ZPRÁVY

Kralování Bořivoje Bartoše skončilo, fotbalový Šumperk má nového předsedu

Kralování Bořivoje Bartoše skončilo, fotbalový Šumperk má nového předsedu
Šumperk – Dlouhé kralování Bořivoje Bartoše v čele šumperského fotbalu skončilo. Po osmnáctiletém vládnutí, během kterého se stal jedním ze zachránců tradičního klubu z okresního města, předal pomyslné žezlo „nastupujícímu mládí“.
13. února 2020, 18:00, Petr Fišer

Čtyři zápasy za týden? Pro Kučeru „juniora“ žádný problém

Čtyři zápasy za týden? Pro Kučeru „juniora“ žádný problém
Šumperk – Kdyby se na území České republiky hledal nejvytíženější hokejista probíhající sezóny, JAN KUČERA (2003) by patřil k horkým adeptům na celkové prvenství. Často nasazovaný šumperský talent nastupuje během jednoho týdne až ke čtyřem soutěžním zápasům!
13. února 2020, 16:00, Petr Fišer

Patříme mezi nejlepší v Evropě

Patříme mezi nejlepší v Evropě
Čtyři žákyně oboru kadeřník ze Střední školy železniční, technické a služeb, Šumperk se začátkem února zúčastnily mistrovství střední Evropy Koruna kreativity.
13. února 2020, 14:46, redakce, placená reklama

Alena Hojgrová: „Chtěla jsem ještě udělat něco dobrého pro Charitu.“

Začalo to prý výzvou: „Kdo by ušil kostýmy pro tříkrálové koledování?,“ kterou našla paní Alena Hojgrová před třemi lety ve Farních informacích u svého bratra faráře. Za tři roky jich pro zábřežskou Charitu našila 223 a přidala i turbany a plachetky. Jak se nosí, si letos v roli vedoucího kolednické skupinky také sama ověřovala.
13. února 2020, 14:00, Vladimíra Bartoňová

Mohelnicko chystá na jaro gurmánskou cyklotrasu

Mohelnice, Zábřeh – Nová cyklotrasa ponese název Ochutnej Moravu na kole a dlouhá je přibližně sto kilometrů. Nápad na její vytyčení vzešel přímo od výrobců regionálních produktů. Cyklisté budou moci ochutnat speciality z levandule, ovčí sýry, čokoládu, zmrzlinu a další pochutiny. Šanci tak mají dostat i jiné regionální pochutiny než loštické tvarůžky.
13. února 2020, 12:00, hap

V části Jeseníků se už kácet nebude. Ministerstvo zrušilo těžařům výjimku

Okres – Dřevorubci v Jeseníkách nově nebudou moci kácet dřevo v lokalitách Hučivé Desné a Červené Hory, kde podle původního názoru Správy CHKO Jeseníky mohli porážet kůrovcem napadené stromy.
13. února 2020, 10:30, jak

Tornádo smetlo ze židlí zaměstnance obce

Loučná nad Desnou – Zatímco jedni považují propuštění části zaměstnanců obecního úřadu v Loučné nad Desnou za normální věc, která se běžně děje i v jiných vesnicích, další mluví o nepřiměřeném nátlaku ze strany obce na odchod nepohodlných pracovníků. Jejich „vyhazov“ teď v Loučné řeší všichni.
13. února 2020, 08:45, Jaroslav Kropáč

Bubenický virtuos Meier přiveze do Zábřehu svoji one man show

Bubenický virtuos Meier přiveze do Zábřehu svoji one man show
Zábřeh – Svojí bubenickou show Drumming Syndrome oslovuje Miloš Meier široké publikum všech věkových kategorií. Do Zábřehu přijede s bubenickou one man show, se kterou vystupuje na prestižních hudebních a bubenických akcích po celém světě. V úterý 18. února od 19 hodin si jeho umění bude moci vychutnat i zábřežská veřejnost.
12. února 2020, 19:00, Vladimíra Bartoňová

Film Kančí les zaplnil šumperské kino. Svým kamarádům ho v místní premiéře přivezl herec a režisér Radim Novák, začínající v Šumperku

Šumperk – Cenami ověnčený film Kančí les byl uveden v kině OKO. V sobotu 1. února, při šumperské premiéře, ho zaplnili příznivci rodáka a v Šumperském divadle začínajícího herce Radima Nováka, který film se svým týmem natočil. Nechyběli ani neherci z nedalekých Vernířovic, kde většina filmu vznikala.
12. února 2020, 16:00, bav

