ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Leden 2017

Knihovnu navštíví vnučka J. A. Bati

31. ledna 2017, 19:40, ok
Do Městské knihovny Šumperk zavítá spisovatelka Markéta Pilátová, která většinu roku působí jako krajanská učitelka v Brazílii, a vnučka Jana Antonína Bati Dolores Baťa Arambašič. Obě dámy zde představí a pokřtí románovou knihu S Baťou v džungli. Poté bude následovat beseda. Pořad se uskuteční v pátek 3. února od půl šesté večer. Vstupné je dobrovolné, ovšem je nutná telefonická rezervace na čísle 583 283 138.

Dying Passion představují nový klip

31. ledna 2017, 19:38, ok
Náladotvorná rocková kapela Dying Passion vydala pilotní singl Black Threads ke stejnojmennému novému albu.

Malířky vystavují společně obrazy

31. ledna 2017, 09:37, ok
Galerie Jiřího Jílka otevře tradičně první středu v měsíci novou výstavu. Kurátor Miroslav Koval představí návštěvníkům výstavní síně během února obrazy Bronislavy Šnajdrové a Daniely Mikuláškové. Vernisáž výstavy s názvem Spolu proběhne 1. února v 18 hodin.

O mezinárodní soutěž Blues Aperitiv byl letos rekordní zájem

23. ledna 2017, 18:59, red, mh
Také letos se mohli bluesmani přihlásit do mezinárodní soutěže Blues Aperitiv, která zaručuje minimálně dvěma vítězným kapelám účast v programu největší středoevropské přehlídky bluesové muziky Blues Alive, která se letos uskuteční v Šumperku od 16. do 18. listopadu.

Ortopedické oddělení prošlo výraznou rekonstrukcí

23. ledna 2017, 11:36, red, hs
Bezbariérové koupelny, stropní ventilátory, nový moderní nábytek. To je jen drobný výčet novinek, které čekají na pacienty ortopedického oddělení Nemocnice Šumperk. Ta se v polovině prosince pustila do jeho rozsáhlé rekonstrukce a dnes přivítá na zmodernizovaném pracovišti své první pacienty. Celá přestavba si vyžádala investici za více než 5,5 milionu korun. Část nákladů uhradilo Město Šumperk z vybraného nájmu, část pak Nemocnice Šumperk.

Vašek a Pepa roztančí kulturák

18. ledna 2017, 17:01, ok
Pro zpříjemnění nedělního odpoledne 22. ledna zahraje k tanci i poslechu v sále kulturního domu v Zábřeze duo Vašek a Pepa. Taneční odpoledne má začátek ve 14 hodin, občerstvení pro návštěvníky je zajištěno, vstupné činí symbolickou padesátikorunu.

Dětský karneval s Míšou

18. ledna 2017, 07:01, ok
Hezké písničky, tanec a hlavně super zábava čeká na drobotinu, která zamíří v sobotu 21. ledna do kulturního domu v Zábřeze, kde v 16 hodin odstartuje oblíbená dětská show s názvem Zpíváme a tančíme s Míšou. Dětskou písničkářku Míšu Růžičkovou znají děti ze stovek vystoupení a účinkování v televizních pořadech. Její interaktivní pořad nenásilně zapojí do karnevalového reje děti i jejich rodiče. Účast v kostýmech je vítána.

Welzlování pokračuje vernisáží

17. ledna 2017, 07:00, ok
Zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů Welzlování pokračuje ve středu 18. ledna vernisáží výstavy cestovatelských fotografií Vítězslava Vursta. Dobrodruh představí v galerii kina Retro fotografie, které pořídil během svých cest po kavkazském Ázerbájdžánu.

Do Zábřeha se sjedou studující senioři z celé Moravy

14. ledna 2017, 08:22, red, zd
Zábřežská kulturní s úspěchem pokračuje v celorepublikovém projektu Virtuální Univerzita třetího věku, který je zaměřen na aktivní trávení volného času v seniorském věku. Letošní zimní semestr v Zábřehu úspěšně absolvovalo více než třicet studentů, což je nejvíce od roku 2015, kdy v kulturním domě zahájil pilotní kurz této formy vzdělávání.

Od Sahary po Himaláj

10. ledna 2017, 17:48, ok
Slavní fotografové Helena Macenauerová a Robert Vano jsou patrony unikátní výstavy, která je do konce ledna k vidění v Galerii Tunklův dvorec v Zábřeze. Kolekce velkoformátových fotografií zhotovených ve vysoké kvalitě nabízí unikátní záběry z cest po Skotsku, Islandu, Egyptě, Nepálu, Vietnamu, Japonsku, Namibii nebo USA.

Slavné šumperské vily

10. ledna 2017, 17:47, ok
Ve středu 18. ledna pořádá KKC Rapotín přednášku Evy Semrádové, která posluchače seznámí s architektonicky cennými vilami na území města Šumperka. Pořad, na který je vstup volný, začne o půl šesté večer.

Jan Rejžek zve do světa hudby

4. ledna 2017, 09:06, ok
Městská knihovna Šumperk zahájila předprodej vstupenek na poslechový klubový pořad Kaleidoskop Jana Rejžka. Neúnavný propagátor kvalitní hudby zavítá do knihovny ve středu 25. ledna o půl sedmé večer.

Galerii ozdobí malby na papíře

3. ledna 2017, 19:04, ok
Se stejnou pravidelností jako každé ráno vychází slunce, už více než dvacet let každou první středu v měsíci otevírá Galerie Jiřího Jílka novou výstavu. Kurátor Miroslav Koval vybral pro začátek nového roku malby na papíře z dílny výtvarníka a básníka Jiřího Kosíka. Slavnostní vernisáž k lednové výstavě s odborným úvodním slovem a drobným rautem se uskuteční 4. ledna od 18 hodin.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru

 

ZA ZÁBAVOU ZADARMO
Hrajte s REJEM o dvě vstupenky na divadelní představení Včera, dnes a zítra, které nabídne ty nejlepší scénky Felixe Holzmanna. Pořad se uskuteční 25. února v KKC Rapotín. Stačí, když pošlete správnou odpověď na soutěžní otázku a budete mít špetku štěstí při losování. Ve čtvrtek vylosujeme a zkontaktujeme jednoho čtenáře, který získá dvě vstupenky na divadelní představení.

Soutěžní otázka:

Jaký doplněk nenosil Felix Holzmann?

A) brýle
B) motýlka
C) klobouk

Odpovědi posílejte do čtvrtka jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 605 854 541. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ

Vstupenku na koncert folkaře Vladimíra Merty, který se uskuteční 23. února v kině Retro v Zábřeze, vyhráli Stanislav Diviš z Postřelmova, Radomír Pátík ze Šumperka, Petr Jílek ze Zábřeha, Alžběta Vévodová z Chromče a Gustav Vichta z Nového Malína.
Blahopřejeme! Výhra na vás čeká v pokladně IC Zábřeh (v budově kulturáku).