z kraje dávno odstěhovaly, ale v seznamech žadatelů jsou evidováni stále.

Výstava připomíná atmosféru Vánoc

9. ledna 2018, 21:21, ok
Pro všechny, kteří si chtějí připomenout vánoční atmosféru, nabízí Vlastivědné muzeum v Šumperku výstavu vánočních ozdob, která je k vidění v Hollarově galerii do 4. února. Výstava pocházející ze sbírky Jitky Mrkosové ze Šumperka představuje nejrůznější druhy vánočních ozdob vyráběných z různých materiálů, například z vosku, vaty, papíru či skla.

Knihovna shání dobové fotografie „Masaryčky“

9. ledna 2018, 21:20, ok
Městská knihovna Šumperk hledá pro připravovaný almanach Masaryčka dobové fotografie, které připomínají školní léta od září 1928 až do roku 2005 na bývalé Masarykově škole, II. ZDŠ a SOŠ památkové péče.

V Nemocnici Šumperk se v loňském roce narodilo 923 dětí

5. ledna 2018, 09:35, red, hh
V loňském roce se v Nemocnici Šumperk narodilo celkem 923 dětí. Oproti roku 2016 tak měli zdravotníci více práce, protože se narodilo o dvacet dětí více. Co do srovnání pohlaví, skóre je téměř vyrovnané. Narodilo se totiž 461 chlapců a 462 holčiček.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

DO DIVADLA ZADARMO


Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na literární pořad LiStOVáNí s hercem Lukášem Hejlíkem, který se uskuteční 1. února v Divadle Šumperk. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Příští týden zveřejníme jména čtenáře, který získá dvě vstupenky.

Soutěžní otázka:

Jakou knihu tentokrát představí Lukáš Hejlík v šumperském divadle v rámci pořadu ?

A) Co by můj syn měl vědět o světě
B) Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce
C) Vím, že nic nevím, a přece něco vím

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert kytarového virtuosa LUBOMÍRA BRABCE, který se uskuteční 25. ledna v DK Šumperk, vyhráli Petr Tkadlec ze Šumperka, Milan Uhl z Bludova, Mirka Janů ze Šumperka, Miroslav Diviš z Postřelmova a Marcela Haramiová ze Šumperka.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně Domu kultury Šumperk.