Z policejní linky - 6. týden

Z policejní linky - 6. týden
 • Přišla o peněženku
 • Zmizelo elektrokolo
 • Kudy šel, tudy sprejoval
 • Z domu si nic neodnesl
 • Z prodejního automatu zmizel mincovník
 • Nezodpovědného řidiče policisté zadrželi
 • Nehoda se neobešla bez zranění
 • Řidiči podváděli s emisemi
 • Lupič navštívil zahrádkářskou kolonii
 • Za volantem neměl co pohledávat
9. února 2020, 20:00, BH
KAM NA OBĚD
Curry Guys

 • SUMMER ROLLS 4ks 1, 4, 5, 6, 11 (129 Kč)
 • Sezónní zelenina, vepř. maso a nudle v rýžovém papíru s arašídovou omáčkou
 • PAD THAI KAI 3, 4, 5 (139 Kč)
 • Restované rýžove nudle s kousky kuř. prsou, vejcem, mungo klíčky a tamarind. omáčkou
 • PORK SHANK 1, 5, 6 (159 Kč)
 • Pomalu pečené vepřové kolínko v asijském stylu s jasmínovou rýží/rýžovými nudlemi
 • RED THAI CURRY (155 Kč)
 • Kousky kuřecích prsou, ananasu, zeleniny v kari omáčce s kokosovým mlékem a jasmínovou rýží
 • STIR FRIED RICE 1, 3, 5, 6, 9, 11, 14 (129 Kč)
 • Smažená rýže s kousky kuřecích prsou, zeleninou, mungo klíčky a vejcem
 • STIR FRIED NOODLES 1, 3, 5, 6, 9, 11, 14¨ (129 Kč)
 • Smažené nudle s kousky kuřecích prsou, zeleninou, mungo klíčky a vejcem

PROGRAMY KULTURNÍCH AKCÍ
BLESKOVKY RSS kanál bleskovek

Kosí bratři přijedou za dětmi do Bludova - Poslední únorovou sobotu bude sál Kulturního domu v Bludově patřit pohádce. Známí kosí bratři z večerníčku - Josef a... celý text

Transfúzní služba AGEL v Šumperku odmění dárce při Valentýnském odběru - Svatý Valentýn bývá svátkem láskyplných gest. Tím největším dárkem, který však můžete druhým dát, je dar krve - dar života.... celý text

Dětský klíč pomůže i Šumperk rozsvítit modře. Během kampaně oslaví dvacetiny - Obecně prospěšná společnost Dětský klíč Šumperk zve širokou veřejnost na akce, konající se v rámci kampaně "Rozsviťme se... celý text

V kině se bude projektovat malý sál - Město vypralo projektanta, který připraví dokumentaci pro výstavbu malého sálu v prostorách kina Oko. Ve veřejné soutěži... celý text

Kulturák roztančí muzika z Ratíškovic - Únorové taneční odpoledne s dechovkou bude v zábřežském kulturáku patřit bohatě krojované Veselé muzice z Ratíškovic. Ta... celý text

přidat bleskovku všechny bleskovky

ČTENÁŘSKÝ FOTOKOUTEK RSS kanál fotokoutku
Poslal(a): Lidka, typ: turistika, název: Západ slunce z Pradědu
NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY RSS kanál článků
NEJDISKUTOVANĚJŠÍ ČLÁNKY RSS kanál článků
POSLEDNÍ NÁZORY V DISKUZÍCH RSS kanál diskuzí
POSLEDNÍ NÁZORY V LISTÁRNĚ RSS kanál listárny

ZA KULTUROU ZADARMO

Dnes s Týdnem na severu soutěžíme o jednu dvojvstupenku na koncert vokálního seskupení 4TET, které udivuje diváky svými neuvěřitelnými pěveckými, ale i hereckými výkony a nápady. Gentlemani v cylindrech si i pro Zábřeh, kde vystoupí ve čtvrtek 20. února, připravili originální podívanou.

Soutěžní otázka:
Ve kterém roce vzniklo vokální kvarteto 4TET?

A) 2002
B) 2007
C) 2012

Odpovědi posílejte tentokrát do středy jako SMS ve tvaru ODPOVĚĎ, JMÉNO, BYDLIŠTĚ na číslo 737 559 551. (Cena jedné SMS odpovídá standardní textové zprávě dle ceníku vašeho tarifu.)

VYHODNOCENÍ
Volné vstupenky na taneční odpoledne s bohatě krojovanou dechovou hudbou z Moravského Slovácka - Veselá muzika, která přijede roztančit kulturní dům v Zábřehu v neděli 16. února, pro sebe a partnera vyhrávají Petra Brachtlová z Libiny, Věra Braná z Dubicka a Blanka Zacpálková z Rohle. Blahopřejeme! O vstupenky se přihlaste u pořadatelů.