ARCHIV BLESKOVEK

Filtr pro hledání:

archiv článků

hledej v archivu:

rok vydání bleskovky:

měsíc vydání bleskovky:

Leden 2017

Knihovnu navštíví vnučka J. A. Bati

31. ledna 2017, 19:40, ok
Do Městské knihovny Šumperk zavítá spisovatelka Markéta Pilátová, která většinu roku působí jako krajanská učitelka v Brazílii, a vnučka Jana Antonína Bati Dolores Baťa Arambašič. Obě dámy zde představí a pokřtí románovou knihu S Baťou v džungli. Poté bude následovat beseda. Pořad se uskuteční v pátek 3. února od půl šesté večer. Vstupné je dobrovolné, ovšem je nutná telefonická rezervace na čísle 583 283 138.

Dying Passion představují nový klip

31. ledna 2017, 19:38, ok
Náladotvorná rocková kapela Dying Passion vydala pilotní singl Black Threads ke stejnojmennému novému albu.

Malířky vystavují společně obrazy

31. ledna 2017, 09:37, ok
Galerie Jiřího Jílka otevře tradičně první středu v měsíci novou výstavu. Kurátor Miroslav Koval představí návštěvníkům výstavní síně během února obrazy Bronislavy Šnajdrové a Daniely Mikuláškové. Vernisáž výstavy s názvem Spolu proběhne 1. února v 18 hodin.

O mezinárodní soutěž Blues Aperitiv byl letos rekordní zájem

23. ledna 2017, 18:59, red, mh
Také letos se mohli bluesmani přihlásit do mezinárodní soutěže Blues Aperitiv, která zaručuje minimálně dvěma vítězným kapelám účast v programu největší středoevropské přehlídky bluesové muziky Blues Alive, která se letos uskuteční v Šumperku od 16. do 18. listopadu.

Ortopedické oddělení prošlo výraznou rekonstrukcí

23. ledna 2017, 11:36, red, hs
Bezbariérové koupelny, stropní ventilátory, nový moderní nábytek. To je jen drobný výčet novinek, které čekají na pacienty ortopedického oddělení Nemocnice Šumperk. Ta se v polovině prosince pustila do jeho rozsáhlé rekonstrukce a dnes přivítá na zmodernizovaném pracovišti své první pacienty. Celá přestavba si vyžádala investici za více než 5,5 milionu korun. Část nákladů uhradilo Město Šumperk z vybraného nájmu, část pak Nemocnice Šumperk.

Vašek a Pepa roztančí kulturák

18. ledna 2017, 17:01, ok
Pro zpříjemnění nedělního odpoledne 22. ledna zahraje k tanci i poslechu v sále kulturního domu v Zábřeze duo Vašek a Pepa. Taneční odpoledne má začátek ve 14 hodin, občerstvení pro návštěvníky je zajištěno, vstupné činí symbolickou padesátikorunu.

Dětský karneval s Míšou

18. ledna 2017, 07:01, ok
Hezké písničky, tanec a hlavně super zábava čeká na drobotinu, která zamíří v sobotu 21. ledna do kulturního domu v Zábřeze, kde v 16 hodin odstartuje oblíbená dětská show s názvem Zpíváme a tančíme s Míšou. Dětskou písničkářku Míšu Růžičkovou znají děti ze stovek vystoupení a účinkování v televizních pořadech. Její interaktivní pořad nenásilně zapojí do karnevalového reje děti i jejich rodiče. Účast v kostýmech je vítána.

Welzlování pokračuje vernisáží

17. ledna 2017, 07:00, ok
Zábřežský festival cestovatelů, dobrodruhů a recesistů Welzlování pokračuje ve středu 18. ledna vernisáží výstavy cestovatelských fotografií Vítězslava Vursta. Dobrodruh představí v galerii kina Retro fotografie, které pořídil během svých cest po kavkazském Ázerbájdžánu.

Do Zábřeha se sjedou studující senioři z celé Moravy

14. ledna 2017, 08:22, red, zd
Zábřežská kulturní s úspěchem pokračuje v celorepublikovém projektu Virtuální Univerzita třetího věku, který je zaměřen na aktivní trávení volného času v seniorském věku. Letošní zimní semestr v Zábřehu úspěšně absolvovalo více než třicet studentů, což je nejvíce od roku 2015, kdy v kulturním domě zahájil pilotní kurz této formy vzdělávání.

Od Sahary po Himaláj

10. ledna 2017, 17:48, ok
Slavní fotografové Helena Macenauerová a Robert Vano jsou patrony unikátní výstavy, která je do konce ledna k vidění v Galerii Tunklův dvorec v Zábřeze. Kolekce velkoformátových fotografií zhotovených ve vysoké kvalitě nabízí unikátní záběry z cest po Skotsku, Islandu, Egyptě, Nepálu, Vietnamu, Japonsku, Namibii nebo USA.

Slavné šumperské vily

10. ledna 2017, 17:47, ok
Ve středu 18. ledna pořádá KKC Rapotín přednášku Evy Semrádové, která posluchače seznámí s architektonicky cennými vilami na území města Šumperka. Pořad, na který je vstup volný, začne o půl šesté večer.

Jan Rejžek zve do světa hudby

4. ledna 2017, 09:06, ok
Městská knihovna Šumperk zahájila předprodej vstupenek na poslechový klubový pořad Kaleidoskop Jana Rejžka. Neúnavný propagátor kvalitní hudby zavítá do knihovny ve středu 25. ledna o půl sedmé večer.

Galerii ozdobí malby na papíře

3. ledna 2017, 19:04, ok
Se stejnou pravidelností jako každé ráno vychází slunce, už více než dvacet let každou první středu v měsíci otevírá Galerie Jiřího Jílka novou výstavu. Kurátor Miroslav Koval vybral pro začátek nového roku malby na papíře z dílny výtvarníka a básníka Jiřího Kosíka. Slavnostní vernisáž k lednové výstavě s odborným úvodním slovem a drobným rautem se uskuteční 4. ledna od 18 hodin.


Doporučit tuto stránku přátelům na FacebookuSdílet na Facebooku Poslat známému e-mailem upozornění o této stránceUpozornit známého Verze pro tiskTisknout NahoruNahoru